CSO na naš način

• 22 replies
  • 3483 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
CSO na naš način
« u: 17 Listopad , 2014, 20:29 »
Dakle kolega Poljičanin je potegnuo raspravu o CSOu, te napomenuo da daje zadatak da probamo skombinirat 3 različita menia CSOa sa artiklima koje možemo naći u našim trgovinama, ali da ukupna težina ne prelazi 1,3 kg (doručak, ručak, večera, desert, dopuna, vitaminski napitci)

Pa krenimo sa mojim odabirom za meni 1.

Doručak

-Jetrena pašteta 2 x 50 g
-Marmelada (razni okusi)  2 x 20 g
-Dvopek
-Čaj (razni okusi) 5 x 3 g

Ručak

-Instant noodles juha (razni okusi) 1 x 60 g
-Zapečeni grah 1 x 400 g
-Cedevita (razni okusi) 1 x 19 g
-Dvopek

Večera

-Šunka narezak 1 x 150 g
-Dvopek

Topli napitak i desert

-M&M bomboni 1 x 45 g
-Instant kava 3 u 1 (razni okusi) 2 x 15 g

Dopuna Hrane

-Suho voće 1 x 50 g
-Dvopek 1 x 250 g

Higijena

-Vlažne maramice (paket) 1 x 30 g
-Papirnate suhe maramice (paket) 1 x 20 g
-Guma za žvakanje (paket) 1 x 15 g
-Čačkalica

Ukupno: 1,243 g
« Zadnja izmjena: 03 Veljača , 2015, 20:25 od Gorštak »

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
Re: CSO na naš način
« Odgovori #1 u: 17 Listopad , 2014, 20:42 »
Sviđa mi se sve osim ručka. Umjesto juhe bi uzel šunku u konzervi koja sr može prepeči i zaliti sa grahom il slično.

Via Tapatalk
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #2 u: 17 Listopad , 2014, 20:46 »
Išo sam namjerno na mješovito pošto je Šunka za večeru pa da se ne ponavlja, da bude različito ... kalorijski se vjerovatno i dopunjava tako ... no to je neka moja vizija CSOa .. dajte vi i svoje napišite ajde  :D

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 17 Listopad , 2014, 20:52 »
Trebal bi znati kolko grama imaju namirnice....

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #4 u: 17 Listopad , 2014, 20:52 »
Meni broj 2

Doručak

-Konzerva ribica  1 x 115 g
-Med 2 x 20 g
-Dvopek
-Čaj (razni okusi) 5 x 3 g

Ručak

-Instant noodles juha (razni okusi) 1 x 60 g
-Čufte 1 x 400 g
-Dvopek

Večera

-Mesni narezak 1 x 150 g
-Dvopek

Topli napitak i desert

-Snickers čokoladica 1 x 75 g
-Instant kava 3 u 1 (razni okusi) 2 x 15 g

Dopuna Hrane

-Kikiriki 1 x 50 g
-Dvopek 1 x 250 g

Higijena

-Vlažne maramice (paket) 1 x 30 g
-Papirnate suhe maramice (paket) 1 x 20 g
-Guma za žvakanje (paket) 1 x 15 g
-Čačkalica

Ukupno: 1,288 g
« Zadnja izmjena: 03 Veljača , 2015, 20:27 od Gorštak »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #5 u: 17 Listopad , 2014, 20:53 »
Citat: "CroPrepper"
Trebal bi znati kolko grama imaju namirnice....

Via Tapatalk

Pa ti piše .. za sve navedeno sam gledal na internet shopu od Konzuma, tak da je gramaža stvarna .. ipak sam si dal truda  :goodday:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #6 u: 17 Listopad , 2014, 21:02 »
Možda ubacit 50-ak grama dekstroze (grožđani šećer, ima u DM) za poslije napora? To ima oko 367,2 kcal/100g pa nije loše ubacit u vodu/čaj/cedevitu za boost
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #7 u: 17 Listopad , 2014, 21:04 »
Napravi popis i ubaci da vidimo jel bus prekoracil 1,3 kg paket CSOa .. inace nisam to navodil jel nisam to nikad probal ni konzumiral, pa mi nije ni na pamet palo hehe

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #8 u: 17 Listopad , 2014, 21:27 »
Ovi tvoji meniji mi se sviđaju, samo izbacit 50 grama dodatnog dvopeka i ubacit dekstrozu.
Korištenje:
Citat:
Dekstroza (glukoza) ima visok glikemijski indeks i predstavlja prost šećer koji se izuzetno brzo apsorbuje. Dekstroza je poznata među bodibilderima i sportistima jer izaziva skok insulina i učestvuje u obnovi glikogena u mišićnim ćelijama (rezervi ugljenih hidrata) koji se troši treningom. Ako imamo na umu da je period nakon treninga, pogotovo prvih par sati nakon odrađenog treninga, najbitniji - ovoga puta fokusirajući se samo na obnovu rezervi energije u mišićima - uloga dekstroze može biti veoma značajna.
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #9 u: 17 Listopad , 2014, 21:39 »
Dalo bi se tu poradit na gramaži, stvar je u tome kaj sam ja našel pakiranja na web shopu i to su original deklarirane gramaže pakiranj, npr netrebaš cijeli paket vlažnih maramica ima ih 10, uzmeš 3, tak i suhih maramica isto 3, kaugume 3, smanji se gramaža također i Dvopeka to je cijeli paket ogromni 250 grama vjerovatno je i manaj količina dovoljna ...

cedevita je recimo 19 grama ono najmanje pakiranje za 3 deci kak daju u kaficima, kava je ona nescafe 3 u 1 za jednu salicu, takodjer i 5 g ima vrecica caja za jednu šalicu  ...

Zato sam rekao da je onaj CSO kaj se nudi ko HV pljuga, da možeš složit boljeg ... ovo bum svakako probal jednog barem složit

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #10 u: 17 Listopad , 2014, 23:36 »
Evo, Gorštak me izazvao da napravim jedan CSO. Zahvaljujem na pozivu, ali, na žalost, nemam vremena. Kasnim s nekim znanstvenim radom, pa nemam vremena za kopanje po forumu.

Po onom što su mi pričali naši vojnici koji su bili u Afganistanu, HV CSO je ekvivalent Mercedesu među automobilima.

HV CSO je Podravkin proizvod, i oni su onda koristili svoje artikle za kompletiranje obroka.

Pazite, to su jako dobri i uravnoteženi obroci. Jedno je naše pisanje po forumu, a drugo kada postoje okviri i uvjeti prehrane, tablice potrošnje kalorija, proračun dnevne  potrošnje u normalnim i borbenim uvjetima. Istina, ovi iz razvijenijih zemalja imaju bolju dopunsku opremu, ali obroci su im katastrofa. Mislim, ovo je stvar običaja i ukusa, svakog od na osobno i njegovih apetita. Ali, prema pričanju nekih vojnika koji su bili u Afganistanu, HV CSO se mijenjao za bilo koji drugi u omjeru 1 :  3 ili više. U izboru između dobrog obroka bez opreme i nekog punog gadgeta s lošom hranom, obrok je uvijek obrok.

*

Offline emil

• *
  • 4
  • 0
Odg: CSO na naš način
« Odgovori #11 u: 10 Ožujak , 2015, 17:45 »
Mislim da bi bilo dobro dodati i neke sardine ili sl. u konzervi. Jedino je problem što su sve te konzerve teškei nezgrapne. Gotova jela su isto ok ali su kod nas od 15-20 kuna (strašno). jedino sam vidio u LIDL-u fažol sa mesom po 9,99 i mogu reći da nije loš čak i hladan. Zgodno je ubaciti i one male Cedevite za čašu soka da podigne energiju. Od ostalih stvari zgodno je ubaciti komad alu folije (ne zauzima puno mjesta a može poslužiti i kao posuda, koja mala vrećica šećera koju dobijete u kafiću uz kavu, mali med u vrećicama, bombončiće fruktoze pojedinačno pakirano ima u DM-u, kineska juha u vrećici 1,49 kn u Kauflandu (nije loša zelena iako ima raznih okusa, kutija šibica, žvakaće u listićima kao što su nekad bile Wrigley's Spearmint, malo kikirikija i sve to dobro vakumirati.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #12 u: 10 Ožujak , 2015, 19:46 »
Kad uhvatis vremena probaj sastavit nesto tipa ovo moje gore, al na svoj nacin ... rado bi videl sastav tvog CSOa  :thumbs: .. slazem se da mozes ubacit sta ti srce pozeli

