Komplet za preživljavanje - survival kit

• 38 replies
  • 9838 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Re: Komplet za preživljavanje - survival kit
« Odgovori #20 u: 15 Rujan , 2014, 21:56 »
Survival kit ti niti ne treba ako imaš svoju opremu sa sobom. Ima više smisla ako si recimo na putu sa brodom ili u avionu ili ideš u divljinu sa vozilom (autbek). Zato malo pakiranje ide u susret putovanjima bez outdoor opreme. Ipak, dobro imati kit kao bekup glavnoj opremi u slučaju da izgubiš neki dio ili ruksak.

Via Tapatalk
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #21 u: 20 Listopad , 2014, 23:14 »
Jedno pitanje: tko sve od aktivnih posjetitelja foruma koristi set za preživljavanje u outdoor aktivnostima i u čemu ga držite?

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #22 u: 21 Listopad , 2014, 19:45 »
Ja ne, budući da nosim outdoor gear sa sobom. Moram priznati da nit u autu nemam ništa osim baterijske svjetiljke i pepper sprej, koji u slučaju nužde može služit kao pac za ulov :D

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
Odg: Komplet za preživljavanje - survival kit
« Odgovori #23 u: 06 Travanj , 2015, 21:31 »
Ah, koja predivna tema koja može uvijek osvježiti forum!

Kada sam otvarao ovu temu, ideja vodilja mi je bila pokupiti što originalnije tuđe ideje kojima bi upotpunio svoj kit za preživljavanje i prezentirati te ideje kako bi forumaše potakao na isto.

E, sad ako imate ili ste imali kreativnu blokadu u izradi survival kita, na ovoj stranici ćete pronaći sve što niste mogli ni sanjati da ne znate:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #24 u: 06 Travanj , 2015, 21:50 »
Na istoj stranici, malo reklamnih materijala :D :

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #25 u: 07 Travanj , 2015, 20:53 »
Evo još nekoliko interesantnih riješenja, jako iskoristivih za samogradnju.

Kit u boci:

...i sadržaj van boce:

Još jedna varijacija na temu, ali prethodna mi se više sviđa zbog metalne čaše:

Malo o samogradnji, također dobro za krađu poneke ideje:

Zanimljivo kako toga na tržištu ima gomila, za većinu bi ih bilo bolje izgubiti nego pronaći (osim u kritičnim situacijama, ali ni tada ne bi od njih bilo neke velike koristi), pa je očito kako postoji golemo tržiošte i golemo zanimanje za iste.

Kako zapravo od njih 10 možeš iskopletirati jedan po svom guštu, samogranja je zapravo idealno rješenje.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #26 u: 07 Travanj , 2015, 20:59 »
Ovaj kit u boci mi skroz dobro izgleda, volio bi ga nabavit  :D

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #27 u: 07 Travanj , 2015, 21:13 »
Napravi.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #28 u: 26 Rujan , 2015, 21:35 »
Ovako važna tema, a zamrla. :smiley_emoticons_ugly-dance:

Evo jedan zanimljiv kit, možda dvojbene iskoristivosti u odnosu na masu, ali svakako unikatan, zanimljiv i predivan:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #29 u: 26 Rujan , 2015, 21:40 »
Šibice od iste tvrtke:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #30 u: 30 Rujan , 2015, 22:35 »
Šibice za 150 dolara... Luđaci..  Nisam sad videl koliko košta ovaj survival set, ne mogu ga naći. Ali sigurno apsurdna cijena.

Via Tapatalk

*

Offline Juray

• **
  • 28
  • 3
« Odgovori #31 u: 02 Listopad , 2015, 16:26 »
Gledao sam kad mors kochanski slaže survival kit. Uzme lonac za čaj i unutra utrpa hrpu stvari i na kraju jos ugura pernatu jaknu-treba pogledat lol. Lik je po meni jedan od najjačih na području preživljavanja i slaže praktične i dostupne stvari a ne ove fensi kitove koje ekipa više kupuje ko zene cipele-da zadovolje želju a nikad ne koriste. I da,kit bi si svako trebao sam slagat prema željama,mogućnostima i sposobnosti korištenja. Jer npr.sta će ti žica za zamke ak neznas gdje kada i kako je postavit.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #32 u: 03 Listopad , 2015, 07:28 »
Jure, poanta ovog mog pisanja i prezentiranja i jest samogradnja, a ne kupovina gotovih proizvoda.

Pogledaj samo kit i šibice iz mojih prethodnih postova - vizualno predivni, pogotovo ona mala platena futrola u kojoj se drži sadržaj kita, ali funkcionalno neupotrebljivi. Dvije vodonepropusne kutije od mesinga i platene futrola - sami balast, i težinski, i volumenski.

Ja koristim kutiju od Franck kave - osigurava vodonepropusnost, može se koristiti za kuhanje vode, za nošenje vode, a stvari unutra su slžene u kartonskoj ladici jer tako najlakše dođem do stvari (ista ladica se može iskoristiti za potpalu - komad suhog kartona), a sama kutija je dosta pljosnata pa ne zauzim mnogo mjesta.

Što se tiče popunjavanja stvarima, ja sam za sindrom hrčka, sve što god možeš ponijeti od sitnica ubaci (ukupna težina je zanemariva), kada se u planini dogodi problem, to je u pravilu ono čemu se uopće ne nadaš i baš za tu situaciju nemaš ništa.

Često se u kitovima ne nalaze stvari koje bi mogle zatrebati, a onih koje nikada neće zatrebati ima viška. Npr. tu su udice koje u našem podneblju nikada neće zatrebati (ako dođeš do vode u kojoj ima riba, onda je prvo naselje udaljeno najviše sat hoda), iznimka bi bila da se nađeš na nekom nenastanjenom otoku nakon brodoloma. S druge strane obično se preskoče igla, konac i poneko dugme, što je jedna od stvari koje će najprije zatrebati.

Logički gledano,

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #33 u: 13 Studeni , 2016, 18:58 »
NAZ 3, sovjetski survival kit za kozmonaute, za razliku od svih ostalih improvizacija, za njegovu izradu pobrinuli su se znanstveni instituti, u uporabu uveden 1968.

Sadržaj (nije mi se dalo prevoditi):

Makarov pistol and ammunition

wrist compass

18 waterproof matches with striker

machete; fishing kit

strobe light with spare battery

8 fire starters

folding knife

antenna

3-pair wool gloves

signal mirror

NAZ-7M type medical kit

penlight

R-855-YM or R-855-A1 radio

two “Priboy 2S”, ПРИБОЙ-2С radio batteries

three wool balaclava hoods.

NAZ 7 kit je uveden u uporabu 1991. godine:

Oružje koja spada u kit je čuveni TP 82:

Prikaz sadržaja kita u Moskovskom Politehničkom muzeju:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #34 u: 13 Studeni , 2016, 19:12 »
Ovaj TP-82 mi se koncepcijski svida,izvedba nešto malo manje... Ali zato ima amera koji su se bacili u izradi diy varijanti i ima stvarno lijepih primjeraka...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #35 u: 13 Studeni , 2016, 19:15 »
Za tričavih 450$ na ebay-u možete kupiti NAZ 8, ruski kit za preživljavanje za posade borbenih zrakoplova:

Evo i dopuna prethodnom postu:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #36 u: 13 Studeni , 2016, 19:20 »
Ovaj TP-82 mi se koncepcijski svida,izvedba nešto malo manje... Ali zato ima amera koji su se bacili u izradi diy varijanti i ima stvarno lijepih primjeraka...

Ja bih jako bio zadovoljan i ovim primjerkom.

Nabaci koju sliku tih samogradnji.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #37 u: 13 Studeni , 2016, 19:47 »
A tko ne bi...i ja bi...jedino bih preradio kundak...on mi se ne svida... Na youtubu sam bio naletio na to...sad ne mogu pronaći...
Tip je napravio kratku dvocjevku,mačetu koju je ukomponirao umjesto kundaka... Ali nije montirana ispod,vec kao pravi kundak...Sasio torbicu za municiju,signalna municija,patrone sa sačmenim punjenjem,patrone s "breneke" kuglama i obično karabinsko streljivo(njega je imao samo par komada) za koje je imao nekakve umetke da cijev,tj ležište metka, prilagodi na taj kalibar...super izgledalo i solidno je gadao mete...

I navo je dacse vodio za TP 82,ali sa smanjenom težinom i boljim balansom...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #38 u: 29 Lipanj , 2018, 18:18 »
Evo, pojavile su se u Lidla višekratne vezice, moj omiljeni pribor (u dnu slike, 25 kn za 100 kom).

Jako često ih koristim, zbog njihove univerzalnosti i mogućnosti višestuke uporabe, mogućnosti povezivanja više vezica u jedan lanac. Različite sajle, kablove, spojeve, sve to vezujem ovim višestruko iskoristivim vezicama. U jednoj prigodi moj šator je bio pričvršćen s 3 ove vezice, nekom momku na Mosoru sam s njima popravio naprtnjaču, da makar može doći kući s teretom na leđima, a ne u rukama.