Solarni panel/punjač

• 41 replies
  • 2614 views
*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
  • Spol: Muški
Solarni panel/punjač
« u: 30 Svibanj , 2015, 13:54 »
Jučer konačno došao paket nakon 7 dana čekanja! Panel je 7w,proizvođač je engleski,ali naravno made in China.Kvaliteta izrade je odlična,paneli se drže zajedno pomoću magneta,jedan usb izlaz sa mikro usb kablom i prijelazom za punjenje Apple-ovih uređaja.Đep na pozadini je dosta velik da stane veliki power bank+ima i stalak da može panel stajati uspravno.Jamstvo je 12 mjeseci!Panel će služiti za dopunjavanje power bank-a,tako da mi nije bitno koliko brzo puni itd.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 09 Lipanj , 2016, 11:55 od zvonjola »

*

antun

Odg: Solarni panel/punjač
« Odgovori #1 u: 30 Svibanj , 2015, 14:06 »
Da. Dobro izgleda. Nema tu šta dobro ne raditi. Solarni panel 7w puni powerbank i to je to. Vrijeme punjenja ti je nevažno, al vjerojatno količina sunca nije nevažna možda tebi. Razmotri ovo. Punjač slab, odnosno sporo puni, količina sunca vrlo mala...gotovo nikakva. Koliko treba vremena da se napuni powerbank od 2000mA, ako panel daje 7w pri sunčanom vremenu ?
Zašto ovo pitam? Možda sam paranoik, no razmišljam da sunce imam samo jedan dan i onda tjednima ne. Dakle želim iskoristiti taj dan i napuniti baterije do ibera.
« Zadnja izmjena: 30 Svibanj , 2015, 14:09 od antun »

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #2 u: 30 Svibanj , 2015, 14:18 »
Ja to gledam tako da do sada nisam imao ništa,a sada imam barem nešto.Power bank se reklamira na 50 000 mAh (koliko je realno ne znam) i nosit ću ga punog recimo na kampiranje par dana.Pun je dovoljan da tih par dana puni mobitel,fotić i baterije za lampu i da ga svaki dan pomalo dopunjavam sa panelom.

*

antun

« Odgovori #3 u: 30 Svibanj , 2015, 15:11 »
Ok. Slažem se s tobom. Powerbank ćeš s vremenom ispitati. Izračunaj koliko si trošio struje iz njega, pa češ znat koliko ti je mAh.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #4 u: 18 Ožujak , 2016, 21:11 »
Evo nabavio i ja sebi neki solarni punjač/powerbank... U biti je powerbank sa solarnom ćelijom na jednoj strani... Ima 7800 mAh...dosta za dva punjenja novog moba...meni dosta s obzirom da mi je mob jucer u 8 ujutro skinut s punjaca,a danas u 17:15 sati upalio obavijest da je baterija na 15 posto...napokon mob s postenom baterijom...A cackao sam nonstop po njemu...znaci za par dana boravka u šumi sam miran... Jos ako se koliko toliko uspije napuniti i solarno...prva liga...otporan je na udarce i vodootporan...ima na sebi i led lampu s dva moda rada,neprestano i SOS signal... I ima indikator napunjenosti... Evo i slikica...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #5 u: 18 Ožujak , 2016, 21:58 »
Nije loša stvar taj solarni panelčić ako fercera kako spada  :thumbs: ajde istestiraj pa javi dojmove ... da znam u budučnosti jel kupit ili ne

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #6 u: 18 Ožujak , 2016, 22:09 »
Budem ga ja dobro istestirao...ma jebo me vise bushcraft,odem kupiti futrolu neku za mob...i vidim natpis Outdoor powerbank...i ja odmah ko dijete neko moram ga kupiti...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #7 u: 18 Ožujak , 2016, 22:12 »
A jbg pa moras si sa vremena na vrijeme nekaj i priustit ... kaj ne ??
Moj mob zdere bateriju doduse nije ni novi bas, a smart je kao, znaci veliki ekran koji zdere bateriju .. pa ovak nekaj bi dobro doslo, pauver benkovi su pljuga

