Ručna preklopna pila

• 60 replies
  • 9474 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Ručna preklopna pila
« Odgovori #40 u: 11 Ožujak , 2016, 22:14 »
Nekak se slazem sa preppyem, probaj drvo od cjepanice obradit na letvice 3-4 cm debljine i duzine, ajmo rec polu obradjeno vec .. brze se susi i bolje, gledam po netu svi tak suse kaj delaju drske,valkjda ima nekaj u tome

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Pa mislio sam drske... Uzeo bih jos dvije si ove bauhaus more pa na njih nabacio drvene drske...a i u hr imam dvije vodilice za motorku,one stare...ne ove npve sto su iz tri dijela pa bi i probao napraviti koji noz...

Ja bi si odma napravio komade kakve trebas i stavio nekam susit gdje je konstantna atmosfera (vlaga i temperatura). Ili ak vec imas tolko komada drva, jedne zrezi druge tak pusti pa bus videl razliku kvalitete nakon nekog perioda vremena kad ces ih obradjivat da imas usporedbu  :thumbs:

Op op vec vidim novi "knajf mejker" na forumu  :thumbs: čekam projekt, mada znam da nebu tak skoro ... al čekam

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #41 u: 11 Ožujak , 2016, 22:16 »
Nekak se slazem sa preppyem, probaj drvo od cjepanice obradit na letvice 3-4 cm debljine i duzine, ajmo rec polu obradjeno vec .. brze se susi i bolje, gledam po netu svi tak suse kaj delaju drske,valkjda ima nekaj u tome

Pa mislio sam drske... Uzeo bih jos dvije si ove bauhaus more pa na njih nabacio drvene drske...a i u hr imam dvije vodilice za motorku,one stare...ne ove npve sto su iz tri dijela pa bi i probao napraviti koji noz...

Ja bi si odma napravio komade kakve trebas i stavio nekam susit gdje je konstantna atmosfera (vlaga i temperatura). Ili ak vec imas tolko komada drva, jedne zrezi druge tak pusti pa bus videl razliku kvalitete nakon nekog perioda vremena kad ces ih obradjivat da imas usporedbu  :thumbs:

Op op vec vidim novi "knajf mejker" na forumu  :thumbs: čekam projekt, mada znam da nebu tak skoro ... al čekam

Nekak se slazes, ono teskog srca ali ajd... nek mi bu  :smiley_emoticons_stock2: :ne:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #42 u: 11 Ožujak , 2016, 22:18 »
Tak se kažeee, kaj si ko baba  :lick:  :friends: kad si u pravu

*

Offline Bushcraft Wolf

• 854
  • 10
« Odgovori #43 u: 11 Ožujak , 2016, 22:20 »
Onda sutra rezem na manje komade... :thumbs:

Kad preselim alat iz hr...bacam se u posao...to u vrtu mogu raditi...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #44 u: 12 Ožujak , 2016, 18:13 »
Jesi prerezal kaj?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 854
  • 10
« Odgovori #45 u: 12 Ožujak , 2016, 18:49 »
Napravio sam jos cetiri komada...samo nije mi se bas pililo toliko,nezgodno ih drzati...moram skrip nabaviti za u vrt...,pa sam ih sjekirom obradio na skale nekih 5x5cm...duzina 15-17cm... Stavljeni na susenje pod grede sjenice... Nemaju bas neke sare...u biti skoro nista...pikiram ja onu tresnju...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #46 u: 12 Ožujak , 2016, 19:18 »
Makni sa sunca,oce popucat od naglih oscilacija temperatura ... tresnja je prekrasna ima lijepe godove i crvenkastu boju,ja delko kuksu koja je pukla pa sam ju skratit moral,sad izgleda ko kuksa za rakijicu hahhaha

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 854
  • 10
« Odgovori #47 u: 12 Ožujak , 2016, 19:25 »
Nije na suncu...ispod krova sjenice je...

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #48 u: 12 Ožujak , 2016, 19:32 »
Al pazi ak se krov od sunca zagrije pa se temperatura ispod krova digne.

Via Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 854
  • 10
« Odgovori #49 u: 12 Ožujak , 2016, 19:40 »
A sumnjam,okolo je hrpa drveca sjenica je skoro stalno u hladu...a i kaze sestra da do 5 mjeseca ne bude bas toplo tu na brdu...

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #50 u: 12 Ožujak , 2016, 19:41 »
Onda udri :) najgore je kad imaš volje delat s drvom a nemaš suhog materijala

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #51 u: 12 Ožujak , 2016, 19:42 »
Planiram sljedeci tjedan u vikendicu ic, posto j eplan otic do pilane neke stafle i letve uzet za drvenu gradju .. vidim jel ima kaj ostataka, nek mi dal il proda za pivu  :thumbs:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 854
  • 10
« Odgovori #52 u: 12 Ožujak , 2016, 19:44 »
Pripremio sam par komada za zlice i kukse ..samo moram si nabaviti onaj crook knife...a nemam trenutno love za to...tako da ce se stici osusiti...hehehe

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #53 u: 12 Ožujak , 2016, 19:46 »
Danas smo gledali u bauhausu, imaju svega dreka i dlijetla u najluđijim oblicima ali nit jedan crook knife. Katastrofa

Via Tapatalk

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #54 u: 12 Ožujak , 2016, 19:46 »
Neki dan sam bio kod mog majstora koji izrađuje glazbene instrumente. Kaže da se po centimetru debljine drvo suši godinu dana. I dobro je krajeve premazati voćarskim voskom ili uljenom bojom da se spriječi pucanje zbog naglog sušenja.
I da, bolje se suši u hladu na normalnoj temperaturi nego na suncu i velikoj temperaturi.
Budući da je majstor za tambure, gitare i ostale drvene instrumente i poznat u glazbenom svijetu, nemam razlog da mu ne vjerujem.
Jedino mu nisam uspio maznuti komad ptičjeg javora pa da pošaljem Preppyu za skale noža. Ali budem ja još kod njega išao, ne može on to tako dobro sakriti da mu ne uspijem maznuti......
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Bushcraft Wolf

• 854
  • 10
« Odgovori #55 u: 12 Ožujak , 2016, 19:49 »
Ma i ja sam gledao u bauhausu i nista... Sad kontam od cega ga improvizirati...

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #56 u: 12 Ožujak , 2016, 19:49 »
Ma samo mazni neku tamburu da ju spilim za drške

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #57 u: 12 Ožujak , 2016, 19:50 »
Crook knifovi bi trebali doc u replikart, mejlo sam se s njima i cul telefonski ... trebali su doc pocetkom 2 mjeseca .. no jos nisu dosli, lik ima moj broj telefona i zapisal je tam .. jos sam pital jel treba ostavit kakvu kaparu da ne popusim noz ak dodje u malom broju posiljka veli ne treba bude zval

Ugl cijena bude od 130 do 160 kn zavisi koji model, najskuplju 160 ... ja sam rekel zel bum ga makar luk i vodu jel ... po ebayu su po 50-70 dolara plus postarina

Ak ces bit zainteresiran uzmem ti ga ja, s tim radit zlice i kukse je pic** dim, probal sam jedan ima ga susjed al mi ga neda

Neki dan sam bio kod mog majstora koji izrađuje glazbene instrumente. Kaže da se po centimetru debljine drvo suši godinu dana. I dobro je krajeve premazati voćarskim voskom ili uljenom bojom da se spriječi pucanje zbog naglog sušenja.
I da, bolje se suši u hladu na normalnoj temperaturi nego na suncu i velikoj temperaturi.
Budući da je majstor za tambure, gitare i ostale drvene instrumente i poznat u glazbenom svijetu, nemam razlog da mu ne vjerujem.
Jedino mu nisam uspio maznuti komad ptičjeg javora pa da pošaljem Preppyu za skale noža. Ali budem ja još kod njega išao, ne može on to tako dobro sakriti da mu ne uspijem maznuti......

evo ovo su hvale vrijedne informacije, od nekoga tko radi sa drvom ...

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #58 u: 12 Ožujak , 2016, 19:51 »
Bile bi to skupe drške, od 2000 ojera
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Bushcraft Wolf

• 854
  • 10
« Odgovori #59 u: 12 Ožujak , 2016, 19:58 »
Kad buduti javili za njih...javi...gospoda ce naruciti... Gledao sam ovdje na netu...oko 40 eura su...