Insekti

• 53 replies
  • 7639 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Insekti
« Odgovori #40 u: 09 Listopad , 2018, 00:38 »
Poznanik ima manju pilanu i ima cesto problema sa stršljenima i osama... Oni jednostavno špricom za voće pošpricaju dizelom oko gnijezda i gnijezdo,nekad lar puta... On tvrdi da nakon toga bapuste gnijezdo jer ne podnose miris dizela... Na osama znam da sigurno djeluje... A stršljeni je samo rekla-kazala...

Gledao sam par videa kako ljudi navečer,kad su se oni smirili priđu gnijezdu i kroz otvor u gnijezdo špricaju sprej za insekte... Već ako bih uklanjao sam...ja bih se dobro obujao,par slojeva odjece,nekom mrežom i šeširom lice zaštitio,dva Raid spreja za insekte i udri...  E sad,treba imati m... prići gnijezdu...

Bajsigurnije je poslušati Preppya

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #41 u: 10 Listopad , 2018, 17:32 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
... Već ako bih uklanjao sam...ja bih se dobro obujao,par slojeva odjece,nekom mrežom i šeširom lice zaštitio,dva Raid spreja za insekte i udri...  E sad,treba imati m... prići gnijezdu...

Ja sam uništio gnijezdo u krovu nekim sprejem protiv stršljena i osa kupljenim u bauhasu. Mislim da je bila boca cca 75 kn, 750ml i što je najvažnije baca mlaz na 2-3m. Dva puta sam pošpricao na svega par sekundi i ode cijeli sprej.
Ovakav ako se ne varam: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #42 u: 10 Listopad , 2018, 19:42 »
Ja sam ljetos imao najezdu smrdljivih martina. Na prvu smo pomislili da su stjenice pa sam kontaktirao poznanika koji vrši deratizaciju u mom selu. Uspio sam ufatiti par komada pa mi je rekao da nisu stjenice već smrdljivi martini i to neka jebena azijska vrsta koju naše ptice baš ne vole papati. I nakon detaljnog ćišćenja kuće u trajanju od pet dana i potrošenih desetak biokill sprejeva smo se uspjeli riješiti smdrljivaca.
Zašto smo mislili da su stjenice? Sin bio u Americi dva mjeseca u većem broju hostela i tamo su njega stjenice izgrizle. Kad je se vratio kući, pronašli još na aerodromu kako jedna izlazi iz njegovog kofera pa je cijeli kofer završio na smeću. I imao je ugrize slične kao mi kad su nas izgrizli martini.
Na sreću samo su nas martini napali, da su bile stjenice bilo bi čupavo. Malo sam čitao i slušao deratizatora kako su ljudi mučili muku sa stjenicama.

Stršljene kod nas rješavaju vatrogasci. Puna pčelarska oprema, motorne ljestve, plava svjetla, klinci u selu uživaju kad navečer bljeska plavo svjetlo.Slavonija je bila ove godina puna stršljena pa je bilo i puno intervencija. A bili su neki afrički, crni, ubod je dosta opasan jer ima puno otrova pa djeca mogu gadno nastradati.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #43 u: 13 Listopad , 2018, 21:58 »
Špricanje bezinom je jako učinovito, ali nema hrabrosti primijeniti tu metodu na suhoj drvenoj baraci. Primijeniti ću ovaj Rodneyv recept, javim se za koji dan da izvjestim o rezultatima.

Usput, jutros me ubola osa u mali prst, do sada nikad nisam imao problema s ubodom ose, malo otekne i to je to, ali ne i jutros. Počeo mi je trnuti prst na ruci nakon uboda ose. Srećom, bilo je uključeno kuhalo za vodu u struju i odmah sam uključio kuhalo i zagrijao vodu. Vrućom vodom sam prelio prst i osjetio kako utrnuće popušta, još nekoliko puta sam prelio vrućom vodom po prstu, sav bol je nestao i ostala je samo točkica, ekvivalentna ubodu komarca. Većina otrova kukaca je termolabilna i raspada se pri podnošljivo višoj ili nižoj temperaturi (npr. kocke leda na mjestu uboda i oko njega).

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #44 u: 17 Listopad , 2018, 13:23 »
Nisam pronašao ovaj sprej kojeg spominje Rodney, ni u Bauhausa, ni u Peveca.

Ima li još neka trgovina gdje se to može pronaći?

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #45 u: 17 Listopad , 2018, 21:33 »
Ja bih mogao pogledat da li ima u Zg pa da ti pošaljem poštom/busom, ali ne mogu nikako prije ponedjeljka-utorka ulovit malo vremena.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #46 u: 18 Listopad , 2018, 22:24 »
Hvala na ponudi, iskreno!

