Moslavačka Gora overnighter 13.09.2015.

• 29 replies
  • 2703 views
*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Spol: Muški
  • Družina od vješala
Odg: Moslavačka Gora overnighter 13.09.2015.
« Odgovori #20 u: 03 Siječanj , 2016, 04:07 »
E... Može li mi tko iskusniji objasniti koja je fora sa spavanjem na tim overnighterima? Jel imate neko svoje mjesto i nekoga tko zna na kakve se aktivnosti spremate ili idete na divlje pa kud puklo? Stalno kruže priče o inspekcijama i kaznama i štajaznamveć. Recimo, meni bi najmanji problem bio otići na Moslavačku goru, jer imam neke veze s Kutinom i gdje biti i sve, ali to se opet svodi na dnevni izlet, bez uživancije poput Hammocka ili šatora. Mislim, nije da mi je teško odvest se do kuće na kraju dana i spavati na toplom u normalnom krevetu pa drugi dan nastaviti s izletom, ali volio bih imati i slobodniju opciju, ali da je i donekle sigurna.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Gorštak

• 3252
  • 10
« Odgovori #21 u: 03 Siječanj , 2016, 09:59 »
U principu se ide na divljaka sto zabacenije mjesto,di nisu planinarski putevi da netko moze doc zajebavat ... ja bil par puta na Medvednici divljaka,Preppy ima svoje lokacije u zagorju,bili na Antunovoj na Kuzelinu ... ak nadjes koju javi

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #22 u: 03 Siječanj , 2016, 12:09 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
E... Može li mi tko iskusniji objasniti koja je fora sa spavanjem na tim overnighterima? Jel imate neko svoje mjesto i nekoga tko zna na kakve se aktivnosti spremate ili idete na divlje pa kud puklo? Stalno kruže priče o inspekcijama i kaznama i štajaznamveć. Recimo, meni bi najmanji problem bio otići na Moslavačku goru, jer imam neke veze s Kutinom i gdje biti i sve, ali to se opet svodi na dnevni izlet, bez uživancije poput Hammocka ili šatora. Mislim, nije da mi je teško odvest se do kuće na kraju dana i spavati na toplom u normalnom krevetu pa drugi dan nastaviti s izletom, ali volio bih imati i slobodniju opciju, ali da je i donekle sigurna.
Kolega Benger sve je zbog gušta!Meni je milina hodat cijeli dan,doći na mjesto koje sam planirao i napravit kamp.Zakurit vatricu,skuhat klopu i uvalit se u vreću za spavanje.Što se tiće inspekcija i kazni,one vrijede za recimo Medvednicu jer je park prirode i nije dozvoljeno kampiranje na divlje (barem službeno).Za Moslavačku Goru to ne vrijedi i možeš di hoćeš.Kad ideš za Kutinu javi se za neki dnevni izlet.

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #23 u: 03 Siječanj , 2016, 12:19 »
@zvonjola

Ooooo, da... Pa da i bengeru (kuhalo Optimus 8R) damo priliku da se pokaže na terenu. Svakako ću te kontaktirati i to bi moglo biti i vrlo skoro. Samo da ovaj tjedan obavim doktore pa idemo u kombinacije.

*

Offline Gorštak

• 3252
  • 10
« Odgovori #24 u: 03 Siječanj , 2016, 12:25 »
Ovaj optimus zvuci ko neki transformer hahah neko high tec kuhalo ...  daj rivju

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #25 u: 03 Siječanj , 2016, 12:53 »
Ići će video ili photo review oba bengera, sa algoritmom paljenja itd. Pazi sad ovo. Oriđiđi je švedski Optimus, a klon (koji nimalo ne zaostaje za originalom) je ruski Primus i taj je pravi transformer, jer je složen od dva komada, ali otkad sam ga sredio mali rastura. Kad se taj razgori nema te zime koja će ga savladat ili spriječit da upali i žeže. A, mali i praktičan da je to milina. Ma zaljubiš se na prvi pogled. Koje kartuše i alkohol, benzin rules! Jedino iznad ovoga je logorska vatra, ali ona ne može baš bilo gdje, dok ovo čudo i u bivku od HV šatorskog krila kuva ko veliki.

O, dovraga i oftopičarenje. Za početak evo jednog kolaža mog omiljenog dijela opreme (ovo je ruski), a danas-sutra poslikam oba i napišem koju u zasebnoj temi da malo dobijete sliku o ovim ljepotanima.

A ti, Gorštače ako želiš možeš vidjeti stvar na djelu danas uživo.
« Zadnja izmjena: 03 Siječanj , 2016, 12:58 od Benger »

*

Offline Preppy

• *
  • 3802
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #26 u: 09 Siječanj , 2016, 01:06 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Meni je gušt se maknut od doma  od svega u biti i uživanje u tišini i većinom i samoći. Usput sprobavanje opreme kombinacija, testiranje, sakupljanje iskustva itd. Kao potraga za optimalnom i minimalnom kombinacijom za više dnevne izlete u šumu :)

Via Tapatalk

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #27 u: 09 Siječanj , 2016, 18:38 »
Meni je gušt se maknut od doma  od svega u biti i uživanje u tišini i većinom i samoći. Usput sprobavanje opreme kombinacija, testiranje, sakupljanje iskustva itd. Kao potraga za optimalnom i minimalnom kombinacijom za više dnevne izlete u šumu :)

Via Tapatalk

Ovo "minimalno" uzimam s rezervom, jer ponekad traži obrnuto-psihološki pristup. Minimalna kombinacija je kad zaboravim pola stvari u žurbi i onda shvatim da zaboravljanje nekad i nije tako loše.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1622
  • 15
« Odgovori #28 u: 09 Siječanj , 2016, 21:03 »
To je ono kada moras improvizirati.

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #29 u: 09 Siječanj , 2016, 21:14 »
A u tome nas nema svijet.