Posude za vodu

• 33 replies
  • 7813 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Posude za vodu
« Odgovori #20 u: 20 Siječanj , 2016, 21:06 »
Nisam naletio u dućanu na takve ali imaš po Ebayu ispod 10 dolara (bottle molle pouch).

Via Tapatalk

*

Offline Migach

• 149
  • 2
« Odgovori #21 u: 21 Siječanj , 2016, 08:57 »
Isprobao sam svakave i došao do zaključka da mi za izlete najbolja plastična boca. Realno, izgledi da moram prokuhavati vodu u boci su minimalni, a ako baš moram onda uvijek imaš neku posudu u kojoj i kuhaš, ne ?
Svi izleti ti se svode da trebaš od 2 do 4L tekućine max. Više od toga sumljam da će itko nositi sa sobom.

Ono što nosim je boca od jane (1L) i sasvim mi je dovoljno ili uzmem od coca-cole isto kapaciteta jedne litre ako želim nešto čvršću plastiku.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #22 u: 21 Siječanj , 2016, 12:24 »
Ja koristim Source mijur od litre i po. Osim njega obicno nosim i vojnu porciju sa punom čuturicom (1 lit) koja mi je kao rezerva odnosno za kuhanje. Klincu sam pitanje vode riješio na način da sam mu poklonio biciklistički ruksak u koji ide Sawyer  vrećica od litre ili Source Liquitainer od 2 litre na koji je našarafljen Convertube. Vode nam nikad nije usfalilo. Veliki sam pobornik mišina, jer je ruksak izvrsna termoizolacija. Još samo trebam nabaviti navlake za crijeva.

Ono što sam primjetio kod Source mišina je da ne smrdi mijeh već crijevo, za razliku od Zefala koji cijeli smrdi šta god da se napravi.

Svakako si nabavite Convertube, jer otvara najviše opcija za hidrataciju. Operite ga sodom bikarbonom i poslije otopinom limunske kiseline i eliminirali ste neželjene okuse i mirise zauvijek.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #23 u: 21 Siječanj , 2016, 12:36 »
Na ovoj temi...

... je objašnjeno zašto ne volim koristiti plastične boce.

Zbog toga sam se opredjelio za metalne boce, sada inox.

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #24 u: 21 Siječanj , 2016, 12:38 »
Nalgene boce BPA free su zakon,koristim svakodnevno.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj , 2016, 12:42 od zvonjola »

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #25 u: 21 Siječanj , 2016, 15:50 »
Ja isto preferiram inoks. Source nosim recimo ljeti (imam 2L source) kad je jako vruće i kad znam da ću se puno znojit. Izbjegavam plastiku gdje god moguće. Iako trenutno nit vodu nemožeš više kupit u staklu (jedino kiselu)  :ljut:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #26 u: 23 Siječanj , 2016, 12:14 »
Sečam se starih vremena kad si colu i pepsi mogel kupit od 1,5 l u staklu ... jbt disu ta vremena jao

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #27 u: 23 Siječanj , 2016, 16:55 »
Ma užas. Sve samo plastika plastika plastika. Jenput sam si kupil gajbu cole (0.33) u staklenim bocama. Kako je fina, ali skupaaaa

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #28 u: 23 Siječanj , 2016, 17:39 »
Ja isto preferiram inoks. Source nosim recimo ljeti (imam 2L source) kad je jako vruće i kad znam da ću se puno znojit. Izbjegavam plastiku gdje god moguće. Iako trenutno nit vodu nemožeš više kupit u staklu (jedino kiselu)  :ljut:

Rijetko kupujem vodu, nemam potrebe, ali onda kupim Janu u staklenoj boci od 1l:

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #29 u: 23 Siječanj , 2016, 18:57 »
I kolko košta?

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #30 u: 24 Siječanj , 2016, 00:38 »
Nisam susreto janu u staklu u slobodnoj prodaji,Polji di tog ima?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #31 u: 26 Siječanj , 2016, 20:43 »
Uzimao sam u lokalnom lancu - Studenac, ali znao sm i naći i drugdje, na crpkama.

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #32 u: 16 Lipanj , 2017, 13:59 »
Da oživim malo temu. Počelo me malo nervirat nošenje vode u bocama. Svoje inoks boce nit ne nosim više jer kad su prazne onda bzvz zauzimaju mjesta u ruksaku. A plastične kad ih zdrobiš se smanje ali nije to to.
Odkad imam ovaj Sawyer squeeze filter, dopala mi se ova njihova vrečica za vodu.
Gledao sam malo po Amazonu i naišao na ovo:

Ali sa 13 EUR za 3 komada mi je to preskupo. Vrečice samo nose 0.7L po komadu. K tome ne šalju u HR.
Na Ebayu sam naišao na iste:

1.30EUR po komadu i besplatna dostava.
Sad... Unutra piše da je sve BPA free i sve to (teško im povjerovati za tu cijenu). Jeli možda netko već naručivao plastične spremnike za vodu iz Kine? Ja sam jednom kupio onaj plastični sklopivi karnistar u NTLu i nakon pranja, natočio vode. Okus kao da gumu žvačeš. To isto mi se i čak dogodilo sa starim Camelbakom!
Faktor zdravlje igra također ulogu a i okus. A nema goreg nego kad si žedan i onda moraš piti vodu s okusom automobilske gume!  :jao:
Čitam soda ovo ono, jeli to službeno funkcionira?

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #33 u: 19 Lipanj , 2017, 00:50 »
Ove jeftine ni slučajno,uzmi Platypus ili Source od litre!