FIBO obuća

• 15 replies
  • 7211 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
FIBO obuća
« u: 14 Prosinac , 2014, 00:33 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Ima netko iskustva sa dotičnom firmom, navodno Made in Croatia, kolko je za vjerovat ?? Nisu jeftine al meni jako dobro zgledaju na prvu ruku, Americanshop ih dobio u ponudi

« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
Re: FIBO obuća
« Odgovori #1 u: 14 Prosinac , 2014, 00:55 »
Svaka čast, dobro izgledaju. a dobar komad obuće se ne može jeftino ni kupiti. Prvom prigodom ću ih detaljnije pogledati i dati kakav komentar.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #2 u: 14 Prosinac , 2014, 02:12 »
Potičem ono kupujmo hrvatsko  :D , ne sramim se od kud dolazim, a ako su stvarno u rangu gojzerica nekih drugih svijetskih proizvođača tog cijenovnog ranga, rado ću ih kupiti

I baš su mi ta dva modela zapela za oko, zbog ovog povišenog gumiranog dijela izna završetka đona tj potplate cipele/čizme ...

Totalni sam amater i nisam neku pažnju obračal na obuću takvog tipa, a ti ipak imaš puno puno više iskustva što ratnog, planinarskog itd. pa samim time i bolje procijeniš kakva je obuća ...

Stoga ako k te put nanese prema Jokeru, slobodno ih razgledaj očekujem tvoj report  :smiley_emoticons_ugly-dance:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #3 u: 14 Prosinac , 2014, 17:44 »
Imam FIBO visoke cipele, al koliko vidim, nemaju ih u ponudi više (moje su kupljene u second hand shopu i izgledaju ko da su samo stajale neko vrijeme, nisu bile razgažene ni nimalo potrošene). Na prvi pogled su super, zatvorene su do više od pola visine (jezik je prošiven), full koža, visoko vezanje, sve samo super. Ali...vjerojatno sam ja takve sreće da uhvatim limun pa su mi se đonovi odlijepili prvi put kad su cipele prošle kroz rosu. Sad čekam obućara da mi to zalijepi epoxy-em nazad da ih malo silujem
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #4 u: 05 Siječanj , 2015, 17:48 »
Jos uvijek sam zagrijan na njih, al smatram se NEkompetentnom osobom da prosudim jel valja ili ne nazalost ... Polji jesi ih skicnul ??

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #5 u: 05 Siječanj , 2015, 19:39 »
Nije me put nanio ni blizu Jokera, možda slijedeći tjedan. Imam to na pameti, ali i puno obveza s djecom (imam jednog malog novog budućeg outdoorista).

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #6 u: 22 Siječanj , 2015, 12:58 »
evo Fibo na akciji

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #7 u: 22 Siječanj , 2015, 19:39 »
Model 3101 STX (al stariji model s drugačijim zakovicama ovima) je super :D
Rekoh prije da mi se đon odlijepio, to je bilo najvjerojatnije jer sam uhvatio limun, sad je đon epoxyran i cipele su zvijer. Savršeno mi drže gležanj, nisu premekane ni pretvrde za hodanje, vodonepropusne do nekih 25cm, đon se ne skliže po asfaltu, travi, malo po blatu al to ne računam. Poslije cijelog dana (od 8 ujutro do 20 navečer) skoro nikakvog zamora nogu, nisu lagane, al nisu ni teške.
Jedino me malo zeza obuvanje i skidanje jer su višlje od jelen gojzerica na koje sam navikao

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #8 u: 23 Siječanj , 2015, 22:23 »
Baš mi je drago što si zadovoljan njima, ja još nisam došao do Jokera da ih vidim uživo.

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #9 u: 23 Siječanj , 2015, 22:51 »
Ove koje sam ja nabavio su iz second hand shopa koji drži i vojnu i lovačku odjeću i obuću (ima i propper i bellevile i svega) po jako dobrim cijenama. Kupio sam ih za 120kn pa mi nije bilo žao jer se đon odlijepio.
Eto, to je bila jedina zamjerka i sad bih mirne duše dao za njih i dosta više kunica jer stvarno jesu kvalitetne.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
Odg: FIBO obuća
« Odgovori #10 u: 18 Veljača , 2015, 13:34 »
Evo, napokon ja bio u Jokera. U American shopu su imali samo jedan model, ekvivalent vojnim čizmama, Fibo čizama. Jako interesantno, nisam nezadovoljan, moje najveće zamjerke su usmjerene na neko nezavršenim u smislu finiširanja. Inače, vibramov đon, dvostruki prošivi svih spojeva, robusnost izvedbe, design, sve za pet. Gledao sam spojeve, lijepljenje mi ne izgleda savršeno, ne u smislu kvalitete, prošao sam sve spojeve i nisam im našao zamjerke, nego vizualno, kao da je spajanje izveo kvalitetan majstor kojeg nije briga za izgled. Dakle sve moje zamjerke su usmjerene na nesavršen izgled spoja đona i kože, te nesvršen rub đona prema koži.

Ukupna ocjena 4++.

Ovo je moja prosudba samo na temelju izgleda. Za sve ostalo morao bi ih koristiti da bi mogao ocjeniti.

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 18 Veljača , 2015, 14:03 »
Evo, napokon ja bio u Jokera. U American shopu su imali samo jedan model, ekvivalent vojnim čizmama, Fibo čizama. Jako interesantno, nisam nezadovoljan, moje najveće zamjerke su usmjerene na neko nezavršenim u smislu finiširanja. Inače, vibramov đon, dvostruki prošivi svih spojeva, robusnost izvedbe, design, sve za pet. Gledao sam spojeve, lijepljenje mi ne izgleda savršeno, ne u smislu kvalitete, prošao sam sve spojeve i nisam im našao zamjerke, nego vizualno, kao da je spajanje izveo kvalitetan majstor kojeg nije briga za izgled. Dakle sve moje zamjerke su usmjerene na nesavršen izgled spoja đona i kože, te nesvršen rub đona prema koži.

Ukupna ocjena 4++.

Ovo je moja prosudba samo na temelju izgleda. Za sve ostalo morao bi ih koristiti da bi mogao ocjeniti.

Kaj se desilo sa tvojim Haixicama ?

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #12 u: 18 Veljača , 2015, 15:40 »
Isključivo njih sada koristim, pozitivne u svakom smislu, udobne, jedino što nisam ove zime aktivan kao što je uobičajeno.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #13 u: 18 Veljača , 2015, 16:23 »
U kojoj trojbi sam izmedju fibo,haixa i alpine ni sam ne znam kaj uzet ... ni sam ne znam kaj uzet vise

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #14 u: 29 Travanj , 2015, 21:52 »
Danas sam bio u American shopu, imaju Fibo gojzerica nekoliko modela, Bibram đon, Simapatex membrane, zanimljivog izgleda, i na prvu sam zadovoljan finišem. Mislim da ima neki popust od 30%.

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #15 u: 29 Travanj , 2015, 22:13 »
Ja već par godina imam Alpinine gojze - Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi kupio ih na akciji po nekih 500-tinjak kuna.
Do sada prošli preko 50-tak izleta po Sljemenu, Kalniku, Papuku, Velebitu i još uvijek su ok.