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #8 u: 18 Ožujak , 2016, 22:24 »
Mene na onda ovom ZTE-u iznenadila baterija...zato sam ga i uzeo... Odlucio nedam vise od 150 eura za mob...odem u Saturn i gledam sve baterije u tom rangu 2000-2700 mAh,jedino ovaj 4000mAh...i jucer od osam ujutro do danas pet popodne dosao na 15%...a nonstop sam cackao po njemu... Mislim da u kombinaciji s ovim power bankom nema da ostanem bez napona... Sad jos uganjati neku pederušu pa skucati jedan EDC kompletic...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #9 u: 18 Ožujak , 2016, 22:30 »
Da to je stvarno jedna od vecih kapaciteta baterije kaj se ugradjuju u mobitele .. moja je 2700 ili tak nekaj  :facepalmxd:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #10 u: 18 Ožujak , 2016, 22:38 »
Ja to ne kuzim...naprave mob koji crpi struje ko omanje selo i stave bateriju malog kapaciteta...recimo meni dok sam imao sony xperiu neo v,ujutro ga skinem s punjaca oko 6:30-7,on se u 16 sati ugasi,a ne cackam po njemu...glupost ziva... Ako se ovaj powerbank pokaze ok,ubost cu jos dva komada...maloj za tablet...jer uvijek kuka kako joj u bushcraftu fali tablet pred spavanje da crtic pogleda...hehehe

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #11 u: 18 Ožujak , 2016, 22:42 »
Gorštače, koliko tipkaš taman bi ti ovih 50 000 mAh powerbank bio dovoljan kao baterija na dnevnoj bazi. A ako je solarna onda se preseliš na Hvar i miran si.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #12 u: 18 Ožujak , 2016, 22:44 »
al ja sam Gorstak  :-o nejdem ispod 1000 mnv ... a kad sam u sumi, ne tipkam tralalal  :opa: uzivam u prirodi

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #13 u: 18 Ožujak , 2016, 22:53 »
Normalno da ne tipkaš kad je signal svugdje ili Edge ili lažnjak. Kom bi se dalo?!

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #14 u: 18 Ožujak , 2016, 22:58 »
ja sam na 4G  :halo: di ti zivis haloooo ... doma optika, u sumi 4G

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #15 u: 18 Ožujak , 2016, 23:00 »
Samo se ti tješi. Dabogda zaboravio mobitel na sljeme. To bi bio izazov.

O ja sam na štiri ge, pa da vidiš kako krene zajebavat na Leusteku. Pa izgubi mrežu, oa je traži, a miskim da bateriju ništa više ne posisa od toga.
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak , 2016, 23:02 od Benger »

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #16 u: 29 Rujan , 2016, 12:39 »
Ja imam Le Touch 7000mAh powerbank. Zadovoljan sam. Ali sljedeći će sigurno biti solar.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 29 Rujan , 2016, 14:01 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #17 u: 29 Rujan , 2016, 13:29 »
Ja imam Le Touch 7000mAh. Zadovoljan sam. Ali sljedeći će sigurno biti solar.
Već 2 godine koristim xtorm 4000 mA max. W 3.5 W i zadovoljan sam. Mada se 8 sati puni solarno od praznog do punog.

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #18 u: 29 Rujan , 2016, 14:01 »
Ja imam Anker 14W panel kombiniran sa 9600mAh powerbank i na njega ide punjač za AAA i AA baterije.

Via TapaTalk

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #19 u: 29 Rujan , 2016, 14:03 »
Ovo Anker mi se svidja. iskoristim vec postojeci powerbank koji imam a sa ovim ga samo punim. A i ima rupe pa ga objesis preko ruksaka kod duzeg hodanja.. Ili prebacis preko satora kad se smjestis..
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski