Šatori

• 48 replies
  • 4290 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Šatori
« Odgovori #40 u: 30 Siječanj , 2018, 22:19 »
Kolko sam ja vidio ti gelert šatori nisu uopće loši ali @Lakeman sigurno može više o tome reći.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #41 u: 30 Siječanj , 2018, 23:59 »
Evo me..
Dakle, GELERT je upravo to. Sasvim dobar šator za tu cijenu.

Imam trenutno CHINOOK 2 koji je za mene samog savrsena veličina i težina za nošenje.
MOJ VIDEO sa timelapse sklapanja i rusenja ovog satora imas ovdje:

Koristio sam ga i ovdje:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Prije njega sam imao i GELERT TRACK2 koji sam prodao nakon nekoliko overnight-a. Jednostavno mi nije odgovarao taj ulazak sa strane po duzini za moje gabarite. prodao sam ga frendu.
PREPPIJEV VIDEO sa overnighta sa tim šatorom imaš ovdje:

Tu imaš malo o mojim šatorima: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

...good times...  :smrc:

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Antun

• 299
  • 4
« Odgovori #42 u: 31 Siječanj , 2018, 11:36 »
Nikako da shvatim ove stvari sa pripremom drva. Vjerojatno sam priglup, pa ne shvčam zašto se drva moraju piliti i cijepati.
Po meni je to čisto gubljenje vremena, energije i nošenje nepotrebnog alata. Razumijem kada pripremu drva za ogrijev u kući.
Kučna peč na drva ima ložište određene  veličina i naravno da ih je potrebno ispiliti i nacjepati. U prirodi ne postoje takva ograničenje, potrebno je samo paziti na vatru i ograditi ognjište. Ja sakupljam zdrave i suhe grane, zatim ih lomim i ubacujem u vatru. Upravo kako je u zadnjem  videu.  Cjepam samo sitnije komadiće za potpalu i to najčešće s mačetom i batoningom. Al dobro to sam samo ja...stari, prekaljeni i lijeni bushcrafter
« Zadnja izmjena: 31 Siječanj , 2018, 11:50 od šumarak »
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #43 u: 31 Siječanj , 2018, 12:34 »
Nikako da shvatim ove stvari sa pripremom drva. Vjerojatno sam priglup, pa ne shvčam zašto se drva moraju piliti i cijepati.
Po meni je to čisto gubljenje vremena, energije i nošenje nepotrebnog alata. Razumijem kada pripremu drva za ogrijev u kući.
Kučna peč na drva ima ložište određene  veličina i naravno da ih je potrebno ispiliti i nacjepati. U prirodi ne postoje takva ograničenje, potrebno je samo paziti na vatru i ograditi ognjište. Ja sakupljam zdrave i suhe grane, zatim ih lomim i ubacujem u vatru. Upravo kako je u zadnjem  videu.  Cjepam samo sitnije komadiće za potpalu i to najčešće s mačetom i batoningom. Al dobro to sam samo ja...stari, prekaljeni i lijeni bushcrafter

Vecina ljudi to radi iz gusta valjda. Tak i ja, iako u zadnje vrijem bacam grane kad izgore bacim ostale 2 polovice u vatru.

*

Offline Antun

• 299
  • 4
« Odgovori #44 u: 31 Siječanj , 2018, 13:19 »

Vecina ljudi to radi iz gusta valjda. Tak i ja, iako u zadnje vrijem bacam grane kad izgore bacim ostale 2 polovice u vatru.
Fučkaš gušt kad se naradiš....da oču cjepat i pilit kupil bi si peč na drva a ne centralno na plin.
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #45 u: 31 Siječanj , 2018, 13:23 »

Fučkaš gušt kad se naradiš....da oču cjepat i pilit kupil bi si peč na drva a ne centralno na plin.
A jebiga kad si ljenguzar  :D

*

Offline outdoorFil

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #46 u: 31 Siječanj , 2018, 14:50 »
Hvala Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi i Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

mislim da ću naručiti onda Chinook 2..uglavnom sam saznao sve što me zanimalo!  :thumbs:
pozdrav, do tipkanja! ;)

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #47 u: 31 Siječanj , 2018, 15:06 »
No problem Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Nikako da shvatim ove stvari sa pripremom drva. ....

A gle meni je to ''stanje uma'' a ne prijeka potreba. Jer kada bih tako razmisljao da je nesto ''sasvim dovoljno'', onda ne bi rezbario kuksu već bi ponio plastičnu čašu, ne bi kuhao jelo već bi jeo mesni narezak jer je to ''dovoljno da ne budes gladan'' itd. Ove godine je punih 25 godina mojeg boravka po prirodi. od 13.godine kada sam sam se vec po drugi put ukljucio u izvidjače. Jedna stvar koju recimo izviđači rade je, da uredjuju logor do samo kraja, do zadnjeg dana jos nesto radis poboljsavas i slicno. Tak i ovo. Radis stvari iz gusta, ne iz prijeke potrebe...
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Antun

• 299
  • 4
« Odgovori #48 u: 31 Siječanj , 2018, 16:45 »
Samo radim stvari koje su korisne i koje me ne zamaraju. Da bi u nečem uživao to me ne smije zamarati. Tako radim več 40 godina u prirodi...U izviđače nisam želio jer oni također rade besmislene stvari. Kamp se mora držati urednim i to stoji. Isto tako se mora označiti mjesto izvan kampa gdje se vrši nužda i to je jedina dobra stvar što sam čuo od izviđača
Besmisleno je uređivati kamp do zadnjeg dana jer ionako ideš doma. 93.godine sam bio u izviđačkoj jedinici nekih mjesec dana... i u tim ratnim danima sam naučio da ne treba pretjerivati s nekim stvarima...jer previše opreme te samo koči i nemreš ganjati neprijatelja..to mi je ostalo...nemrem si pomoči...nažalost za mene rat još traje...
« Zadnja izmjena: 31 Siječanj , 2018, 16:57 od šumarak »