Radioamaterska licenca

• 132 replies
  • 6961 views
*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Radioamaterska licenca
« Odgovori #100 u: 22 Svibanj , 2018, 11:53 »
Jučer sam krstio stanicu i začudio se koliko prometa ima u eteru oko nas a nismo ni svijesni toga.
Slušao nekoliko tzv. pileups gdje ljudi čekaju red da odrade kontakt sa stanicom, veoma zanimljivo. Tako sam slušao i Kanađane, Amerikance, Ruse itd... I to sa onom Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi.

Također sam slušao razgovor između Ballyclare (Belfasta, sj. Irska) sa Johanisburgom (J. Afrika). Ja sam bio udaljen od Irske 1850km a od Afrike 8120km i čuo sam oba dva bez i pol frke. Zanimljivo će biti kako će mene razumijeti kada se uključim u razgovor.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #101 u: 23 Svibanj , 2018, 13:45 »
Baš riješavamo papire za dozvolu, i dobio sam svoj pozivni 9A3AKF  :D Procedura dobivanje dozvole je veoma kaotična jer očigledno nitko nezna kaj i kak treba postupati  :jao:

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #102 u: 23 Svibanj , 2018, 14:34 »
od danas sam 9A3AZY Antun QTH Sesvete
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
« Odgovori #103 u: 23 Svibanj , 2018, 14:56 »
Super, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi u vezi procedure za dozvolu ako trebas pomoc javi se. Kako ste dobili sufiks A ispred jel kad smo mi polagali rekli su sve iza E

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #104 u: 23 Svibanj , 2018, 14:59 »
Super, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi u vezi procedure za dozvolu ako trebas pomoc javi se. Kako ste dobili sufiks A ispred jel kad smo mi polagali rekli su sve iza E
Hvala na ponudi, ma sve pet. Trenutno igramo pingpong jer nitko nezna gdje su nam svijedodzbe. HRS veli da su kod kluba, a klub veli da su kod HRSa  :rofl2: Kad dobimo svijedodzbe onda sa njima, prijedlogom o pozivnom znaku i ZAHTJEV ZA IZDAVANJE DOZVOLE ZA UPORABU RADIOFREKVENCIJSKOG SPEKTRA U AMATERSKOJ SLUŽBI idemo na hakom po dozvolu za rad.
Jel tak?
Dobili smo po inicijalima imena.
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj , 2018, 15:00 od Preppy »

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
« Odgovori #105 u: 23 Svibanj , 2018, 15:05 »
Točno sad bi trebalo nazvati tajnicu ili otici u hrs i pitati.samo kad budes slao kopije posalji

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #106 u: 23 Svibanj , 2018, 15:45 »
Točno sad bi trebalo nazvati tajnicu ili otici u hrs i pitati.samo kad budes slao kopije posalji

Problem malo u tome kaj radim do 17:00 a ne zivim u Zagrebu. Sve moram rijesavati telefonom i mailom i Antunom  :D

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
« Odgovori #107 u: 23 Svibanj , 2018, 19:22 »
Ja mislim da te svijedodzbe nakon polozenih ispita hrs šalje klubu i onda oni vama daju.
Tako je barem kod nas bilo.Preppy za sad dok jos ne dobijes dozvolu instaliraj ham sphere aplikaciju to je virtualna aplikacija hf i za to ti ne treba dozvola,ima jako puno stanica,na toj aplikaciji ja sam prije vjezbao vezu na kratkom valu.

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #108 u: 24 Svibanj , 2018, 09:01 »
Ma pitaj boga. Sve mi to malo izgleda neorganizirano i kaoticno.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili PrijaviNeregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
« Odgovori #109 u: 24 Svibanj , 2018, 13:21 »
LOL :Xd

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #110 u: 24 Svibanj , 2018, 16:44 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi , kako si dugo cekao na dozvolu iz HAKOMa?

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
« Odgovori #111 u: 24 Svibanj , 2018, 17:22 »
7 dana

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #112 u: 25 Svibanj , 2018, 11:20 »
ko bu to dočekal  :smrc:
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #113 u: 25 Svibanj , 2018, 11:25 »
ko bu to dočekal  :smrc:

I još si reko da ih je samo 4 tam, znači da bu valjda 2 tjedna....  :ljut2:

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #114 u: 25 Svibanj , 2018, 11:32 »
je ak svaka riješi jednoga dnevno...onda bu iduče godine došle

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
« Odgovori #115 u: 25 Svibanj , 2018, 13:50 »
Pitao sam hakom kada sam slao koliko cu cekati rekli su 2 tjedna najvise. I jos su bili oni uskrsnji praznici i dobio sam za 7dana

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #116 u: 25 Svibanj , 2018, 13:55 »
Hmm. Pa možda bu onda i idući tjedan gotovo. Antune, trebal si stavit 200kn među papire i odma bi bili gotovi  :D

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #117 u: 25 Svibanj , 2018, 14:15 »
Hmm. Pa možda bu onda i idući tjedan gotovo. Antune, trebal si stavit 200kn među papire i odma bi bili gotovi  :D

ne podupirem mito i korupciju. trebao sam staviti litru pelinkovca. to nije mito ...to je znak pažnje...hahahahaha

a šta je ..tu je...kad dođu dobro dođu. to je valjda zadnje čekanje što se tiće dozvola za radioamatere

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #118 u: 25 Svibanj , 2018, 20:24 »
Babe kukave ... pricaj ko ti brani drzis se kodeksa i bok

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #119 u: 25 Svibanj , 2018, 20:27 »
Jel ti pričaš?  hahahaha...baš te ne čujem...hahahahah