Set za prvu pomoć

• 22 replies
  • 1802 views
*

Offline Antun

• 328
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: Set za prvu pomoć
« Odgovori #20 u: 20 Travanj , 2018, 20:47 »
Ma naravno da spašava...to je neupitno. Al zamisli porezotinu na prstu...jedan je jastučić predebel( dvaput ga omotaš oko prsta) a kamoli dva. Namučiš se s tim ko sivonja.
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
« Odgovori #21 u: 20 Travanj , 2018, 20:53 »
Ma nisam mislio na male porezotine...za to imas obicni zavoj,ili flaster...ovisi kolika je posjekotina...

Mislim da valja ga imati za ozbiljne stvari,ozbiljnije ozljede...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #22 u: 31 Srpanj , 2018, 17:31 »
Izvrstan dodatak setu za prvu pomoć je otopina kalij premanganata.

ŠTO JE OTOPINA KALIJEVOG PERMANGANATA 1% I ZA ŠTO SE UPOTREBLJAVA

Razrijeđena otopina kalijevog permanganata (0,01%) se koristi kao antiseptik i adstrigens. Razrijeđena otopina kalijevog permanganata lako predaje kisik tvarima koje oksidiraju (organske tvari, gnoj) i tako djeluje kao antiseptik te uklanja neugodan miris (dezodorans).

Razrijeđena otopina se upotrebljava za ispiranje gnojnih rana te za liječenje rana zaraženih anaerobnom florom. Također se može upotrebljavati za čišćenje kože kod ekcema, posebno eksudativnih, da bi se spriječila sekundarna infekcija tkiva.

PRIJE NEGO POČNETE UPOTREBLJAVATI OTOPINU KALIJEVOG PERMANGANATA 1%

Nemojte upotrebljavati Otopinu kalijevog permanganata 1% ako:
- ste preosjetljivi-alergični na kalijev permanganat. Ukoliko se pojavi reakcija preosjetljivosti-alergijska reakcija, potrebno je odmah prekinuti upotrebu.

Budite oprezni s Otopinom kalijevog permanganata 1%
Razrijeđena otopina kalijevog permanganata može iritirati sluznice. Razrijeđena otopina kalijevog permanganata dugotrajnom upotrebom može obojati kožu, nokte, odjeću ili tkanine.

Upotreba Otopine kalijevog permanganata 1% s drugim lijekovima

Molimo obavijestite svog liječnika ili ljekarnika ako upotrebljavate druge lijekove ili ste ih nedavno upotrebljavali, čak i ako su to lijekovi bez recepta. S obzirom da je kalijev permanganat jaki oksidans, ne bi trebalo otopinu upotrebljavati istovremeno s drugim lijekovima koji se nanose na kožu.

KAKO UPOTREBLJAVATI OTOPINU KALIJEVOG PERMANGANATA 1%

Otopinu kalijevog permanganata 1% upotrebljavajte točno onako kako je opisano u ovoj uputi. Ako niste sigurni kako treba upotrebljavati Otopinu kalijevog permanganata 1%, posavjetujte se s liječnikom ili ljekarnikom.

Obavezno prije upotrebe pripremite razrijeđenu otopinu!

16 kapi (1 g) koncentrirane otopine ukapajte u 1 dL vode te dobro promiješajte. Tako pripremljenu otopinu možete upotrebljavati više puta dnevno.

Razrijeđena otopina kalijevog permanganata se upotrebljava izvana, na koži u obliku obloga, kupke ili izravno na rane.

Ako ste upotrijebili više Otopine kalijevog permanganata 1% nego što ste trebali
Predoziranje ili otrovanje su malo vjerojatni kod lokalne upotrebe lijeka. Obratite se liječniku ili ljekarniku u slučaju pogoršanja simptoma.

KAKO ČUVATI OTOPINU KALIJEVOG PERMANGANATA 1%

Otopinu kalijevog permanganata 1% čuvati izvan pogleda i dohvata djece.
Otopinu kalijevog permanganata 1% čuvati na temperaturi do 25ºC.
Otopina kalijevog permanganata 1% se ne smije upotrebljavati nakon isteka roka upotrebe označenog na pakiranju.

Za više informacija:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi