Šatori

• 48 replies
  • 4305 views
*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
  • Spol: Muški
Odg: Šatori
« Odgovori #20 u: 02 Rujan , 2016, 15:54 »
Ovo je moja sljedeća kupnja!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #21 u: 02 Rujan , 2016, 15:56 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ovo je moja sljedeća kupnja!

Nije ti vise dobar onaj MTB?
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #22 u: 02 Rujan , 2016, 15:59 »
Odličan je,ali ide vjerovatno u zamjenu za neke druge stvari!Ovaj je oko 350 kn! :D

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #23 u: 02 Rujan , 2016, 16:05 »
Odličan je,ali ide vjerovatno u zamjenu za neke druge stvari!Ovaj je oko 350 kn! :D

Meni je taj MTB bas super po izgledu. Meni je moj šator malo velik za nošenje, pa bi mozda ovakav kao MTB bio odličan za overnight ili dva.

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #24 u: 02 Rujan , 2016, 16:07 »

Meni je taj MTB bas super po izgledu. Meni je moj šator malo velik za nošenje, pa bi mozda ovakav kao MTB bio odličan za overnight ili dva.
Za jednu osobu je odličan i po prostoru i po težini

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #25 u: 02 Rujan , 2016, 16:08 »
Za jednu osobu je odličan i po prostoru i po težini

A nista, javi prvo ovdje ako bude za prodaju :)
Mozda bas bude pogodan trenutak :)

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #26 u: 02 Rujan , 2016, 16:13 »
Boja je malo cudna, ali svida mi se tezina, isto oko 1800g. Ocito je SilNylon, s obzirom na taj materijal ventilacija vanjskog sloja ti bude jako vazna inace bus imal spilju kapaljku.

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #27 u: 02 Rujan , 2016, 16:17 »
Boja je malo cudna, ali svida mi se tezina, isto oko 1800g. Ocito je SilNylon, s obzirom na taj materijal ventilacija vanjskog sloja ti bude jako vazna inace bus imal spilju kapaljku.
Boja me sve manje dira, jer gledam više sa planinarskog/kamping gledišta nego vojnog/taktičkog

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #28 u: 02 Rujan , 2016, 16:20 »
Boja je stvar ukusa i nije vrijedna rasprave :) kad ga nabaviš baci koji test na forum

Via TapaTalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #29 u: 04 Rujan , 2016, 13:28 »
Postavio sam Lightent 2 i malo poslikao. Veličina mi je sada taman. Trebao sam odmah uzet dvojku.

Via TapaTalk

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #30 u: 04 Rujan , 2016, 16:04 »

Puno bolje!Šta Lana kaže?

« Zadnja izmjena: 04 Rujan , 2016, 19:32 od zvonjola »

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #31 u: 04 Rujan , 2016, 18:42 »
Lana presretna :D

Via TapaTalk

*

Offline Gorštak

• 3252
  • 10
« Odgovori #32 u: 04 Rujan , 2016, 19:56 »
Lana presretna :D

Via TapaTalk

Gorky nije :?:

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #33 u: 21 Rujan , 2016, 01:56 »
Nakon dugo vremena ovo proljeće sam uzeo novi šator. Nakon razmišljanja o namjeni, odlučili smo da bude pop-up i da težina i oblik pakiranja nisu važni jer će nam služiti kada nas dvoje idemo u kamp ili negdje drugdje ali gdje se ide autom i sva oprema se vozi. Zbog foto opreme najčešće i idemo negdje gdje auto može biti parkiran blizu tako da oprema stoji u autu na sigurnom i suhom.
 Vratimo se na šator.
Odluka je pala na QUECHUA 2seconds XL AIR za 3 osobe. U Decathlonu je koštao cca 850kn
Šator ima bazu za spavanje 210x210cm tako da uz dva karimata jos stane i puno opreme, ruksaci itd. Postoji i manji predprostor koji nije za sjedenje ali je odličan za držanje ''vanjske''opreme, obuću po noći i slično. Sve zajedno je baza veličine cca 3,5x2,5m
Ventilacija je odlična sa svih strana i svi otvori se mogu podešavati iznutra. Čak postoji i opcija da se stražnja strana podigne skoro do kraja za vruće ljetne noći.
Do sada smo ga koristili nekoliko puta i jako smo zadovoljni. Uz njega smo uzeli i dva madraca na napuhavanje debljine 22cm tako da se 2/3 poda pretvore u pravi kingsize krevet što je kod višednevnog putovanja sa ženom, jako bitna stvar :)

Pakiranje je u ''disk'' promjera 98cm i težina je cca 5kg

Sve ostalo , čak i super video o postavljanju, se nalazi na linku: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 21 Rujan , 2016, 01:58 od Lakeman »

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #34 u: 21 Rujan , 2016, 12:42 »
Za kampiranje autom nije opce vazna velicina nit tezina. Daj mi reci, kakvu to podlogu imas na slici, to isto ona iz Decathlona za oko 100kn?

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #35 u: 21 Rujan , 2016, 14:04 »
Cerada iz Šumoopskrbe
3x4metra
1 kg
CERADA 3X4 M 90G/M2  50kn

Spakuje se na fino malo. Planiram ju obrezati i staviti metalne prstenove tako da točno odgovara širini šatora i klinovima od dna šatora, a naprijed cu dio ostaviti jer je zgodno ''za ulaz'', izuvanje itd...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #36 u: 25 Rujan , 2016, 21:48 »
Dobra ideja... ja sam slično imao za svoj jeftilen iz Jyska...samo je bila riječ o najlonu za ribnjake...jaka stvar,doduše teška,puno teža od tih cerada...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline outdoorFil

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #37 u: 30 Siječanj , 2018, 20:24 »
Pozdrav,

ja sam novi u svijetu outdoora, campinga, bushcrafta etc..
Mislim da sam u jednom od vaših videa na youTubeu (Lakeman i Prepper) vidio da je jedan od vas koristio šator Gelert Chinook 2..

Budući da još kupujem opremu i istražujem što bi bilo idealno za neku razumnu cijenu (studentski život) volio bih čuti mišljenje o tom šatoru.
Kvaliteta, kako drži na kiši, dovoljno mjesta za 2 osobe... Uglavnom, planiram za početak ići na kampove, uzimati većinu toga sa sobom, auto blizu lokacije..uživanje prije svega :D

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #38 u: 30 Siječanj , 2018, 21:18 »
Pozdrav i dobrodošao!
Ak misliš s auta vadit opremu mislim da nemaš nikakve velike zahtjeve.
Znači težina i volumen pakiranja nije nikakav kriterij, a kak se tiče kiše svi drže donekle vodu. Ak hoćeš na sigurni zmješaj prozirni silikon sa sintetičkim razrijeđivačem i sa kistom namažeš šavove iznutra i miran si

*

Offline outdoorFil

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #39 u: 30 Siječanj , 2018, 21:43 »
Hvala na brzom odgovoru!

Za sad planiram tak..zato i nebi kupovao neki skuplji šator, a opet, da ne kupim nekaj tek tolko zato jer je jeftino. Sports direct ima stvarno dobre cijene, pa sam zbog toga i skeptičan :D
Uglavnom, hvala! ;)