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #13 u: 29 Siječanj , 2017, 22:27 »
Evo da dignem i ovu temu iz mrtvh mozda ce nekome biti zanimljivo. Mi smo imali na MREinfo natjecanje za nas kao homemade MRE koji je imao odredjene restrikcije sto se tice kilaze, roka, kalorija itd. Jedna kategorija je bila 24H mre druga je bila individualni obrok tj samo 1 tipa americki MRE.

Nas tri dijelim u crombat A; B i F tako da se mozemo razlikovati

CROMBAT A
Here is my Individual Ration - vegetarian (click on thumbs for bigger resolution)

I've tried to keep it simple and to have plenty of vitamins for user. I could not find individual packs of sugar so I went with this stevia like substitute. Only one spoon, I thought it could be used even if handle breaks off during transport. Beans can be eaten from the can, similar to ones in german rations. Cedevita lemon drink if enough for 1L of water, plan was to use it 2x0.5L: one during meal and one 5dcl after the meal on the go. Kavabon is sweet enough and kicks in little caffeine when needed also for have in the pocket after the meal. Rondo C is pineapple flavored candy with vitamin C. Jam is like a healthy dessert after the beans. Cappuccino is here for a warm drink. Wipes are in a pack so it can be used after the meal too.

Packed in IKEA zip bag
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Opened
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Main course: lean beans (fasting beans in direct translation)...beans with vegetables. It's really tasty recipe so I don't mind absence of meat at all.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Accesory packet
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Opened: spoon for beans and to stir drinks, 2 packs of purevia sugar substitute, 1 pack of handkerchiefs to be used during and after meal kept in a pocket, Rondo C candy too boost up with vitamin C after the meal kept in the pocket, Vanilla Cappuccino, Jam pomegranate

Kavabon, to be used after the meal kept in pocket

Crackers - to be used with beans and jam

Cedevita lemon drink for 1L of drink

Details

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #14 u: 29 Siječanj , 2017, 22:28 »
CROMBAT A 24H

24 hour ration

1. Box with 24h ration compared to individual from my previous post 2. Packed ration 3. After taking some stuff out
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi 

Breakfast
Jam peach
Jam pomegranate
Ginseng+lemon tea
Nescafe 3in1 warmy caramel
Oatmeal raspberry (vanilla taste)
Olive oil and rosemary crackers x2

Lunch
Juicy peach tea (echinacea+vitamin C)
Capri-Sonne Red Fruits drink
Nescafe 3in1 strong
Roasted unsalted peanuts
Canned beans with sausage
Olive oil and rosemary crackers

Dinner - more light dinner with seafood
Shrimp flavour instant noodle
Sardine pate
Olive oil and rosemary crackers

Remaining stuff: matches and candle for heating the main meal (just in case scenario) and additional sugar substitute.

More pictures of contents
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Details

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #15 u: 29 Siječanj , 2017, 22:29 »
CROMBAT B

kolega je svoj napravio u obliku video prezentacije

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #16 u: 29 Siječanj , 2017, 22:30 »
CROMBAT F

Ok guys her is my 24h ratio..this time because this is contest and fun i didnt pay atention to price weight and kcal i mean evrything is by the rules but i made it by my taste something what will i buy for myself if i go somewhere where is no food hahahaha.. afterall wheh the contest is finish i will give away my ratio to someone who want to make review!!! ;)
it is MENU-3,Type-D...Menu-3 because i am the last one from CROMBAT guys who enter the contest and Type-D because its the first leter from my name Damir.... ;) i didnt put the sticker on the ratio but before ill send it to someone i will menage something...

ok now let me introduce my 24h Ratio!! TA-DA!! ;)

