Vreća za spavanje

• 127 replies
  • 10028 views
*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
  • Spol: Muški
Odg: Vreća za spavanje
« Odgovori #40 u: 17 Travanj , 2016, 14:42 »
Malo te zezamo za boju,ne se ljutit! Imao sam ovu Snugpakovu malu vreću i samo rijeći hvale imam za nju.Kad kođem do novaca kupit ću je opet!

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #41 u: 17 Travanj , 2016, 14:50 »
Ja izbjegavam kricave boje... Ne zelim biti pretjerano vidljiv ili strsati u sumi... Ljubitelj sam vojne opreme,ali dosta vojnih stvari jednostavno zaostaje za civilnim...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #42 u: 17 Travanj , 2016, 15:00 »
Vojska traži pouzdanost i upotrebljivost u ekstremnim uvjetima. To onda ide na uštrb težine. Za potrebe posebnih snaga proizvodi se oprema koju će desetljeće kasnije dobiti civili za vrhunske zahtjeve.

Zvone. hvala na ovom otkriću, uzeti ću ovu vreću.

P.S. Moj 1000-ti post!

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #43 u: 17 Travanj , 2016, 15:03 »
Preppy voli kad ide na wc do obliznjeg drva da ga svi vide hahhahah

Ja dajem glas Snugpaku radje nosim 260 g vise i zelenu boju,u kojoj se svicam kak kaze preppy ko u vreci za smece nego hello.kitty rozo crvene .... i tak nejdem na planinarske ekspedicije,a svicanje lako resim i tak po noci volim noge gurat van,pa bi spaval zagrnut vrecom

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #44 u: 17 Travanj , 2016, 15:03 »
Uglavnom, oprema koju percipiramo kao vojnu ostaci su stokova iz JHA ili iz Domovinskog rata. Imate li koji komad vojne opreme mlađi od 10 godina?

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #45 u: 17 Travanj , 2016, 15:07 »
Spavacke opreme nista

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #46 u: 17 Travanj , 2016, 15:11 »
Dubon jaknu,gortex zimske hlace,ljetne hlace ,par kosulja,sve woodland uzorak,staro manje od godinu dana...US army karimat...malo stariji od godinu dana...US army Alice pack large ruksak,nepoznata starost,ja ga imam dvije godine...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #47 u: 17 Travanj , 2016, 15:14 »
A od JNA ili HV imam vrecu za spavanje s onom gumenom podlogom...par porcija za jelo s priborom...potkapu...i nekoliko prvih zavoja...hahaha...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #48 u: 17 Travanj , 2016, 15:19 »
Woodland US vojska ne koristi već 10 godina, marinci 14. Proizvodnja za potrebe US vojske prestala 3 godine ranije. Sve woodland stvari proizvedene nakon toga nisu vojne, nego imitacija.

*

Online Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #49 u: 17 Travanj , 2016, 15:23 »
Ja nemam komplekse ili strahove da crveno  potkopava moju muškost,  pa mi ne smeta crveno :D

Via Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #50 u: 17 Travanj , 2016, 15:23 »
Ruksak je olive drab...kupljen u American shopu...A odjecu sam dobio od jednog naseg vojnika,iz nasih nekih vojnih zaliha,bilo je novo,sve zapakirano...on dobio od nekog skladistara pa dao meni...i sumnjam da je neznam koliko staro,jer je tkanina u odlicnom stanju...Dubonka je orginal izraelska,kupljena u army shopu u Njemackoj...

A sto se tice woodland uzorka u Us vojsci,2011 je vracen u neke postrojbe marinaca... Trenutno se koristi u Afganistanu kao radna odora...Nacionalna garda  ga jos uvijek koristi...Zelene beretke ga ponovo koriste ... Dio USAF-a(tocnije Civil Air Patrol) ga koristi... 2014 su ga koristile regularne postrojbe na velikoj Nato vježbi u Njemačkoj... A prošle godine su bili u Gašincima na vjezbi s nasima i isto su koristili woodland uzorak... Tako to da su danas sve replike ne stoji... I nasi jos ponekad zaduzuju woodland kao radnu uniformu,šogor mi je u vojsci i ne tako davno su imali neke radne akcije i dobio woodland uniformu za to...
« Zadnja izmjena: 17 Travanj , 2016, 15:51 od Stanky »

*

Online Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #51 u: 17 Travanj , 2016, 18:29 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Preppy voli kad ide na wc do obliznjeg drva da ga svi vide hahhahah

Ja dajem glas Snugpaku radje nosim 260 g vise i zelenu boju,u kojoj se svicam kak kaze preppy ko u vreci za smece nego hello.kitty rozo crvene .... i tak nejdem na planinarske ekspedicije,a svicanje lako resim i tak po noci volim noge gurat van,pa bi spaval zagrnut vrecom

Ko dete u pubertetu. Rađe uzimaš sve to u obzir nego da imaš crvenu vreću?  :jao: :rofl2:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #52 u: 17 Travanj , 2016, 20:08 »
Da,ak mogu birat ... da mi netko pokloni onda jbg .. poklonjenom se konju ne gleda u zube (stara narodna) .. al ne svidjaju mi se kricave boje,opcija da budem uocljiv mi ne igra ulogu tolko posto nisam planinar nejdem na ekspedicije itd. u slucaju nezgode da mi zatreba materijala da budem vidljiv spasiocima imam reflektorajuci prsluk koji ima i reflektiraujce trake za mrak

*

Online Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #53 u: 17 Travanj , 2016, 20:36 »
Meni svaki dio opreme izvršava više nego jednu funkciju. Barem pokušavam tako sastavljat i nabavljati opremu da nemoram nositi više stvari nego je potrebno.

Via Tapatalk

*

Online Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #54 u: 20 Travanj , 2016, 11:09 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Već neko vrijeme gledam ovu vreću:

Ono po čemu mi odskače od ostalih su protežnosti - jedva je nešto veća od tegle ajvara, težine 600 grama.

U intersprta sam danas vidio i uloške za u vreću, jedan svileni (140 grama), a drugi je nekava deka (nekih 500 grama), oboje po 350 kn, ima li tko kakva iskusta s tom opremom?

Imam stariju verziju ove vreće (sivo-crvena) i moram reći da je ovo isključivo 1-sezonska (ljetna) vreća. Zbog malih dimenzija se može koristiti kao liner u većim vrećama  i na taj način možeš složiti cjelogodišnji sustav za spavanje.  Kod mene to izgleda ovako:
Ljeto: McKinley (ili lagana pernata vreća)
Proljeće/jesen: Carinthia Defense 4
Zima: Carinthia + McKinley

Sad sam tek skuzio da je ista ko moja. Samo ova ima zipper po sredini sto meni ne odgovara.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #55 u: 17 Svibanj , 2016, 16:39 »
Malo te zezamo za boju,ne se ljutit! Imao sam ovu Snugpakovu malu vreću i samo rijeći hvale imam za nju.Kad kođem do novaca kupit ću je opet!

Zvone, jesli li nabavljao ovu vreću s ovog oglasa na Njuškalu, ovaj koji si ti postavio?

Naime, cjena je 290 kn.

Ista vreća u Hristo Trgovini je 310 kn.

A na ebay-u je ta vreća znatno skuplja:
78 $

80 $

U čemu je stvar, nije original ili???

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #56 u: 17 Svibanj , 2016, 16:43 »
Nisam je nabavio,moja prva je bila iz Hristo.hr!Vjerovatno je stvar što nema carine i ostalih davanja jer je proizvođač iz UK,a ove sa eBay-a su iz SAD-a.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #57 u: 17 Svibanj , 2016, 17:00 »
Ali, bio si zadovoljan tom vrećom?

Namjeravam je kupiti, pa mi je važno iskustvo nekoga ko je koristio.

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #58 u: 17 Svibanj , 2016, 19:44 »
Prezadovoljan,odlična ljetna vreća!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #59 u: 17 Svibanj , 2016, 20:44 »
Jesen, proljeće, deklarirana je kao komforna do 7 stupnjeva C?