Posude za vodu

• 33 replies
  • 7812 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
Posude za vodu
« u: 07 Svibanj , 2015, 23:37 »
Što nosite sa sobom za pohranu i konzumaciju vode (napominjem vode :D)?

Nešto me još zanima, osim -camelbaka koji je sam po sebi definiran kako se nosi i koristi, kako nosite sa sobom posude za vodu, da li su vam stalno dostupne za piće tijekom putovanja ili morate zastati kako biste došli do vode za piće?

Nosite li i termosice ili navlake za metalne boce ili ništa od navedenog za održavanje pića toplim/hladnim?

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
Odg: Posude za vodu
« Odgovori #1 u: 08 Svibanj , 2015, 11:59 »
Nisam fan gumenih i plastičnih spremnika i raznih duda tako da primarno nosim
metalnu termosicu od 8dcl (najčešće s čajem za klince) i vodu u metalnoj čuturici od litre.

To obično nije količinski dosta pa ostatak ekipe još dodatno nosi vodu u plastičnim bocama (0,5/1,5/2L Coca-Cole/Fante...), koja se već nađu doma.

Kad ekipa ožedni napravimo kratku pauzu.

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 08 Svibanj , 2015, 14:03 »
Ja nosim večinom u 2L plastičnim bocama. Nisam nit ja fan od plastike, ali nemam drugog izbora. Staklo neću nosit iz očitih razloga, a inoks imam samo od 0.8L.
Budući da sad imam Source mjehur od 2L, to će preuzeti glavnu ulogu hidracije.

Kada sam u pokretu ne pijem ništa, tek kada odmaram. Jer mi želudac ne podnosi tekućinu pod fizičkim naporima. Malo sam osjetljiv na želudac, jbg...

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #3 u: 08 Svibanj , 2015, 14:15 »
Do nedavno sam koristio Source mjehur od tri litre,a sada koristim Nalgene boce ( 1L ) za kampiranje i mogu reći da nisam do sada našao ništa bolje od toga.Neuništive su,iako malo teže! Na kampiranju ih obično nosim pune i dopunjavam ih na izvorima ili potocima (ako su čisti).Vodu filtriram  kroz Sawyer mini filter tako da napunim vreču od dvije litre i cijedim u Nalgene.Za bushcraft koristim GSI stainles steel bocu od litre.
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj , 2016, 15:39 od zvonjola »

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 08 Svibanj , 2015, 14:33 »
Jel taj Sawyer filter sta valja? Kolko put si dobio proljev?

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #5 u: 08 Svibanj , 2015, 16:29 »
Haha,dobra! Koristio sam ga dva-tri puta i nije bilo problema s time da je voda bila jako čista u potoku.Nije  valjda blesavo tisuće ljudi što ga već godinama koriste u svijetu!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #6 u: 08 Svibanj , 2015, 19:10 »
Da sawyer je jebena stvar i full lagana, ma super sve u svemu, svi ga koriste tj deeebela večina pa valjda valja nekaj.

Ima i onaj Steripen isto super stvarcica, razlika je kaj je na baterije tj, elektronika pa se moze pokvarit, sawyeru nebu baterija riknula, i to kaj steripen ubija i viruse a sawyer ne.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #7 u: 08 Svibanj , 2015, 21:05 »
Imam nekoliko različitih tipova arhaičnih boca, ne koristim ih više, ali ih čuvam u kolekciji militarije:

Koristim SIGG boce, od 0,5 i 0,75 l. Za ove od 0,75 imam termoizolaciju.

Jako mi je važno da ne stanem tijekom hodnje kako bi izvadio bocu iz ruksaka. zato mi je važno imati odgovarajuću futrolu za bocu koja mi to omogućuje. Za to mi služi Deuterova futrola za SIGG bocu:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #8 u: 08 Svibanj , 2015, 21:38 »
Aye - Aye, nestrpljivi smo, kada će reportaža?

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #9 u: 09 Svibanj , 2015, 22:51 »
Zvonjola daj neki podatak o Nalgene bocama, di si ih kupil ??

Inace koristim cuturicu vulagris i sigovu bocu, a vodu transoprtiram u bocama od 2 litre .. al svidja mi se Antunova 3 litrena transportna demizonka  :D

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #10 u: 09 Svibanj , 2015, 23:01 »
Ja sam naručivao iz SAD-a!Kod nas imaš tu: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #11 u: 15 Svibanj , 2015, 21:50 »
Sve više se oslanjam na Camelbak, praktičan je. Ono što mi smeta je zagrijavanje vode u cijevi. Trebala bi mi cijev s izolacijom.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #12 u: 15 Svibanj , 2015, 23:50 »
opce mi nisu apetitlih ti mjehovi za vodu  :-o ... boca mi je draza, makar mozda nekad i je nespretna

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #13 u: 16 Svibanj , 2015, 00:02 »
Sve više se oslanjam na Camelbak, praktičan je. Ono što mi smeta je zagrijavanje vode u cijevi. Trebala bi mi cijev s izolacijom.

Imas posebno kupit neopren izolaciju pa navuces na cijev. Ja sam isto koristio Camelbak, ali sam presao na Source. Source je vise praktibilan i lakse ga ocistit i osusiti.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #14 u: 16 Svibanj , 2015, 08:14 »
apetitlih? (prevedi)

Moj prvi susret s mjehom je bio s nekim jeftinim kineskim koji je vodi davao užasan okus. Source mjeh nakon prvog pranja sodom nema nikakav okus.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #15 u: 16 Svibanj , 2015, 20:35 »
apetitlih se veli kad je nekaj ukusno, gust, fino .. u ovom smislu da mi nije fino pit iz njih, prek tog slaufa .. ima onaj okus ustajale vode, od te plastike

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #16 u: 24 Rujan , 2015, 22:48 »
Kupio sam novu bocu od 0,75 l u Kauflanda za 65 kn. Boca je od inox-a, crna mat, širokog otvora, s plastičnim navojima na koje se navije platični poklopac, na kojem je plastični jednostavni čep.

Pravo pitanje je zašto sam se odlučio na taj potez pored 8 aluminijskih boca, što Sigg-ovih, što Ferrinovih?

Odgovor leži u aluminiju. Sve te boce su jako mekane, lako se udube od pada i onda se obično događa poskakanje laka kojim je s unutarnje strane prsvučen alumijij i boca postaje neupotrebljiva.

Nisam je stigao fotografirati prije nego što je završla u perilici, pa prilažem ovu sliku, nije to ta boca, ali je jako slična:

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #17 u: 25 Rujan , 2015, 15:48 »
Eh, još da je "termos" !

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #18 u: 25 Rujan , 2015, 16:44 »
Metalne termosice su otprilike iste cijene, ali problem je s volumenom koji nesrazmjeran količini tekućine, odnosno, ako ukrcam 5 termosica od litre i velika naprtnjača će biti puna, dok, kada nalijem 3 litre vode u camelbaku i 2 x SIGG-ova boca od litre, to zauzima prihvatljiv volumen u naprtnjači. A to mi je standardna količina vode koju nosim na ljetnim outdoor aktivnostima.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #19 u: 20 Siječanj , 2016, 19:41 »
Je li možda netko naletio u trgovinama na futrolu za metalnu bocu s molle trakama (crne boje), nešto ovakvo:

ili ovako:

« Zadnja izmjena: 20 Siječanj , 2016, 19:45 od poljičanin »