Plastic cup content

3x plastic cup 266ml
1x package Helf Original bombons
1x package Orbit fresh gums
5x fruit candies
3x nutrico hot beverage immune drink-Lemon taste+vitamin C+Mg ( u can use one 1-5 dose per day so i put it 3.. u can drink it with cold or hot water and have dual effect so if u drink it with hot water u nave beneficial and a warming efect if i have translated correct and if u drink it with cold water u have refreshes and revitalizes efect..;)
1x candle
1x matches
1x fire starter watwrproof stick
3x toothpick
1x package sussina subtitution for sugar

Breakfast
-Sardines with hot chili pepper
-Goose pate
-Lemon & Ginger Tea
-Jam peach
-Flower honey
-Tac salty crackers  ( about half of package 50g)
-Chocolate bar with 50% protein
-Nescafe Classic 3in1
-Sugar( i dont know for what but its Sugar..;) )
-1x Asepsoleta disinfectant wipes

Lunch
-Shroom soup
-Slavonian shepherd's stew( Čobanac)
-TUC chesse flavour crackers 100g
-Home Rum- u can drink it as alcohol or in tea or how u wish..;)
-Chocolate Energy bar
-nescafe 3in1
-Cedevita orange drink for 1L of drink ( u can use it troug all day as u wish)
-4x Chocolate paprenjak keks (cookies)
-1x Asepsoleta  disinfectant wipes
-1x pepper
-1x salt
-1x sugar

- have use just half of package 100g

-

Dinner
-Pork luncheon meat
-Tuna pate
-Jam mixed fruit
-Tac salty crackers ( about half of package 50g)
-Fruit nectar to go-Blackcurrants ( drink when u wish if u like it better in the morning u can use it in the morning or for lunch depend how u prefer better..its ur choice what and when u will drink..;) )
-Evening ritual tea from chamomile,echinacea and mint
-1x Asepsoleta
-1x sugar

other content of the bag
-Chili MexiCorn
-Goji berries (full of vitamins)
-soft wipes
-3x  plastic spoons,forks and knifes

-Weight- 2,194kg
- Price-138kn or 20.41$
- 4756kcal
evrything what i buy is from local market Konzum and Kaufland
P.S: Lunch,Breakfist, Paprenjak cookies and Dinner are sealed and vacuume packed
-made my own package of salt, pffefr and sugar

-tomorow i will put my table values!!

Bone apetit my friends and sry for my broken english ..;)!!!! ;)

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #17 u: 29 Siječanj , 2017, 22:32 »
Nadam se da nije problem sto je sve na Eng. ali forum je takav pa sam samo kopirao i zamolio kolege za njihove tekstove.

Ovo su bila pravila

Citat:
Now the rules!

24 Hour Ration
Must contain Breakfast, Lunch, and Dinner Mains
Must be a minimum of 2600 calories
You can NOT use any food items that are considered military issue
Must have at least 2 side items
Must have at least 5 snacks
Must contain an accessory packet
All items MUST have a Best By date of no earlier than 12/2017
All items MUST be available to the general public and you must disclose where each item came from.
You can NOT spend more than $25 on this ration, this includes packaging, labels, et al.
Must weigh less than 5 pounds

Individual Meals:
Must have a main
Must have at least one side item
Must be a minimum of 1100 calories
Can NOT contain any military issue food items
Must have at least 2 snacks
Must contain an accessory kit
All items MUST have a Best By date of no earlier than 07/2018
All items MUST be available to the general public and you must disclose where each item came from.
You can NOT spend more than $10 on this ration, this includes packaging, labels, et al.
Must weigh less thank 2 pounds

« Odgovori #18 u: 29 Siječanj , 2017, 22:46 »
ovaj zadnji je moj da se usput pohvalim a ujedno je bil i jedan od vecih paketa... namjerno sam isel na kilazu da vidim koliko moze otprilike hrane stat unutra u paket a i posto je vise baziran na civilno dal sam si i malo oduska!! ;) :ples:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #19 u: 30 Siječanj , 2017, 18:32 »
Dobar neki čelnđ :) fora mogo bi i ja probat se poigrat koji dan. makar nemam vakuumirku..
Gluplji seljak, veći krompir