Međutim, riješili smo problem tog gnijezda stršljena, plinskim brenerom s malznicom od 32 mm :D.

Bilo je ogromno gnijezdo, nekih 50-70 litara obujma.

Zapalili smo ga u sumrak, pa kako se još stršljena vraćalo, junački smo uzmakli. Možda ga sutra fotografiram za dokaz.

Iskreno, nije mi bilo svejedno.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #47 u: 21 Listopad , 2018, 22:18 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Moj prijedlog nemoj ići niti blizu. Nazovi vatrogasce ili pitaj njih tko to rješava.

Via Tapatalk

Specijalizirana tvrtka (Cian) koja uklanja gnijezda stršljena traži 1300 kn za tu operaciju.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #48 u: 23 Listopad , 2018, 01:21 »
Skup sport... Iskreno,vjerujem da bi za tu lovu svatko radije riskirao sam...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #49 u: 23 Listopad , 2018, 18:37 »
A ima i sigurno jeftinijih opcija.

Via Tapatalk

*

Offline Frosty

• *
  • 4
  • 0
« Odgovori #50 u: 27 Listopad , 2018, 01:14 »
Meni su se stršljeni zavukli u kutiju od roleta. Nemreš nikak do njih, a svakih nekoliko sekundi uletavaju i izletavaju po jedan ,dva. Kak to riješit?. Nazovem 112, reko takva i takva je situacija, međutim operater veli da na žalost nema nikakve službe oficijelne kaj to rješava i da nazovem neku firmu koja se time bavi. OK, nazovem firmu, frajer veli 800 kn + PDV  :LOL:.Niš, znači moram sam riješit. Kupim sprej, već prije spomenut u temi, kaj baca par metara mlaz baš za stršljene i ose. Pričekal sam mrak i našprical odozdola u rupu u koju ulaze. Sprej brzo ode, tri pritiska po par sekundi i doza prazna. Promatram kaj se događa, dost su se uzbunili i djelovali malo dezorijentirano al jbiga nijedan ne krepava  :zbunjen:...Prošlo 2 dana njima ništa. Kupim slijedeću dozu i ponovo špricanje. Opet ništa. I kaj sad? (sad ona scena iz profesora Baltazara). I dosjetio se, uzmem teleskop za ribičiju. Skinuo sam segment sa vrha i dobio puhaljku jedno 5m dugu. Nasipal sam Pitroid prah u vrh štapa, utaknul ga u mjesto di ulaze i puhnul. U slijedećih 12 sati je sve pokrepalo. Slijedeći dan sam ih pomel ispod prozora jedno stotinjak...SOLVED

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #51 u: 27 Listopad , 2018, 08:02 »
Bravo za ideju!

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #52 u: 27 Listopad , 2018, 11:43 »
Meni su se stršljeni zavukli u kutiju od roleta. Nemreš nikak do njih, a svakih nekoliko sekundi uletavaju i izletavaju po jedan ,dva. Kak to riješit?. Nazovem 112, reko takva i takva je situacija, međutim operater veli da na žalost nema nikakve službe oficijelne kaj to rješava i da nazovem neku firmu koja se time bavi. OK, nazovem firmu, frajer veli 800 kn + PDV  .Niš, znači moram sam riješit. Kupim sprej, već prije spomenut u temi, kaj baca par metara mlaz baš za stršljene i ose. Pričekal sam mrak i našprical odozdola u rupu u koju ulaze. Sprej brzo ode, tri pritiska po par sekundi i doza prazna. Promatram kaj se događa, dost su se uzbunili i djelovali malo dezorijentirano al jbiga nijedan ne krepava  :zbunjen:...Prošlo 2 dana njima ništa. Kupim slijedeću dozu i ponovo špricanje. Opet ništa. I kaj sad? (sad ona scena iz profesora Baltazara). I dosjetio se, uzmem teleskop za ribičiju. Skinuo sam segment sa vrha i dobio puhaljku jedno 5m dugu. Nasipal sam Pitroid prah u vrh štapa, utaknul ga u mjesto di ulaze i puhnul. U slijedećih 12 sati je sve pokrepalo. Slijedeći dan sam ih pomel ispod prozora jedno stotinjak...SOLVED
Hahhaa to bi morao patentirati

Via Tapatalk

*

Offline Frosty

• *
  • 4
  • 0
« Odgovori #53 u: 27 Listopad , 2018, 18:37 »
Zamisli da su me susjedi vidli po mraku sa ribičkim štapom po dvorištu kak pušem kroz njega :D