Hammock i UL šator

• 33 replies
  • 3953 views
*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
  • Spol: Muški
Hammock i UL šator
« u: 05 Travanj , 2015, 00:01 »
Dakle u slobodno vrijeme i kao neki hobi se bavim izradom hammocka i Ultralight šatora ili skloništa ili kako god.
Da ne kompliciram previše staviti cu samo zadnje dvije rukotvorine koje su meni dakle dovoljne za bilo koji teren što se tiče spavanja.

Hammock

1.9oz ripstop nylon
NoSeeUm mrežica
Cif za maknuti mrežicu
Ridgeline organizer
Lash-it ridgeline(amsteel)
Whoopie slingovi(amsteel)
Gurtne i toggle
Stuff sack
650grama

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Ultralight šator

1.1oz silpoly coyote brown
-16 tieoutova
-Lash-it špage
1.1oz silpoly podnica(podignuta 15cm) black
-linelockovi
-shock cord na rubovima
380grama ukupno

Dakle koristi se hammock a kada trebam ici ultralight ili nema baš drveća uzima se šator.

To bi ukratko bilo to  :fucka:

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
Odg: Hammock i UL šator
« Odgovori #1 u: 05 Travanj , 2015, 00:13 »
Bravo odlično, kreativac znaći  :thumbs: jesam ja možda na nekom forumu naletio na tvoje hamoke da ih prodaješ .. identičnog dizajna su bili  :-o

Di nabavljaš materijal ovaj rip stop nylon ?? Planiram radit tarp ili šator kaj već .. pa ispitujem teren

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #2 u: 05 Travanj , 2015, 00:22 »
Hvala ti, eventualno na survival hrvatska forumu ali to sam davno stavio oglas za hammock, ma imam dobavljača iz amerike mogu ti naručiti ako ti treba za jeftinije nego što bi ti naručio u svakom slučaju ali netreba ti ripstop nylon nego sil nylon, tj silikonski impregniran ripstop nylon ako planiraš raditi ceradu

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #3 u: 05 Travanj , 2015, 00:42 »
Šaljem ti PM ... sad si me bacil u duboko razmišljanje oko materijala  :D

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #4 u: 05 Travanj , 2015, 00:53 »
jel se može znati cijena ovakvohg hammocka??
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #5 u: 05 Travanj , 2015, 01:01 »
jel se može znati cijena ovakvohg hammocka??

Kako da ne, 800kn je taj sa mrežicom koja se da maknuti, s time da neznam koliko si upučen u materijale i tako to. Sve je napravljeno od jebenih materijala, dakle mrežica je tzv NoSeeUm trenutno najbolja kaj postoji, suspenzija je amsteel whoopie sa toggle-om što dodje oko 50grama za cijeli hammock i tako to, i još k tome ripstop najlon nije kineski nego američki pa bi se dalo diskutirati da je puno kvalitetnij ;)

Inače takav hammock košta oko $200 ;)

I još da napomenem ja to radim kao hobi i da večinom nemam sav materijal kod sebe na lageru.
Mogu se birati boje i tako to,
trenutno imam tamno ljubičastu i zelenu na lageru(ne tamnu) a kada naručujem treba oko 1 mj da stigne jer naši na carini su jako brzi.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #6 u: 05 Travanj , 2015, 01:13 »
odlično izgleda... svaka ti čast... razmišljam o nabavci hammocka...a pojma nemam o tome...pa si gledam opcije...

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #7 u: 05 Travanj , 2015, 01:18 »
Hvala ti puno, a čuj ako si razmišljaš o hammocku ja ti savjetujem da prije nego kupiš da isprobaš ili bar dođeš vidjeti, makar tko god je pogledao hammock kupio ih je još par od mene.

Ali moraš razumijeti da bi ti spavao u hammocku da ti treba još dosta opreme uz to osim samog hammocka, ja ti savjetujem da pogledaš ovaj serijal videa na youtube-u, ako ti engleski nije strani jezik.

list=PL269A21DDFBEBA7F8

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #8 u: 05 Travanj , 2015, 02:31 »
ma i visim stalno na youtubu i forumima...čitajući o hammocku...i što je sve potrebno... hvala na linku...  :thumbs:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #9 u: 05 Travanj , 2015, 10:12 »
Koliko inače košta silnlyon za tarp od 3mx3m
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #10 u: 05 Travanj , 2015, 10:19 »
Nemaš frke ;)

E sad pošto ja več par godina spavam u hammocku mogu ti reči neke stvari koje nečeš nigdje pročitati što se hammocka tiče.

