DD Tarp 3x3

• 38 replies
  • 3485 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
DD Tarp 3x3
« u: 09 Svibanj , 2014, 23:15 »
Evo danas sam išao malo po šumi da isprobam DD Tarp 3x3. Iz početka sam bio dosta razočaran jer sam bio naviknut na sistem svoje bashe. Moja basha ima na svakom čošku zanitane rupice, kroz koje sam mogao jednostavno kombinirat sa grančicama i paracordom.

Ovaj DD Tarp toga nema. Zato je postavljanje malo drugačije. Ima 19 prikopčanih petlji na koje možeš vezat parakord ili kopčat bunđi kord.
Gledao sam malo po youtube kako likovi taj tarp postavljaju, i ima hebeno puno mogućnosti. Možeš svakakve oblike iz toga tarpa napravit, ja sam se sam čudio.

Ovdje možete vidjeti moje prvo iskustvo sa takvim tarpom:

[youtube:35mya2mg]E41hHLkbRBU[/youtube:35mya2mg]
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
Re: DD Tarp 3x3
« Odgovori #1 u: 09 Svibanj , 2014, 23:21 »
Meni je tarp super jer ne moram nosit sator, samo me ubija to sto se mogu natopit ko na OB...  :ymsigh:

Postoji li neki sistem da podignes vrecu bar 10cm od tla tako da i ako prode voda ostanes suh?
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 09 Svibanj , 2014, 23:31 »
Citat: "Vikingr"
Meni je tarp super jer ne moram nosit sator, samo me ubija to sto se mogu natopit ko na OB...  :ymsigh:

Postoji li neki sistem da podignes vrecu bar 10cm od tla tako da i ako prode voda ostanes suh?

Hmm... Koristi hammock  :D Neznam, možda da oko sebe napraviš kao okvir od debelih grana preko koje staviš izrezanu vreću za smeće tako da ležiš u mini kadi da nemože voda do vreće. Ili skopaš oko tarpa jamu nekakvu minijaturnu.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #3 u: 09 Svibanj , 2014, 23:32 »
napravis si nadzemni krevet od grana, i eto ti rjesenja da te voda ne odnese  :fucka:  :D

Tarp je super, definitivno cu jednom nabavit nekaj tog tipa ...

evo ti tutorial od DDa, ne znam jesi vidio

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 09 Svibanj , 2014, 23:49 »
Citat: "Gorštak"
napravis si nadzemni krevet od grana, i eto ti rjesenja da te voda ne odnese  :fucka:  :D

Tarp je super, definitivno cu jednom nabavit nekaj tog tipa ...

evo ti tutorial od DDa, ne znam jesi vidio

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Bravo, sad vidim hebene kombinacije a ja u šumi kemijam pitaj boga kaj hahahaha.. jao .. :facepalmxd:

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #5 u: 09 Svibanj , 2014, 23:54 »
al tak i tak bus uvijek koristil najjednostavniji princip

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #6 u: 10 Svibanj , 2014, 00:11 »
Ne,ne,ne... Ako cu ista pravit hocu da to bude bulletproof, da se ne probudim mokar i da nema propuha koliko god gadno bilo, a ako spavas pod ovime sto si ti napravio, prvo neko mora ostemat led s tebe jbt... Ja tu ne bi mrtav spavo. Ako ga pravim napravit cu kako treba, bolje provedi cijelu noc praveci bivak i odspavaj tri sata nego ga napravi za sat vremena i budi budan cijelu noc.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #7 u: 10 Svibanj , 2014, 00:14 »
onda si nabavi vonu vrecu onu kaj su nasi nosili, kaj ima gumiranu navlaku na sebi ... u njoj mozes spavat u lokvi vode ... a ti tak i tak volis bit prljav, mokar, zivit u divlje   :smiley_emoticons_ugly-dance:

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 10 Svibanj , 2014, 00:17 »
Ma ima dobrih kombinacija svakako. Ove su jednostavne i brze. Ali mislim da svaka ima svoju prednost i sve to. Kad budem s hammockom takitak bude samo 2 kombinacije. Mislim da je tarp znanost za sebe  :D

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #9 u: 10 Svibanj , 2014, 00:18 »
Volim brate, al vidio bih tebe poslije 20 km sa sporom ekipom, losim terenom, teskim ruksakom i slabim obrokom. Legnes u vrecu u nadi da se odmoris, kad ono-kurac od spavanja. U roku od dvi minute imas Moravu ispod sebe. Cijeli noc si budan kraj vatre i drzis ekipu na okupu i sutra umoran picis jos 15.

Da, zelim los bivak.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #10 u: 10 Svibanj , 2014, 00:30 »
Volim brate, al vidio bih tebe poslije 20 km sa sporom ekipom, losim terenom, teskim ruksakom i slabim obrokom. Legnes u vrecu u nadi da se odmoris, kad ono-kurac od spavanja. U roku od dvi minute imas Moravu ispod sebe. Cijeli noc si budan kraj vatre i drzis ekipu na okupu i sutra umoran picis jos 15.

Da, zelim los bivak.

