Tramontina mačete (made in Brasil)

• 60 replies
  • 5705 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Tramontina mačete (made in Brasil)
« Odgovori #40 u: 30 Rujan , 2016, 23:53 »
Ne spamaj Preppy ... drago mi je kad netko ima taj noz,pa bi rado da podjeli svoje misljenje o nozi sa nama,uz pokoju slikicu :)

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #41 u: 01 Listopad , 2016, 00:22 »
Aquaterra nema. Znam da nema.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #42 u: 01 Listopad , 2016, 00:33 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Mala nadogradnja na Tramontinu. Dodao sam ''cijev'' od forexa, na firesteel dodao rastezljivi bungee-cord i kad gurnes kroz cijev, prebacis ''gumu'' preko dijela koji viri. Nema gubljenja, ko neki papci u seriji ''Alone'' 

Prije par mjeseci sam nabavio nož EKA Nordik W12. Uz njega se dobije i firesteel ali tanki. Pošto imam 12 mm firestil trebao bi si napraviti deblji držać. Vidjevši sad ovo mislim da bi zadovoljilo. Dali se prodaje u manjoj količini tipa 20x20 cm
Daaaaj me nemoj ubijat sa EKOM ocuu rivju,to mi je noz br.1 na listi zelja :)

Moram ga malo poslikati, ili sa zvonjolom se dogovoriti da nešta snimimo. Moje osobno iskustvo pravo dobar nož. Veličina, težina, oštrina, debljina oštrice, praktičnost, kvaliteta izrade i noža i kydex korica je na zavidnoj visini. Savršen osjećaj u ruci. Replikart ga kod nas prodaje. Dok sam bio u Njemačkoj imao sam ga prilike držati u ruci, a stvarno kad ga probaš držati vidiš da je to to. Vani po trgovinama mu je cijena  100 do 120 €. Kod nas je nekih 650-700 kn. Meni odgovara sve na njemu.

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #43 u: 01 Listopad , 2016, 00:45 »
Evo par slikica brzopoteznih

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #44 u: 01 Listopad , 2016, 01:04 »
dakle, ja kupujem u NEON centru. Ponekada narucim sa rezanjem, a ponekad uzmem plocu 1x1 metar pa rezem sam. Reze se jačim skalpelom.
Link je na cjenik u pdf-u (tj jedna ponuda u kojoj su sve opcije navedene).

PRIMJER IZ CJENIKA:
Ako piše BOJA onda znači sve boje osim bijele. Bijela je posebno naznačena.
Dimenzije se pisu ovako: (10X2050X3050) i to znači da je ploča debljine 10mm i da se cijena odnosi na dimenzije 2x3 metra (6 kvadratnih metara).
Ja sam uvijek dobio na mjeru koliko sam htio bez da sam ''morao kupiti ploču''.
Tamo ima za kupiti i ljepila posebnog za te PVC ploče. Nije dobro ljepiti univerzalnim super ljepilom.
Mene recimo 1m2 dodje cca 100kn (zavisi od debljine i boje). Ova futrola za mačetu je od 3mm Forexa.

Forex se moze oblikovati fino kad se zagrije toplom vodom, ALI JAKO BRZO se hladi i kad se ohladi, zadrzava novi oblik ali je krući i tvrđi. Površina Forexa je osjetljiva na grebanje. Lako se obradjuje brusnim papirom.

Link na cjenik:  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

JEDAN primjer kako ga ja koristim:  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Jesi fotex zagrijavao u  vrućoj vodi primjera 80-90 stupnjeva C pa ga obavijo oko firestila ili si ga prelio samo vrućom vodom. Može malo detaljniji opis tehnologije.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #45 u: 01 Listopad , 2016, 03:11 »
po ,ojem misljenu noz je vrh. sad bi stvarno zelio imat jedng u ruci. al vise o njemu kad ga kupim jer sad stv imam dovoljno novcaa za forumasek majce i tjt. ljudi poz.
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #46 u: 01 Listopad , 2016, 14:04 »
Jel rucka isto od drveta il mikarte neke ? Bolja mi je ona druga rucka al opet noz je mrak

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #47 u: 01 Listopad , 2016, 20:41 »
Jel rucka isto od drveta il mikarte neke ? Bolja mi je ona druga rucka al opet noz je mrak

Ručka je u oba slučaja G10 samo šta šta smeđa imitacija drvera ima svjetle i tamne godove pa vješto imitira drvo. EKA Nordic w12 se ne radi u drvetu. To je samo imitacija divlje trešnje. Na videima neki spominju drvo, ali nije.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #48 u: 02 Listopad , 2016, 18:44 »
Jbt,ovdje za Tramontinu traže od 20 do 35€... Skupe ove švabe...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #49 u: 04 Listopad , 2016, 19:13 »
Mala nadogradnja na Tramontinu. Dodao sam ''cijev'' od forexa, na firesteel dodao rastezljivi bungee-cord i kad gurnes kroz cijev, prebacis ''gumu'' preko dijela koji viri. Nema gubljenja, ko neki papci u seriji ''Alone'' 

Stigao forex 15x20 cm od  komada od otpada. 3.0 mm. Može malo opisa tehnologije obrade za slučaj firesteela.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #50 u: 04 Listopad , 2016, 19:43 »
Stavis na tvrdu povrsinu. Uzmes jaki skalpel. Izmjeris komad. Ja sam cca izrezao trakicu sirine 3cm i duzine 10 (kasnije sam tih 10 skratio) . Kod mene je 3 cm sirine jer je firesteel jako kratak. Samo 4-5 cm.  Zatim sam stavio traku u duboki tanjur i pripremio krpu i firesteel. Zatim sam zakuhao vodu i prelio forex u tanjuru. Nakon 10-15 sec sam izvadio forex i stavio ga u krpu i brzo, brzo stisnuo oko firesteela i drzao dok se ne ohladi a to je cca 20 sekundi.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

« Zadnja izmjena: 04 Listopad , 2016, 20:42 od Lakeman »

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #51 u: 05 Listopad , 2016, 15:31 »
Kompletirana EKA Nordic W12

Jednostavno i brzo

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #52 u: 05 Listopad , 2016, 15:44 »
Kompletirana EKA Nordic W12
Jednostavno i brzo

:pivo: :pivo: :pivo: :pivo: :ples: :ples: :ples:

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
« Odgovori #53 u: 05 Listopad , 2016, 21:25 »
Materijal prva liga za izradu ovakvih stvari👍👌

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #54 u: 05 Listopad , 2016, 23:28 »
Odlicno odradjeno

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #55 u: 06 Listopad , 2016, 12:15 »
Ovo si zbilja lijepo napravil  :bravo:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #56 u: 20 Travanj , 2017, 21:54 »
Stigla nova posiljka Tramontina maceta ima jedno 5-6 modela ukljucujuci najmanju od 25 cm duzine ostrice .... (38 kn)

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #57 u: 16 Lipanj , 2017, 14:11 »
Moram reći da sam inače ne-ljubitelj mačeta. Ali sad kad smo bili na zadnjem ON, pokrčio sam onu stran za "vidikovac" za 2 minute. Stvarno korisna stvar. Mislim da ću si i ja jednu veliku nabavit za razkrčiti kupinje i trnje oko OPG-a.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #58 u: 16 Lipanj , 2017, 16:56 »
zaboravio sam tu staviti fotke. To je ta Tramontina o kojoj Preppy priča. Baš je praktična. slozio sam drvenu drsku umjesto plastike i koznu futrolu.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #59 u: 16 Lipanj , 2017, 17:49 »
Preppy zemem ti ju ak ih ima ...