Ultimativni automobil za offroad

• 65 replies
  • 7554 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Ultimativni automobil za offroad
« Odgovori #40 u: 02 Kolovoz , 2015, 22:18 »
ima negdje specifikacija doticnih vozila?? koji motor ih pokrece

vidio i ja,bas su mrcine

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #41 u: 02 Kolovoz , 2015, 22:43 »
Vehicle: M-ATV
Manufacturer: Oshkosh
Engine: Caterpillar C7
Type: Inline, six-cylinder, turbocharged, four-stroke diesel
Bore: 4.33 inches
Stroke: 5 inches
Displacement: 441 cu. in (7.2L)
Compression Ratio: 16.5:1
Oil Capacity: 4 3/4 gallons
Dry Weight of Engine: 1,425 pounds
Horsepower: 370 hp
Transmission: Allison 3500 SP
Transfer Case: Marmon Herrington (with integrated driveline lock)
Suspension: TAK-4 independent
Seating Capacity: Four passengers and one gunner
Curb Weight: Less than 25,000 pounds
Payload: 4,000 pounds
Central Tire Inflation: Two-channel with four terrain settings
Lighting: LED headlight and running lights front-mounted vehicle winch, V-shaped hull for mine protection, beadlock wheels, planetary gear reduction wheel hubs, four-wheel independent suspension features up to 16 inches of wheel travel.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #42 u: 03 Kolovoz , 2015, 16:27 »
Tenks Polji,ulalal bas je mrcinski gle borung cilindri auuu ko lokomotiva .. 300 konja

Via Tapatalk

*

Online Preppy

• *
  • 3872
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #43 u: 26 Travanj , 2016, 14:56 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja sam prije imal Navaru. Razlika je kaj Patrol ima serijsku blokadu diferencijala, a kod Navare je nema. Osim toga Patrol je puno boljih terenskih svojstava (širi je, zadnji korači su pomaknuti prema kraju),  ima puno veći rezervoar za gorivo, ja ima 3 cucka pa mi je ovo bolje jer mogu staviti boksove u prtljažnik I da im nije hladno.  U Navari je prtljažnik fizički odijeljen I nema grijanja tak da je to bezveze kad je jako hladno. I kod Navare moraš paziti jer je tek model D40 došao sa pravom veličinom zadnje klupe. D22 ima neki plitku kupu koja je izraziot neudobna za sjediti.
L200 viđam gradom I znam da su ljudi zadovoljni, putnička kabina je nešto veća ali mi se čini da je prtljažnik manji.
Za registraciju Navare ti je osiguranje niže ali cestarina veća tak da si tu negdje.

Kaj se tiće prolaska kroz vodu za sada nisam imao problema (razmišljam o Snorkelu) jer mi je auto izrazito visok. Kotaču su 35" to je cca 90 cm. poklopac motora je skoro na metar I pol od zemlje.

Usporedi visinu s drugim autima  :thumbs:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Gdje si nabavio vitlo? Jel si morao na test kod tehnickog?

*

Online Preppy

• *
  • 3872
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #44 u: 26 Travanj , 2016, 21:43 »

Dečki što ga gari  :rofl2:

*

Offline zlipa_tuljak

• **
  • 38
  • 2
« Odgovori #45 u: 26 Travanj , 2016, 21:49 »
vitlo nije problem nabaviti.
Predlaže, ti Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ili Biolab u Zagrebu.
Atest ti treba, ali ako ga izvedeš tako da se "ne vidi jako" onda ti na tehničkom progledaju kroz prste.
who dares wins

*

Online Preppy

• *
  • 3872
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #46 u: 26 Travanj , 2016, 21:57 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
vitlo nije problem nabaviti.
Predlaže, ti Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ili Biolab u Zagrebu.
Atest ti treba, ali ako ga izvedeš tako da se "ne vidi jako" onda ti na tehničkom progledaju kroz prste.

Tenks! Ti imaš vitlo na bežični daljanski na svome?

*

Offline zlipa_tuljak

• **
  • 38
  • 2
« Odgovori #47 u: 27 Travanj , 2016, 13:09 »
Imam I žični i daljinski kontroler (i rezervne baterije) .
Samo prije ugradnje vitla se konzultiraj sa električarom jer vitlo pojede jako puno struje.
Ja u imam i 2 akumulatora od 110 Ah.

who dares wins

*

Offline loser

• **
  • 72
  • 0
« Odgovori #48 u: 11 Rujan , 2016, 14:41 »
Ovo sam danas uslikao u vožnji, nažalost žurilo mi se pa nisam mogao stati i saznati više. Ako sam dobro skužio, ova kamper nadgradnja se lako skida...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #49 u: 12 Rujan , 2016, 21:16 »
ti stranci su ludi za tim kamionima, imam i ja par ulova moram prebacit slike sa kompa  :thumbs:

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #50 u: 18 Listopad , 2016, 15:02 »
NIVA
jel ima netko Nivu?  Ja sam se povremeno znao ''voziti'' u jednoj ali davno i nista ozbiljno.
 Sada kad mi treba 4x4 odem sa Hondom CRV 2008 od punca bilo kuda. Ali Niva mi zvuci savrseno jer mi ga ne bi bilo žao.
Honde mi baš bude žao nekad :)

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #51 u: 18 Listopad , 2016, 15:10 »
Nemam mi se cini da bi sa ovim novim dizajnom mogli upropastiti glavnu prednost Nive, malo odstojanje od prednjeg točka do branika.  :jao:

Iako na fotkama Chevrolet Niva 2015 izgleda doooobroooo

« Zadnja izmjena: 18 Listopad , 2016, 15:12 od Lakeman »

*

Online Preppy

• *
  • 3872
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #52 u: 18 Listopad , 2016, 19:38 »
Ja sam skoro kupio Nivu, Niva je zakon! Ali na kraju ipak traktor bio pametnija investicija...

Via TapaTalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #53 u: 18 Listopad , 2016, 21:09 »
Niva zakon ako znas šarafati...odlične performanse u poluproizvodu... Auto pati od aljkavog sastavljanja...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online blinddog

• *
  • 436
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #54 u: 18 Listopad , 2016, 23:45 »
Koliko love toliko muzike

Ako misliš redovno šarafati po autu i nemaš velike kriterije na udobnost i potrošnju, onda je solidan auto. Redovno šarafanje je obavezno, potrošnja velika, ako ugradiš plin drastično smanjuješ prtljažnji prostor, mala težina je ponekad minus, loša kvaliteta novog vozila, nedostatak klime, serva i ABS sustava (mada neki noviji modeli imaju klimu i servo nisu se baš pokazali kao kod ostalih automobila), spisak je poduži.
Ako poznaješ automehaniku, imaš radionu ili dobrog mehaničara kojemu vjeruješ, i imaš puno vremena i nešto novca za modifikacije, onda je Niva jeftina baza za solidan ulazak u off road i 4x4 svijet. Ja sam ih promijenio tri. I najbolja mi se pokazala stara Niva, proizvedena 80-tih, s motorom dizelom iz Fiata. Auto nije mogao biti registriran zbog većih prerada ali je za vožnju po ranču i odlazak šumskim putovima na obližnje jezero u ribolov bio odličan. Ponekad sam prolazio i tamo gdje su samo traktori prolazili a ponekad sam zaglavio u barici vode ili mokroj travi zbog nekog banalnog kvara. Cijena rezevnih dijelova je u Mađarskoj bagatela ali takva im je i kvaliteta. Nadogradnja s boljim gumama, boljim zglobovima i amrtozerima, prepravak sustava grijanja, izrada paktregera na krovu, kompletna zaštita auta protiv korozije, i imaš super auto ako te ne svrbi potrošnja koja zna biti ogromna. U prosjeku 10 litara beznina. Meni potrošnja nije igrala ulogu jer sam je samo vikendom vozikao po šumama i gorama. I naravno, buči ko zmaj, cijelo selo zna da sam stigao.
1999 sam kupio novu Kia Sportage i to je bio prelazak s drvene hoklice na udobnu fotelju. Razlika ko nebo i zemlja! 128 KS (opet benzinskih), klima, ABS, servo, centralno, 4x4, reduktor, ma milina. Potrošnja manja nego u Nive, između 7 litara otvoreno do 100 km/h, 12 litara preko 140 km/h pa do 20 na terenu s uključenim reduktorom. Prolazi gdje god prođe Niva (ako imaš srca), udobnost drastično povećana, kvaliteta izrade nemjerljiva s Nivom, nije se kvario osim jednog manjeg ali zajebanog kvara na prednjem pogonu ali se to sredi za malo love.

Ovaj Bugar na videu bi se izvukao da je uključio šperu.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #55 u: 19 Listopad , 2016, 00:20 »
Mi smo nekad na farmi imali jednu...pa je osla kvragu...došla druga...ista sudbina... Šogor radi u Sunčanim Šumama i prije je dužio Nivu,tj nekoliko...
Auto je aljkavo sastavljen i od nekvalitetnih dijelova...ili moras biti dobar s mehaničarem ili sam znati šarafati...kvari se na redovnoj bazi,zamjenski dijelovi nekvalitetni... Pojam udobnost za Ladu ne postoji...
Baš kako Blind kaže... Svi viču gle kroz kakve puteve i blato ide...pa ide jer oni s skupljim terencima nwce tuda,žao im je  ljubimaca.. A s Ladom ti je svejedno...Jednom je netko rekao - " Da Ladu Nivu sastavlja Nijemac s japanskim dijelovima ne bi joj premca bilo..."
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online blinddog

• *
  • 436
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #56 u: 19 Listopad , 2016, 10:54 »
Jednom je netko rekao - " Da Ladu Nivu sastavlja Nijemac s japanskim dijelovima ne bi joj premca bilo..."

:thumbs:
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #57 u: 19 Listopad , 2016, 11:08 »
Da, to i ja vidim kao jedinu prednost Nive nad ostalima. Nije ti zao. Nema šanse da bih natjerao CRV-a u neko šipražje a i Niva je zgodna za recimo kada poželiš nešto nadograditi, samo zašarafiš. :) kod skupljih auta nema sanse. Ja sam nekada imao Zastavu 128 i sta ti padne na pamet, došarafiš i super. Sad vozim Octaviu i kad sam ju   kupio novu, najžalije mi je bilo što nema više toga. :) Više ne ideš po auto-otpadu i dobijaš ideje i šarafaš na auto. Sa nivom bi se to moglo. :)

*

Offline tomislaw

• *
  • 9
  • 0
« Odgovori #58 u: 20 Siječanj , 2017, 15:34 »
Ovisi šta čovjek treba (želi) i kakav teren misli pohoditi. Pred dosta godina sam vozio Ladu, sad Pajera četvrte generacije. Oba auta su sposobna za puno toga bez ikakvih dorada, no to su dva totalno drugačija auta po karakteru. No ono šta me iskustvo naučilo, nije problem auto, već uglavnom vozač, pogotovo kod novijih i skupljih autiju.

Kupio je poznanik pred koju godinu BMW X5 (molim bez opaski kako to nije terenac, da, nije terenac u pravom smislu, ali i dalje kudlkiamo sposobniji od golfa ili nekog drugog "cestovnog" auta). Došli iza Tuka u Gorskom Kotaru do makadama koji ide preko Matić poljane (pričam o makadamu koji kolokvijalno nazivam "autoban"), i nakon dva - tri kilometra on kaže da bi natrag jer će mu kamenčići izgrebat auto.

Nisu svi u tolikoj mjeri osjetljivi, no većina vozača se ne usudi proći kroz gustiš i šiblje da ne oguli slučajno svog metalnog ljubimca. Tak da, badave bilo kakav terenac ako vozač očekuje da će auto izgledati nakon godinu dana kao što izgleda danas. ;)

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #59 u: 22 Siječanj , 2017, 14:09 »
Terenac mora bit mat zeleni il crni sa bullbarom povisen da gazi sve pred sobom po gradu i van cesta ... tak ja zamisljam svog jednog dana ono da ti ga bas nije zal ak se ne glanca ko pesje jajce hahahha

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk