Zaštita od kiše

• 42 replies
  • 5738 views
*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
  • Spol: Muški
Odg: Zaštita od kiše
« Odgovori #20 u: 06 Rujan , 2016, 11:23 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Uglavnom neki soft shell materijali,ja imam stariji modrl Zajo soft shell i vodo odbojne su na kiši

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #21 u: 06 Rujan , 2016, 11:51 »
Neznam jeli ta vodoodbojnost softshell hlaca nestaje s pranjem ili s vremenom. Nisam upucen u to.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1622
  • 15
« Odgovori #22 u: 06 Rujan , 2016, 21:01 »
Paropropusne i vodonepropusne = goretex (ili neka druga mebrana).

Možda najbolje rješenje su vojne nadhlače:

Koliko god hlače bile paropropusne, svejedno ćeš se znojiti više nego u normalnim okolnostima. Zato su nadhlače zakon, skineš ih kada ti više ne treba.

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #23 u: 06 Rujan , 2016, 22:10 »
Te sam na Ebay gledal. Po 25 eur dobis multicam goretex nad hlače

Via TapaTalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #24 u: 08 Rujan , 2016, 15:07 »
Nasao sam rabljene Goretex hlace za 19 EUR samo sam upital lika u Njemacki dali hoce poslati u HR

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #25 u: 08 Rujan , 2016, 15:13 »
Nazalost ne salje u HR  :ljut3:

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #26 u: 08 Rujan , 2016, 15:25 »
Nisam to nikad kuzio, 'Ne saljem u neku zenlju.' :(

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #27 u: 08 Rujan , 2016, 15:37 »
Ma glume majmune, salje u Austriju ali ne u HR. Isti ***** mu je za popunjavanje formulara... :ljut2:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #28 u: 08 Rujan , 2016, 16:06 »
To ebay??? Može link?? A vle na ebayu ti nešalju ako imaju loša iskustva s tom zemljom...znaci on posalje paket,ljudi se zale paypalu da ga nisu dobili...ako mu se cesce desi to prestane slati u tu zemlju...a i imaju oni(prodavači)svoj interni popis losih zemalja... Tako da to odbijanje slanja u neku zemlju mozemo zahvaliti posti i odredenim majmunima koji prijavljuju da nisu dobili stvari,da bi dobili lovu nazad...i stvar im ostane džabe...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #29 u: 08 Rujan , 2016, 16:09 »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #30 u: 08 Rujan , 2016, 16:13 »
Hvala,gospon Preppy... Kontam da ubodem si... Jos pogledam sta se od kamuflaža nudi...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1622
  • 15
« Odgovori #31 u: 08 Rujan , 2016, 17:48 »
Te sam na Ebay gledal. Po 25 eur dobis multicam goretex nad hlače

Via TapaTalk

Odlična punda, ne bih se dvoumio.

*

Offline Buz

• **
  • 13
  • 0
« Odgovori #32 u: 27 Rujan , 2016, 18:31 »
Počeo sam s Northface gorotex jaknom koju sam u Ukrajini kupio 2009. za 30 € (ispala s kamiona...). Nosio dok se nije počela raspadati i dok se nije pojavio onaj efekt 'najlon vreće'. U njoj sam se onda počeo znojiti i pri hodanju po ravnom... Donedavno sam koristio Adidas šuškavac, onaj malo jači s bijelom unutrašnjošću. Malo vruće ponekad, ali nije nikad propustio ni buru ni kišu. Sreća pa je full zip pa se dalo regulirati. Ne tako davno sam kupio nešto tipa softshell u Intersportu, ali to je bio bačen novac kao i većina toga od te firme zadnjih godina. Jes da je nepropusna, ali u njoj se očajno znojim ili se smrzavam. Termoregulacija nikakva. Nedavno sam u Decathlonu kupio Quecha Forclaz 400. Za sada je izvrsna. Od hlača nemam ništa nepropusno, ali pokazale su mi se dobre hlače iz Intersporta koje više nemaju. Nekako mi se uvijek sviđala opcija rezervnih hlača i gaća spakiranih u vrećicu i presvući se nakon hodanja nego davati novce za gorotex (jer gorotexa ima raznih, a oni dobri koštaju novce koje nisam spreman dati). Probao sam navlačne hlače, ali bojim se da bih brzo zakuhao i pokazalo se da ne mogu u tome hodati, a po nekom žešćem terenu brzo pukne (vidio na drugima).
U speleologiji za teren koristimo kombinezone od kordure koji su s unutarnje strane impregnirani pa se i to ponkead koristi za hodanje...
« Zadnja izmjena: 27 Rujan , 2016, 18:50 od Buz »

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #33 u: 27 Rujan , 2016, 18:47 »
Ni sam neznam što ću. Gledao u iglusport u ZGu (ovaj novi) goretex nad hlače, pazi ovo, cijena 2400 kn
Kad naiđem na Ebayu na nekakve vojničke nad hlače tipa onih kaj sam stavio ovdje prije, njih ću uzet. Za jaknu imam MCKinley hardshell. Za sad mi je super. Već duže vrijeme želim slikat i stavit na forum.

Via TapaTalk

*

Offline Buz

• **
  • 13
  • 0
« Odgovori #34 u: 27 Rujan , 2016, 18:52 »
E da - Decathlon na ovu jaknu Forclaz daje 2 godine garancije... Možda da si tam odeš pogledati za hlače...

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #35 u: 27 Rujan , 2016, 20:09 »
Imas nadhlace za lov u Decathlonu.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #36 u: 27 Rujan , 2016, 20:13 »
Išao na Ibej i piknuo ove Gore Tex za 19 eur. Dopeljat će mi ih otac koji je trenutno u Njemački

Via TapaTalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #37 u: 12 Listopad , 2016, 18:12 »
Stigle mi nadhlače od goretex. Super su, imaju bočne ciferšluse da se lagano navuku. Pakiranje je ultra mini.

Via TapaTalk

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #38 u: 12 Listopad , 2016, 18:57 »
Ako recimo nosis hlace broj 52, da li onda nadhlače kupuješ 54 ili je to sve podeseno pa opet kupujes nadhlace 52 samo sto ce one automatksi biti vece (jer idu preko neke odjeće)?

*

Offline Preppy

• *
  • 3800
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #39 u: 12 Listopad , 2016, 19:21 »
Nemam pojma. Ja sam uzeo XL i pašu dobro na trenirku

Via TapaTalk