GORKA

• 34 replies
  • 7436 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Re: GORKA
« Odgovori #20 u: 21 Kolovoz , 2014, 21:05 »
@ croprepper: zgledas kak Pista lugar, zagorski lajbek  :fucka:  :D  :D  

reko sam ti da mi se svidja, cekam full report sa dvodnevne ture u blatu kisi i neprilikama vremenskim  :smiley_emoticons_ugly-dance:
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline loser

• **
  • 72
  • 0
« Odgovori #21 u: 23 Kolovoz , 2014, 17:46 »
Dobro izgleda! Je li materijal vodoodbojan? Djeluje kao da bi dobro izdržao na kiši...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #22 u: 23 Kolovoz , 2014, 18:33 »
Vidim da si u videu napomenu da ne znas jel ovo ripstop, pa ripstop je ovakav

Gorka nije od ripstop materijala, to je ocito ... barem iz ovog kaj si zumiral na savove na rukavu

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #23 u: 23 Kolovoz , 2014, 18:38 »
kaj je s ovim, se ovo da narucit k nama, koja je shema s cijenom i postarinom ??

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #24 u: 23 Kolovoz , 2014, 20:52 »
Citat: "Gorštak"
kaj je s ovim, se ovo da narucit k nama, koja je shema s cijenom i postarinom ??

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Russian Army Special Forces? Vrlo rado, al vise sam za Gebirgsjagere njemacke. Jedva cekam flecktarn :D

Btw, poatoji li mogucnost da se nabavi nekako ta gorka kod nas?
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #25 u: 23 Kolovoz , 2014, 20:55 »
daj otvori temu sa tim svabskim uniformama kaj se nude, pa pukni koji link da vidim kaj imaju u ponudi ... nisam zagledaval, ali ova Gorka je fora po kroju, a nabavka valjda samo prek nekog online shopa

bog te pitaj kolko bi doslo da neko uvoza i prodaje tipa american shop ili replikart ... smrzo bi se od cijene

*

Offline Stribog

• **
  • 32
  • 0
« Odgovori #26 u: 24 Kolovoz , 2014, 07:47 »
Imao sam prilike nosit ukupno 4 ruske uniforme

BDU kamysh

Klasicna uniforma, mrezica izmedju nogu odlicna stvar vrlo udobna uniforma

Partizan sniper cover

Udobno no isto kao i gorka overkill za nosit kod nas, problem samog covera je sto nije disao bas

Ruski sniper cover klmk

Vrlo udobno i prozracno no pruza vrlo slabu zastitu od uvijeta (kisa, vjetar itd.)

I naposljetku gorka

Udobna no overkill po meni totalni

Ruske uniforme ako izuzmemo mozda najnovije su bas radjene za ruske uvjete, sve su redom vrlo udobne iako bi svom iskustvu danas odabrao klasican bdu za nase podneblje (50/50) evo i dok ovo pisem sam kompletan u americkom bdu :D

*

Offline NoNamePrepper

• **
  • 67
  • 0
  • Trust no1
« Odgovori #27 u: 24 Kolovoz , 2014, 20:45 »
Citat: "poljičanin"
Okibex, jesi li ikada bio na paintballu? Pa kada ti se netko šulja sav si napet, paziš da ne napraviš pogrešan potez i nekakv šum. A jedino što tu možeš izgubiti je malo ponosa jer te netko drugi napucao.

A kada je stvarno, ulog je tvoj život. Ne mičeš ničim nego očima jer samo one ne proizvode šum. I glavu ne okrećeš polagano nego u kratkim trazjima da ne čuješ škripanje kralježaka nego na trenutak. Ne čuješ ih sada? Kada dođe do takavog zla čuješ i svoj puls i svoje disanje i skakavca na travki pored tebe. Ne znaš da postoji ni glad, ni žeđ, ni hladnoća, ni vrućina. I vjeruj mi zadnje što ti pada na pamet u tom trentku je nešto što ti je u džepu.

Što se tiče dugmadi, evo, recimo Englezi ih uvode i na novoj odori, ali su iz prije opisanog razloga znatno veća, što je površina veća - energija koja se prenosi tijelu manja po jedinici površine.

Inače, na standardnom NATO dugmetu postoji udubljenje oko rupica za konac. To je područje oslabljenog materijala kako bi se, u slučaju ranjavanja ili u slučaju da odora gori od napalma, mogla što lakše pokidati odora.

Osobito je važan sirovinski sastav odore u slučaju požara jer tada mogu nastati otrovni plinovi, što je problematično, naročito u zatvorenim prostorima, ili odora prebrzo i prejako gori (osobito kada je u pitanju sintetika).

Kada su Argentinci pogodili protubrodskim projketilom Exocet pogodili britanski razarač Sheffield tijekom Falkladnskog rata, na brodu je došlo do požara. Ogromna vrućina je topila PVC patentne zatvarače na odorama i mornari su gorjeli, a nisu mogli skinuti odoru sa sebe. Nkaon toga su se dugo vremena koristili metalni, da bi se ponovno vratili plastični, ali sada od negorivog materijala.

Poljičaninu kako se zove taj model jakne? Jeli znaš možda?
Noa je gradio arku kada nije bilo kiše.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
Re: AW: GORKA
« Odgovori #28 u: 24 Kolovoz , 2014, 21:41 »
I meni je zapela za oko. Evo ovdje je ima. British parka:

Via Tapatalk

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #29 u: 24 Kolovoz , 2014, 22:18 »
Ta jakna sto je poljicanin stavio... mislim da je to SAS model koji me zanima...
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #30 u: 24 Kolovoz , 2014, 23:29 »
Citat: "ParaNoya"
Citat: "poljičanin"
Okibex, jesi li ikada bio na paintballu? Pa kada ti se netko šulja sav si napet, paziš da ne napraviš pogrešan potez i nekakv šum. A jedino što tu možeš izgubiti je malo ponosa jer te netko drugi napucao.

