Šator VS Hammock i Tarp

• 121 replies
  • 10744 views
Šator VS Hammock i Tarp
« u: 05 Studeni , 2013, 13:16 »
Bas me zanima koju konfiguraciju vozite. Nosite li sator sa sobom ili tarp sa hammock?
Ocito ima sve svoje prednosti.

U satoru si dosta zasticen sto se tice vjetra i kise i ostalih vremenskih okolnosti - na racun tezine i posla. Dok hammock i tarp samo napnes i svezes za drvo, sator moras rasprostriti, osusiti ocistiti i spremiti. Isto tako i postavljanje, imas dosta jebancije s tim.

U hammocku si dignut sa poda i siguran od napada insekta, ali zato nemas udobnost spavanja na podu.

Ili samo sa tarpom i spavas na podu?

Kako vi idete u akcije?

Ja preferiram hammock i tarp. Jednostavno, brzo, uzima malo mjesta i svega tezi 1.5kg.

:0camping:
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

Odg: Šator VS Hammock i Tarp
« Odgovori #1 u: 05 Studeni , 2013, 13:17 »
Kod mene to izgleda ovako:

Samo sto ja nemam mrezu protiv komaraca na hammocku.

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #2 u: 05 Studeni , 2013, 15:25 »
Nikad nisam bas razmišljao o tome. Koristim neki noname šator.
Samo nije bas zabavno s njim kad pada kiša jer pusta po šavovima.

Ova kombinacija sa ležaljkom izgleda super. Znači ležaljka = hammock?  :- Nisam znao  :D

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 08 Studeni , 2013, 11:27 »
Ja si razmišljam napraviti svoj hammock ali nigdje da nađem dobar materijal. Imam doma dosta dorbu šivaču mašinu i mogel bi si toga puno sam napraviti samo kaj nemreš u toj vukojebini nigdje nikakvog materijala kupiti  :((

Ima dobar hammock od snugpak : jungle hammock. Ima mrežu protiv komaraca integriranu i lepo imaš kao šator koji visi između dva drva  :D

« Odgovori #4 u: 12 Studeni , 2013, 09:40 »
Zanima me iskustvo sa ležaljkama. Cijelu noć spavaš savijen kao hrenovka, jel ne bole leđa ujutro?
You can\'t live someone else\'s expectations in life. It\'s a recipe for disaster.
Bear Grylls

« Odgovori #5 u: 19 Studeni , 2013, 10:43 »
Pa navikneš se. Malo je čudno iz početka ali ide. Moraš staviti neku stabilniju podlogu u hammock da ti se ne stisne do tjela i da imaš prostora za "disanje".

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #6 u: 20 Studeni , 2013, 13:50 »
Vidim prednosti preko divljih životinja. Baš sam čitao od Croprepera kako je viđao lisice po noći u šumi kada su spavali. A ako je bjesna onda najebeš. Mislim da je dobra ideja visjeti između dva drva, staviš još izolaciju ispod sebe i lisica te nemože ugristi za dupe  :D

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 27 Studeni , 2013, 09:38 »
Zadnje vrijeme čitam iskustva sa hammockima i vidim da ima dosta prednosti prema spavanja na podu. Tj. vidim samo prednosti. Uskoro je Božić...  :-?

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 15 Veljača , 2014, 17:59 »
Od danas i ja imam Hammock! :)

Slijedi video review

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #9 u: 16 Veljača , 2014, 10:50 »
[youtube:2681dhzl]61idSUJ18PU[/youtube:2681dhzl]

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #10 u: 17 Veljača , 2014, 13:24 »
Jesi otkrio kako se miče mrežica?
I da, jel stane i pesek unutra?  :D
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #11 u: 17 Veljača , 2014, 14:07 »
Ja sam 'satordzija'  :D
Je da ga je tesko nositi i sve, ali u satoru imas neki komfor koji u hammocku nemas. Mislim da nema toga sto se moze suprotstaviti kuhanju vina u satoru u kojem je 5 ljudi (inace je sator za 3) dok vani lije kisa :D

A ako nema satora uvijek se da izgraditi skloniste :)
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 17 Veljača , 2014, 14:19 »
E okreneš hammock jednostavno naopačke i nema mrežice  :D A pesek ne stane unutra. NAžalost..

I ja volim šatore, nema kaj. Ali jednostavno je previše jebade s nošenjem,sušenjem, pakiranjem, postavljanjem... Šator je ok ak ideš na više dana ili nisi siguran u vrijeme. Ili pak, ideš sa curom  :D

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #13 u: 17 Veljača , 2014, 16:17 »
Citat: "CroPrepper"
Šator je ok ak ideš na više dana ili nisi siguran u vrijeme.Ili pak, ideš sa curom  :D
:ymapplause:   :))
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline poljičanin

• *
  • 1688
  • 15
« Odgovori #14 u: 06 Lipanj , 2015, 23:16 »
Ne znam gdje bih ubacio ovu sliku (da ne otvaram novu temu, ova mi se činila dobrom), slika je napravljena danas u S. Arabiji, na granici s Jemenom, Huti iz Jemena su osvojili bazu saudijske vojske, sve u svemu nebitno za ono što želim reći.

Dakle, uvijek me zanimalo kako spavati u šatoru u pustinji na +45 s vlažnošću zraka od 90%. Odovor se krije na slici: iznad šatora ima razapeto bijelo platno kako bi spriječili izravno djelovanje Sunca na šator, dovoljno je razmaknuto platno od šatora da bi omogućilo cirkulaciju zraka i spriječilo sparinu ispod platna.

Zanimljivo rješenje koje se može primjeniti na svaki šator, palo mi je napamet najprije šatorsko krilo, ali je teško i tamno, trebalo bi nešto lagano i čvrsto (da može izdržati vjetar), bio bi dobar i najlon (davao bi zaštitu od kiše), samo da je svjetlo.

*

Offline Gorštak

• 3278
  • 10
« Odgovori #15 u: 07 Lipanj , 2015, 11:26 »
upravo imam doma takav tip platna zvan Tyvek ..  bijel prozracan,cvrst,velika kvadratura zauzima jako malo mjesta kada se poslozi i nije tezak,i ne propusta vodu ... vidio je Preppy na prvom meetu na Sljemenu

Kolega mi ima balu tog platna na prodaju

Via Tapatalk

*

antun

« Odgovori #16 u: 07 Lipanj , 2015, 13:54 »
Ni šator, ni hammock već cerada na tri mjesta u zemlju s klinom i jedno mjesto na drvo oko 1m visine. Croprepper i Gorštak znaju o čem pričam.

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #17 u: 17 Studeni , 2015, 16:43 »
Pozdrav ekipo,

razmišljam si da kupim neki šator za jednu osobu. Ima tko kakvih iskustva s time? Jeli to isplativo nosit ili je bolje kupiti malo bolju ceradu? Dugo me vuklo na spavanje ispod otvorenog ili male cerade, ali šator mi je ipak ugodniji. Pogotovo ako počinje puhat vjetar ili kiša i nemože ti ponoći doći gamad da te ugrizne

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #18 u: 17 Studeni , 2015, 17:29 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Pozdrav ekipo,

razmišljam si da kupim neki šator za jednu osobu. Ima tko kakvih iskustva s time? Jeli to isplativo nosit ili je bolje kupiti malo bolju ceradu? Dugo me vuklo na spavanje ispod otvorenog ili male cerade, ali šator mi je ipak ugodniji. Pogotovo ako počinje puhat vjetar ili kiša i nemože ti ponoći doći gamad da te ugrizne
Evo nekoliko prijedloga,ovaj zadnji preporučam iz iskustva!Ako misliš češće koristiti, daj malo više novaca.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1688
  • 15
« Odgovori #19 u: 17 Studeni , 2015, 18:20 »
Možda nešto ovako?

« Zadnja izmjena: 19 Studeni , 2015, 08:34 od Preppy »