Mini set prve pomoći (Offertissima)

• 7 replies
  • 1624 views
*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
  • Spol: Muški
Mini set prve pomoći (Offertissima)
« u: 21 Travanj , 2015, 23:59 »
Danas slučajno nešto gledao u Offertissimi i naišao na policu sa flasterima, na kojoj je bio mali set prve pomoći. Odmah mi je zapeo za oko, jer sam planirao složiti minijaturni set za bushcraft. Dimenzije kutijice  su 13x7x4 i sadrži :
1 par rukavica,škarice,kolut kirurškog selotejpa 5mx1,25 cm, 1 zavoj 3mx7cm, 2 maramice sa 70% alkoholom, 1 gaza sterilna 18x40 cm, 5 standardnih i jedan veliki flaster. Sve je dobro zapakirano i dermatološki ispitano. Proizvođač Eurosirel,Italija! Cijena 19 kn! :thumbs:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
Odg: Mini set prve pomoći (Offertissima)
« Odgovori #1 u: 22 Travanj , 2015, 14:09 »
To u ovoj u kt? Možda odletim prije vlaka po to
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #2 u: 22 Travanj , 2015, 14:11 »
Ima još dva komada!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #3 u: 30 Travanj , 2015, 21:31 »
U Hervisu sam danas vidio Deuterove komplete prve pomoći:

Ima i veći komplet:

Iskreno, meni su skromni, sve se temelji na flasterima.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #4 u: 30 Travanj , 2015, 21:36 »
Za 20 tak kuna sam u Konzuma uzeo ovaj domaći proizvod:

Za detalje:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #5 u: 02 Svibanj , 2015, 19:50 »
Tu ima nekoliko modela:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #6 u: 02 Svibanj , 2015, 23:44 »
U ovim setovima prve pomoći uglavnom su flasteri, maramice za dezinfekciju bez alkohola, škare, nekakva gaza i eventualno zavoj.

Istina, ozljede su najčešća vrsta situacija koje se događaju u prirodi, ali što je s ostalim problemima, zašto za njih ne daju nekakva sredstava:
- prijelomi
- uganuća
- opekotine
- ozlijede hladnoćom
- hipertermija
- proljev
- povraćanje
- dehidracija
- zmijski ugrizi.

Zato je moj stav da je bolje u samogradnji kompletirati vlasiti set, nego uzimati komercijalni proizvod (istina, znaju imati izvrsne torbice).

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #7 u: 02 Svibanj , 2015, 23:54 »
Za ostale ozljede koje si sam naveo, si si sam i dao odgovor .. nepotrebno bi se prodavali, stajali na policama do isteka roka, od toga bi ih svaki 500 kupac kupio, ako je avanturističkog duha eventualno jedan set  ..

Realno gledajuči, kod uganuča zgloba i tak si u banani i čekaš lječnički pomoć il te nektko fura do hitne, do tad si zglob oblažeš oblozima i imobiliziras steznim zavojem da kompresiras zglob, također i zmijski ugriz, razni serumi itd. valjda imaju neki rok trajanja .. što znaći da bi opet stajali na policama do isteka roka ... očito farmacija ne vidi potrebu radit pakete prve pomoći koji bi obuhvačali sve navedeno, nego ti daju opciju dogradnej vlastitog kita prve pomoći