A kada je stvarno, ulog je tvoj život. Ne mičeš ničim nego očima jer samo one ne proizvode šum. I glavu ne okrećeš polagano nego u kratkim trazjima da ne čuješ škripanje kralježaka nego na trenutak. Ne čuješ ih sada? Kada dođe do takavog zla čuješ i svoj puls i svoje disanje i skakavca na travki pored tebe. Ne znaš da postoji ni glad, ni žeđ, ni hladnoća, ni vrućina. I vjeruj mi zadnje što ti pada na pamet u tom trentku je nešto što ti je u džepu.

Što se tiče dugmadi, evo, recimo Englezi ih uvode i na novoj odori, ali su iz prije opisanog razloga znatno veća, što je površina veća - energija koja se prenosi tijelu manja po jedinici površine.

Inače, na standardnom NATO dugmetu postoji udubljenje oko rupica za konac. To je područje oslabljenog materijala kako bi se, u slučaju ranjavanja ili u slučaju da odora gori od napalma, mogla što lakše pokidati odora.

Osobito je važan sirovinski sastav odore u slučaju požara jer tada mogu nastati otrovni plinovi, što je problematično, naročito u zatvorenim prostorima, ili odora prebrzo i prejako gori (osobito kada je u pitanju sintetika).

Kada su Argentinci pogodili protubrodskim projketilom Exocet pogodili britanski razarač Sheffield tijekom Falkladnskog rata, na brodu je došlo do požara. Ogromna vrućina je topila PVC patentne zatvarače na odorama i mornari su gorjeli, a nisu mogli skinuti odoru sa sebe. Nkaon toga su se dugo vremena koristili metalni, da bi se ponovno vratili plastični, ali sada od negorivog materijala.

Poljičaninu kako se zove taj model jakne? Jeli znaš možda?

Mislim da je to SAS Assult jacket.

@Gorštak, pošalješ mail Americanu i oni ti jave otprilike cijenu. Tako sam si ja od njih uzeo za starog vijetnamku kad nije bilo nigdje kod nas zaliha.
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
Odg: GORKA
« Odgovori #31 u: 21 Travanj , 2017, 10:15 »
Croprepp, nisi nam rekao kakva su iskustva s paropropusnosti kod gorke.

Dizajneri Gorke pokazuju čudan odnos prema logici, što za Ruse zna biti znakovito.

Slučaj 1:

Ako radiš prikrivnu odoru, ona je cilj maskirati korisnika. Ako, pak, koristiš dvije različite boje (pustinjski žutu i prikrivnu), onda ta dvobojnost može imati praktičnu namjenu ako je riječ o bolje paropropusnom materijalu preko kojeg ide pancir, nešto ovako:

...ali to nema svrhe na rukavima i hlačama.

Slučaj 2.

Iz istog razloga još manje ima svrhu rukave i nogavice jednobojno, a dio odore koji dolazi pod pancir maskirno.

Slučaj 3.

Gornji dio odore, odnosno jakna, koja se navlači preko glave. Potpuno nepraktično za svakodnevnu uporabu, a osobito problematično u slučaju ranjavanja.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #32 u: 21 Travanj , 2017, 10:34 »
Iako nije funkcionalan tekstil, paropropusnost je cisto okay. Ali nije bas prikladno za ozbiljne tjelesne aktivnosti.
Meni isto taj sistem kamufliranja nije jasan, ali znam da je efikasan.

Dok se woodland tesko uklapa i konture su dosta vidljive, Gorka dobro konture razbije.

I to cak u zelenoj sumi, kada si blizu tla nema sanse da te uoce ako si na miru.

Citat:
Gornji dio odore, odnosno jakna, koja se navlači preko glave. Potpuno nepraktično za svakodnevnu uporabu, a osobito problematično u slučaju ranjavanja.

Je. Ali imaju i zapadnjaci takve "parke". Moja Gorka ima gumbe za zatvaranje. Ja sam nedavno kupio parku bez gumba koja se navlaci kao vreca. Nije losa, samo sto je paropropusnost = 0.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #33 u: 22 Travanj , 2017, 09:08 »
Svaku prikrivnu odoru možeš postaviti u neko okružje u kojem će to dobro izgledati, ali postići da u većini uvjeta za koju je napravljena djeluje dobro,  to je stvarno znanost. Velike jednobojne povšine uvijek izgledaju demaskirajuće, uvijek takva površina prje upadne u oko, a i kontrast ciljnika na podlozi je daleko čistiji, što znači da ćeš cilj brže i bolje zahvatiti.

Zanimljivo je kako su amerikanci tu imali znatnih promašaja, nakon woodlanda, od MARPARTA do ACU, cilj im je bio napraviti shemu koja će dobro funkcionirati u svim uvjetima (smanjenje troškova - jedna vrsta odore za sve uvjete: daleko veća narudžba i niža cjena, niži troškovi razvoja) i ona to stvrano radi, ali u svim uvjetima loše.

Što se tiče parke i paropropusnosti, je li riječ o vojnoj ili airsoft parki?

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #34 u: 23 Travanj , 2017, 14:22 »
Pa mislim da nije prava vojna, više za civilne svrhe sa kamuflažom. Kupio u nekom Army šopu preko interneta. Paropropusnost skoro nula ali zato vodonepropusna.