Hammock: da ili ne

• 28 replies
  • 3744 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Hammock: da ili ne
« u: 18 Travanj , 2015, 15:58 »
Već me jedno vrijeme muči tema jel da idem skroz na hammock ili ne.
Na našem susretu me iskreno malo zeblo po noći. Puhalo je jako, morao sam spustiti stranice tarpa da napravim nešto tipa šator. Ipak me zeblo, makar smo imali 8 stupnjeva. Ali malo je ipak puhalo kroz  sklonište i to je bilo dovoljno da me podhladi. Imao sam laganu vreću, u kojoj me na podu sigurno nebi zeblo. Jedino još nisam isprobao svoju perjem punjenu vreću koju imamnu hammocku. Ali mislim da bi rezultat bio jednak. U područjima gdje se izolacija bočno stisne (ramena, noge), tamo zahladi; neovisno o  karimatu. Iako imam druge prednosti, kao npr nemam brige za mrave ili slapove vode koji bi po tlu dospjeli do vreće, mogu spavat na neravnomn tlu, mogu spavat na kosinama, nad kamenom itd. Nemam straha da mi zmija dođe ili slično.

Znači trebao bi čovjek nosit underblanket sa sobom. Ali onda već ode jednostavnost i brzina postavljanja kampa. Kaj vi mislite o tome?

Via Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
Odg: Hammock: da ili ne
« Odgovori #1 u: 18 Travanj , 2015, 16:08 »
Uzmi neku jeftinu vreću za spavanje i od nje napravi underblanket! Ima hrpa videa o tome. Možeš je nositi u kompresijskoj vreći,zajedno sa tvojom patrol bag.
Ovako nešto:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

index=7&list=WL
« Zadnja izmjena: 18 Travanj , 2015, 19:26 od zvonjola »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #2 u: 19 Travanj , 2015, 15:15 »
Realno gledajuci da ides na Hamokarenje, stvarno moras vuc brdo opreme sa sobom, videl si kolko ti je teski ruksak bil, a pol ruksaka je zauzela oprema za hamok ... ja sam spaval na podu, u losoj vreci i bilo mi je samo malo zima i to iskljucivo za stopala, carape sam zaboravil deblje uzet, inace sam se ugodno naspaval niti sam bil promrznut ... stvar je osobne odluke, kaj zelis i to jedino sam mozes odlucit .. ak ti smetaju mravi i bube bolje visit u zraku  :D

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 20 Travanj , 2015, 08:54 »
Gorki Gorki, sad govoriš ko da ti nije smetalo a samo ste kukali zbog mrava i po noći si psoval kad te malo kiša polila - ja sam mislil da bu istog trena strela pukla u vaš Tarp  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

Hammokiranje je stvarno super i komotno. Ali jedino kaj bi više opreme morao nositi jest: underblanket (skoro još jedan dodatni volumen vreće za spavanje), špage za oko drveta (tree-huggers). I još dodatne špage i gume da underblanket pričvrstiš. Za ljetno doba ću koristit hammock, ali za proljeće, jesen, zimu - ne. Jednostavno previše moraš vući sa sobom. Realno gledano nosiš vreću za spavanje i hammock dodatno. Hammock nije problem, pakiranje je dosta malo. Ali underblanket? Možda se zaletim jedan dan na brz overnighter nekam, da isprobam ovu svoju drugu vreću s hammockom.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #4 u: 20 Travanj , 2015, 11:11 »
Meni mravi nisu smetali hahah kaj lazes, to su Makiu smetali on je na mukama bil ... ja sam imal frenda skakavca u vreci,a na kisu sam psoval istina,drito u kapuljacu od vrece mi se scjedilo hahah

Via Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 20 Travanj , 2015, 11:48 »
Meni mravi nisu smetali hahah kaj lazes, to su Makiu smetali on je na mukama bil ... ja sam imal frenda skakavca u vreci,a na kisu sam psoval istina,drito u kapuljacu od vrece mi se scjedilo hahah

Via Tapatalk

Aha, ispričavam se onda  :D Viš, hammock je u prednosti tome. Sviđa mi se i da ga možeš na zemlji postavit (ima rupice za klinove) i podigneš onu mrežicu kao šator, da izbjegneš bliske susrete s bogomoljkama i skakavcima veličine krumpira.

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #6 u: 20 Travanj , 2015, 13:05 »
Ja bi rekao i da i ne, što se tiče opreme koju moraš furat, kod hammocka niš više ne nosiš nego kao kod šatora. i to je činjenica. Tko poželi, čak i objasnim.

Hammock ima prednost da te vrijeme, tj kiša ili snijeg uopče ne zabrinjavaju, brzina postavljanja: naspram šatora je 5 puta brže postavit hammock, nebitan teren(kosina, ravnina itd)

i uvijek se imaš gdje sjesti, nemoraš furat mini stolice, tronošce ili okolne panjeve.

I ja se popodne zavaljam nutra i chillam i svejedno sam sa ekipom vidim ih čujem ih i normalno si razgovaramo, i još ak si pušač recimo zapališ si pljugu iz hammocka...

Gratis prednost, ujutro bez dizanja iz hammocka si napravim kavicu i pijem ju u hammocku!

Ovo sve su prednosti hammocka ako znaš što radiš

EDIT: pošto sam ovo napisao u manje od min da nadodam par stvari, krene kiša padat ako nemate centalnu neku ceradu ispod koje ce te biti sva ekipa tutanj u šatore ti se fino sjedneš u hammock digneš si jednu stranicu tarpa(ja to odma kod postavljanja radim, slika niže) i kao da i ne pada boli te ona stvar...

Prednost šatora je da nemoraš ništa znati osim postaviti ga i siguran si, ali ništa od navedenoga gore u principu nemožeš.

Pardon možeš...postavit ga u pustinji...
« Zadnja izmjena: 20 Travanj , 2015, 13:19 od Aye Aye »

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 20 Travanj , 2015, 13:26 »
Ja bi rekao i da i ne, što se tiče opreme koju moraš furat, kod hammocka niš više ne nosiš nego kao kod šatora. i to je činjenica. Tko poželi, čak i objasnim.

Hammock ima prednost da te vrijeme, tj kiša ili snijeg uopče ne zabrinjavaju, brzina postavljanja: naspram šatora je 5 puta brže postavit hammock, nebitan teren(kosina, ravnina itd)

i uvijek se imaš gdje sjesti, nemoraš furat mini stolice, tronošce ili okolne panjeve.

I ja se popodne zavaljam nutra i chillam i svejedno sam sa ekipom vidim ih čujem ih i normalno si razgovaramo, i još ak si pušač recimo zapališ si pljugu iz hammocka...

Gratis prednost, ujutro bez dizanja iz hammocka si napravim kavicu i pijem ju u hammocku!

Ovo sve su prednosti hammocka ako znaš što radiš

Prednost šatora je da nemoraš ništa znati osim postaviti ga i siguran si, ali ništa od navedenoga gore u principu nemožeš.

Pardon možeš...postavit ga u pustinji...

Ja više ne koristim šator jer jednostavno preveliko pakiranje i pre težak i previše posla s tim . Pogotovo ako je mokro vrijeme moraš mokrog zapakirat i doma rasprostrit i sve sušit da pljes ne izbije. Tarp streseš i pospraviš, ako potrebno ga objesiš na špagu i sušiš kao plahtu.

Prednost spavanja na tlu opet je jednostavnost. Postaviš sve za minutu il dvije. I pospraviš također brzo. Nekomplicirano. U hammocku je zajebano ući u vreću i zaribano je kasnije podešavat svoju poziciju u vreći.

*

antun

« Odgovori #8 u: 20 Travanj , 2015, 15:20 »
Daklem, moje mišljenje znaš. Nikako se nebih mogao naspavati u tom čudu. Stil "banane" mi nikako ne odgovara. San mi je vrlo bitan.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #9 u: 20 Travanj , 2015, 21:20 »
Hm, razmišljao sam o hammocku, ali nisam ga kupio.

Nešto razmišljam slijedeće: za vrijeme rata sam spavao na poljskim krevetima, platneno dno, stavili bi dvije deke odozgo i odozdo. E ljudi moji, kako sam se ja u tome smrznuo! Problem nastaje kada svojom težinom istisnemo zrak iz deke i tako nestane izolacijsko sredstvo koje bi nas trebalo čuvati od hladnoće.

A sad zamislimo slijedeće:  s donje strane hammocka damo prišiti nekoliko uzdužnih traka čička, a i na neku drugu izolacijsku podlogu (deku, karimat, nešto slično), tako da se može izolacijska podloga samo prilijepiti odozdo. Sada je vanjska strana slobodna i nikakvo naše nalijeganje tijela neće zbiti izolacijski materijal i narušiti mu funkciju. Tako nema potrebe za dopunskim sustavom fiksiranja i pjednostavljuje se postavljanje. Na taj način bi znatno tanjom i laganijom izolacijom postigli isti učinak kao i sa znatno debljim i težim materijalom.

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #10 u: 20 Travanj , 2015, 21:26 »
Ja stavljam ovakvu foliju u duplo dno hammocka i nikad problema, ni sa vjetrom ni hladnoćom za cijenu od 5$.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #11 u: 20 Travanj , 2015, 21:35 »
Ebay??

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 20 Travanj , 2015, 21:42 »
Ja stavljam ovakvu foliju u duplo dno hammocka i nikad problema, ni sa vjetrom ni hladnoćom za cijenu od 5$.
Jel si prenoćio s tom kombinacijom?
Polji, dobra ideja s čičkom. Samo bi trebalo biti dosta zatvoreno da topli zrak ne izlazi.

Via Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #13 u: 20 Travanj , 2015, 23:43 »
Naravno eBay!Folija ne teži ništa i može se presavijat.Danas sam dremao u hammocku i bilo je vjetrovito.Mogu reći da odlično štiti od vjetra, samo treba testirat preko noći.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #14 u: 21 Travanj , 2015, 05:41 »
Nevjerujem da je paro propusna al je svejedno narucena pa vidim kad dodje.. Jedini problem s kinezima je čekanje :D

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #15 u: 21 Travanj , 2015, 06:07 »
Sverko kaj ne spis haha, nesanica?

Via Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #16 u: 21 Travanj , 2015, 08:55 »
Praksa :) samo cekam da opet dojdem doma...

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #17 u: 21 Travanj , 2015, 11:47 »
Naravno eBay!Folija ne teži ništa i može se presavijat.Danas sam dremao u hammocku i bilo je vjetrovito.Mogu reći da odlično štiti od vjetra, samo treba testirat preko noći.

A treba probati preko noci. Ja sam znao dremati u hammocku isto po danu i sve pet. Kada organizam ide u standby preko noci, onda te pocne lagano zebsti. Nisam ljubitelj paronepropusnih materijala, mislim da bi se leda znojila preko noci. Ali nisam nikad probao tako da predpostavljam. Folija nema nikakvih izolacijskih svojstva kada se stisne. Sumnjam da bi te to grijalo preko noci.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #18 u: 23 Travanj , 2015, 20:40 »
Aye jeli ti koristiš underblanket? Ako uzmem underblanket, onda otpada potreba za karimatom u hammocku, jel?

Via Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #19 u: 16 Svibanj , 2015, 16:47 »
Evo DD Hammocks je objavio dobar video o ovoj temi!

index=1&list=WL