Kava

• 10 replies
  • 1922 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Kava
« u: 28 Svibanj , 2015, 14:35 »
Kava je vjerojatno jedno od najkonzumiranijih napitka na svijetu. Koliko od vas pije kavu? Koliko kave pijete? Kako ju pripremate? 
Ja pijem od 2 do 4 šalice dnevno na turski način. I teško mi se odviknut. Imam više problema odvikavanjem kave nego sam imao od cigarete prije 5 godina.

Možda većina ljudi nezna da je kava (kofein) jako štetna za organizam (bubrege). Simptomi odvikavanja su teži nego kod nikotina. Dok se od nikotina odvikavaš naviku, kod kave već imaš prave tjelesne simptome kod nestanka kofeina koje mogu potrajat do 9 dana! Nekoć nisam pio kavu 2 dana i 2. dan imao sam već periode bezvoljnosti, vrsta depresivnih misli, živčan, glavobolja...

Ja sjedim na poslu cijeli dan pred računalom, i mozgam većinom neke gluposti. Nemogu si zamislit da radim bez kave, jednostavno nebi imao tu energiju da vršim neke zadatke. Budući da imam kronične probleme sa želucem i nije baš pametno da pijem kavu. Dosta mi šteti, ali ipak...
Eto baš pijem kavu haha. To mi je treća. Imao sam već dvije, upravo sa sastanka došao. Skoro sam zaspao na sastanku, jednostavno bez energije. Čim sam gucnuo dva puta vruće, vrele kave, ja sam opet nabrijan na 120% i tipkam ovdje romane  :facepalmxd:

Kava u outdoor-aktivnostima. Znamo da kava potiče izlučenje adrenalina i tijelo stavi u alarmni status. Znači, ubrzani rad srca, suženje žila, veća koncentracija, više energije. Za te aktivnosti je takav opijat sigurno željan, kada imaš teške fizičke napore i pomaže ti u smislu dopinga. Za uredski posao sigurno totalna katastrofa za tjelo.

Kakav vi imate odnos sa kavom i koje je vaše mišljenje? :kavica:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
Odg: Kava
« Odgovori #1 u: 28 Svibanj , 2015, 14:55 »
Ja rijetko pijem kavu, nisam navučen (još). Obično bude turska (za pripremanje ispita) ili vrna produžena s jednim šećerom kad sam u kafiću.
Kad sam skuham opali me da cijelu noć i sljedeći dan ne spavam od litru i pol 2 kroz noć, možda jer mi tijelo nije naviklo na toliko
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 28 Svibanj , 2015, 14:59 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja rijetko pijem kavu, nisam navučen (još). Obično bude turska (za pripremanje ispita) ili vrna produžena s jednim šećerom kad sam u kafiću.
Kad sam skuham opali me da cijelu noć i sljedeći dan ne spavam od litru i pol 2 kroz noć, možda jer mi tijelo nije naviklo na toliko

litra i pol, dvije?  :-o

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #3 u: 28 Svibanj , 2015, 15:06 »
Počnem oko 20h i zadnju popijem oko 10 ujutro. Ne dam si priliku ni da mi tijelo pomisli na spavanje  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #4 u: 28 Svibanj , 2015, 15:10 »
Uz sve to je kava i diuretik tj. pospješuje rad bubrega i izlučivanje vode iz tijela. Tako da treba konzumirati puno vode na terenu.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

antun

« Odgovori #5 u: 30 Svibanj , 2015, 12:14 »
Vidiš meni poslije kave proradi probava.

*

Offline zlipa_tuljak

• **
  • 38
  • 2
« Odgovori #6 u: 30 Svibanj , 2015, 18:26 »
ja sam prije pio do 1,5 l nescaffe-a na dan, onda sam to zamjeni za cca 0,7 l  press kave.
I onda sam prestal piti kavu u jednom danu. Rekoh sam sebi što si popio, popio si I sad je kraj.
Tako sam se rješio I nutele I coca cole.

Bilo je teško...
who dares wins

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #7 u: 30 Svibanj , 2015, 22:37 »
Vecinom 1/2 dl turske s mjlekom :D Ne vise od toga :D Prva liga za wc :D
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #8 u: 31 Svibanj , 2015, 13:50 »
Ne konzumiram kavu,ne pase mi .. probal ko i cigarete i reko,nije to za mene ...

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #9 u: 01 Lipanj , 2015, 21:09 »
Pozabavili smo se kavom, ali nismo je stavili u okvire koji se očekuju od ovog foruma.

Pijete li kavu u terenskim aktivnostima?

Za vrijem rata sam imao jednog pacjenta uz sebe koji je kuhao kavu i u 2 h iza ponoći, čitavu porciju (donji dio vojničke porcije na kojoj se može kuhati) jake turske kave, valjda i po 10 puta dnevno. Od onda ne pijem tursku kavu više od jednom mjesečno.

Na terenskim aktivnostima pijem Franck Instant cappuccino Classic, u prvom redu jer se jednostavno priprema: na AGORU ugrijem šalicu vode, zamješam i uživam, sve skupa 5 minuta, svako malo dulje zastajanje mogu iskoristiti za taj užitak. najviše 2 x dnevno.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #10 u: 06 Lipanj , 2015, 10:27 »
Ovaj kapučino može proć ako je aromatiziran  :D