:- Ne kužim kaj mi pisac s tim oče reći. Ako se zvježbaš složit Tarp kako se spada onda ga postaviš za 3 minute i drži i u nevrijemenu ovisno o kombinaciji koju si izabrao.

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #11 u: 10 Svibanj , 2014, 00:39 »
Los bivak, ekipa koja ga je postavila nije imala nista iskustva i svi smo se zamalo utopili u vrecama. Nisam spavao cijelu noc, bio sam ultra gladan i ultra mokar i sutra sam morao hodati 15km.

U takvoj situaciji popizdis jer ne mozes skoro nista popraviti, imas ogranicenu zalihu hrane i prije mraka moras stici na drugu lokaciju...

Da je bivak bio ispravno napravljen, sve bi bilo super. Ne bi izgubili 30% narednog dana na susenje opreme i ekipa bi bila odmorna. Meni je to bilo malo vode i sto sad, ali kao jedini koji imam nesto iskustva, morao sam drza ti tu ekipu na okupu, budne, suhe i ugrijane. Od 2 ujutro i cijeli dan.

Sve zbog loseg bivka... :ymsigh:

Sreca pa su me zene uspile ugrijat  /:)
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 10 Svibanj , 2014, 00:47 »
Los bivak, ekipa koja ga je postavila nije imala nista iskustva i svi smo se zamalo utopili u vrecama. Nisam spavao cijelu noc, bio sam ultra gladan i ultra mokar i sutra sam morao hodati 15km.

U takvoj situaciji popizdis jer ne mozes skoro nista popraviti, imas ogranicenu zalihu hrane i prije mraka moras stici na drugu lokaciju...

Da je bivak bio ispravno napravljen, sve bi bilo super. Ne bi izgubili 30% narednog dana na susenje opreme i ekipa bi bila odmorna. Meni je to bilo malo vode i sto sad, ali kao jedini koji imam nesto iskustva, morao sam drza ti tu ekipu na okupu, budne, suhe i ugrijane. Od 2 ujutro i cijeli dan.

Sve zbog loseg bivka... :ymsigh:

Sreca pa su me zene uspile ugrijat  /:)

Sad kužim  :D Pa zato treba vježbat. Ja sam danas vidio da nije isto gledat Youtube snimke kako netko postavlja tarp u najlijepšim oblicima i kada sam to napraviš. Danas sam iskusio da zbilja moraš vježbat to, da ti odma sve krene kak spada. Jer navečer sigurno nebuš kemijal setup zmučen i gladan. Moraš znat, vjetar od tamo, moguća kiša s ovog i ovog smjera .. Aha.. ovaj setup, i složiš ga za minutu i to je to.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #13 u: 10 Svibanj , 2014, 00:50 »
koja je opcija sa tarpom, ak si na livadi nema drveca okolo ... kak ga postavit da se zastitis od vijetra ili kise ??

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #14 u: 10 Svibanj , 2014, 00:54 »
koja je opcija sa tarpom, ak si na livadi nema drveca okolo ... kak ga postavit da se zastitis od vijetra ili kise ??

Mislim da tik je najpametnija opcija hodati jos i dva sata ako treba i sklonit se u sumu. Livade i ravnice su preotvorene i gadno puse a u sumi si zasticen dijelom od vjetra i dijelom od bocnog nanosa kise.

Izbjegavam velike ravnice kad god imam priliku.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #15 u: 10 Svibanj , 2014, 00:58 »
dobro OK kuzimo to, al stvarno da se najdes u takvoj situaciji da moras tarp na otvorenom postavit bez neke zavjetrine itd. i da nisu ekstremni uvijeti da puse i da lije ko iz kabla kak se veli

koju opciju postavljanja izabrat ??

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #16 u: 10 Svibanj , 2014, 01:06 »
dobro OK kuzimo to, al stvarno da se najdes u takvoj situaciji da moras tarp na otvorenom postavit bez neke zavjetrine itd. i da nisu ekstremni uvijeti da puse i da lije ko iz kabla kak se veli

koju opciju postavljanja izabrat ??

Npr ovak. Trebaju ti samo dva štapa za planinarenje (2. slika) ili jedan štap (1. Slika). Možeš i batinu neku ili slično uzeti.
Sorry loša kvaliteta, screenshot sa videja

Slika 2 je isto kao 1 samo s 2 štapa i slikano odostraga.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #17 u: 10 Svibanj , 2014, 01:09 »
interesantno, napravis sator sam tak ... svidja mi se sve vise i vise tarp

jel to sve radjeno sa 3x3 velicinom ?? se smjeste ispod 2 odrasle osobe i oprema ??

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #18 u: 10 Svibanj , 2014, 01:10 »
interesantno, napravis sator sam tak ... svidja mi se sve vise i vise tarp

jel to sve radjeno sa 3x3 velicinom ?? se smjeste ispod 2 odrasle osobe i oprema ??

Da, bez problema. U sredini još imašmjesta možeš se kartati ili kuhati ak treba.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #19 u: 10 Svibanj , 2014, 01:14 »
odlicno ... aj jedva cekam rivju tvoj, bus se spraksal malo i pokazal par metoda postavljanja