JKR recenzija

• 4 replies
  • 889 views
*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
  • Spol: Muški
JKR recenzija
« u: 05 Svibanj , 2014, 18:10 »
JKR= jeftini kineski ruksak

Ovaj ruksak se može naći pod par imena. Moj je bio "Infantry Backpack 35-40L", kod Hriste je "Trodnevni ruksak FDE". Uglavnom, ruksak je 35-40 litara (to je jedini podatak, nisam uspio naći koje je točno). Mjere su 460 x 360 x 190 mm. Ima 3 džepa, najveći ima odjeljak za hidratacijski mjehur s otvorom za cijev. Cijeli je okružen MOLLE trakama, kao i sa 4 trake za zatezanje sa strane. S donje strane su i 2 loopa za šatorsko krilo, tarp ili bilo što drugo.

Sad malo osobnog doživljaja ruksaka. Dosad sam ga koristio za put s faksa doma i nazad i kao EDC ruksak na biciklu. Dosta čvrsto djeluje, od čvrstog najlona je i zipovi djeluju robusno i izdržljivo (ispočetka su malo grubi za zatvaranje i otvaranje, ali se razrade za par dana).

Naramenice su dosta dobro podstavljene i ne žuljaju pod teretom, ali su po mom ukusu malo preširoko postavljene. To je objasnio kolega poljičanin činjenicom da je rađen za vojnike koji nose pancir ispod, pa je potrebno da budu malo šire. Iz istog razloga ventilacija nije baš sretno riješena, malo bude vruće za leđa. Naravno, ovo nije prava vojna oprema, samo je napravljen po sličnim modelima.

Donja gurtna za bokove nije uopće podstavljena i treba malo namještanja da bi ruksak dobro sjedio i na kukovima i ramenima. Pošto sam malo niži, to mi malo smeta jer su mi onda naramenice poprilično opuštene i gurtna koja obično bude na prsima mi završi pod vratom.

Naramenice su odvojive na pola kopčom, pa ga se može skinuti i staviti dok sjediš ili slično, ili ako su stegnute naramenice pa se može skinuti bez otpuštanja gurtni.

To je to što mi trenutno pada na pamet, ako nešto nisam spomenuo, pitajte.

U nastavku par slika

Prednja strana
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Stražnja strana
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

MOLLE i odozdola s ovim loopovima za opremu

Odozgora, otvoren

S njim sam dobio i ove 4 dodatne gurtne

Kopča na naramenici

Kopča na gurtni za kukove

I ovo je sadržaj koji sam neki dan nosio u njemu

Mob mi odbija fokusirati, pa evo popisa: traperice, crne BDU hlače, woodland BDU hlače, 3 kratke majice, 2 dukse, gel za tuširanje i dezić i pjena za brijanje, laptop 17 inča i punjač za njega.
Uz to je bilo i još sitnica, tipa 2 kutije cigareta, 2 noža i sa strane na MOLLE-u pouch sa stvarima za bicikl.

I da, ima 2 čička, kao što se vidi i s njim nije došao patch, to je moje  :goodday:

P.S.- kolega Vikingr će malo sačekati, mislio sam odmah ubaciti ovje koju sliku hlača, ali kao što rekoh, mob mi se ne ponaša adekvatno i odbija fokusirati kako spada, pa hlače budu kasnije u nekoj drugoj temi.
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
Re: JKR recenzija
« Odgovori #1 u: 05 Svibanj , 2014, 19:38 »
Fina recenzija, jako mi se svidja sto si dobio te 'rezervne' gurtne... Ja na planinarskom ruksaku imam milijun mjesta za 20mm gurtne i to one koje ,naravno, nisam dobio s njim...
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #2 u: 05 Svibanj , 2014, 19:44 »
S tim gurtnama obično svežem stvari ispod ruksaka, na MOLLE panel na dnu. Obično srolanu putnu torbu ili krilo ili tako nešto.

*

Offline Gorštak

• 3252
  • 10
« Odgovori #3 u: 05 Svibanj , 2014, 23:32 »
Dobar je ruksak, al mi ne djeluje 30-40 litara iskreno ... bacas me u razmisljanje opako, ove gurtne su zakon za dodatno prikapcanej stvari itd

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #4 u: 05 Svibanj , 2014, 23:40 »
Čini mi se da je oko 30 litara, bar po računu po dimenzijama

Gurtne su dosta dobre, samo ih moram duplo provući da mi se ne izvlače kad stegnem nešto što se hoće raširiti.