Sve se vrti oko underquilta ili karimata, ja imam karimat jer smatram da je underquilt preskupa stvarčica.
Meni je i karimat dobar jer sam manjih gabarita i kada stavim karimat u vrecu za spavanje i onda uđem unutra, još imam mjesta za okretati se i tako to a da mi ne bježi karimat.
Osobno nemogu spavati na leđima nego uvijek na boku ii trbuhu tako da se i okrecem po noci.

Tko god nemože spavati na leđima a ima karimat ima problem da mu karimat bježi od ispod i onda je to problem, osim ako si manjih gabarita pa možeš karimat u vrecu staviti.

Dakle ili si manjih gabarita i karimat je u vreci
ili si bilo kakvih gabarita i možeš spavati na leđima
ili kupiš underquilt

Sve drugo u principu nije dobro  :pipe:

Za 3x3 sil tarp ti treba 7 yardi, $6.5 je otprl yard, oko $30 je shipping i na to si zracunaj oko 200kn carine.
To je samo za silnylon bez gurtnice tieoutova špaga ili išta drugo

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #11 u: 05 Travanj , 2015, 11:14 »
a dobro sad manjih gabarita...105 kg čistih mišića...hehehehe...isto ne mogu spavati na leđima...samo na boku... znači underquilt trebam uzeti u razmatranje... 

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #12 u: 05 Travanj , 2015, 13:18 »
Hehe, da onda bi definitivno trebao underquilt nekakav ili nekakav improvizirani, DD ima onaj underblanket recimo

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #13 u: 15 Travanj , 2015, 21:39 »
 :goodday: Sad sam gledao po netu te homemade cerade i ovo mi se jako svidja jeftino je a kad puno puta zakrpas i postane tezak :kavica: napravis novog.

A našao sam i za napravit underqvilt ja bi to malo drugacije napravio.. zašio bih na dnu oko rupe onako kao kanalić za shock cord a ne :streber: ducktape i izrezao bih tamo prije kapuljače na gornjem djelu ledja.. ps. ima ko da prodaje jeftino vreću za spavanje bar 3-sezonsku :vatrica: ..
« Zadnja izmjena: 15 Travanj , 2015, 21:42 od ssverko13 »

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #14 u: 15 Travanj , 2015, 22:28 »
Gledaj po oglasniku tipa njuskalo ... nalete tu i tamo

Via Tapatalk

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #15 u: 16 Travanj , 2015, 06:12 »
tarp je ok samo je pitanje kolko bi ti tioutovi mogli držak jači vjetar, a što se tiče uq-a tak si ja znam svoju vrecu stavit kad je jako hladno, pošto ju mogu otvorit na donjem dijelu. Samo kaj je onda dosta tijesno.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #16 u: 16 Travanj , 2015, 08:29 »
Držat će koliko meni treba meni netreba za buru na Maslenici onda doma stojim :D Poslije idem u trgovinu možda imaju jedan stupanj jači najlon od onog za piture.. uq- pa nemam noge 47 da necu stat unutra.. bum zmislil nesto.. Kak je krenulo zgleda da si bum uspjel slozit cjeli kompletic.. Jos samo moram si nabavit Mrežicu pa si bum usil doma meni i bratu..

Aye Aye: Imas ti te mrezice? koliko kosta cca 1m kvadratni?

*

Offline Aye Aye

• **
  • 39
  • 2
« Odgovori #17 u: 16 Travanj , 2015, 09:25 »
U hammocku se spava na dijagonali zato velim da nema bas mjesta jer onda nemres bit po dijagonali i tak,

mrežica ti je oko 30kn 1x1.4m

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #18 u: 17 Travanj , 2015, 12:48 »
Idem u izdradu cerade pislukam kad zapicnem izradu..

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #19 u: 17 Travanj , 2015, 15:51 »
kupio sam foliju u trgovini boja i lakova uzeo sam deblju od 30 microna a imali su jos i tanju koja mi se cinila jalo losa.. Sutra pada kisa pa sutra idem u izradu i testiranje..

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk