Odabir ruksaka do 25 litara

• 42 replies
  • 5790 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Re: Odabir ruksaka do 25 litara
« Odgovori #20 u: 06 Svibanj , 2014, 23:37 »
kaj dobe artiljerci, hahaah oni su mi uvijek bili najdrazi :D ne kaze se dzabe da je artiljerija kraljica bitke
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #21 u: 06 Svibanj , 2014, 23:38 »
Kacigu, čepove za uši i rukavice, ništa drugo im ne treba
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #22 u: 07 Svibanj , 2014, 07:27 »
Necusi kupiti prednji ruksak nego highlandera ovaj novi multikam...
kad skupim pare ;)
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #23 u: 31 Srpanj , 2014, 18:49 »
Kako sam ja nekako najstariji na forumu (možda i nisam), onda je tu i obitelj, pa su potrebe za naprtnjačom veće od Vaših, tako nekako je meni 40 l nekako ekvivalent vših 25 l, dakle, jednodnevna aktivnost.

U Iglu-špotu je akcija,  pa sam iskoristio i na sniženju upao u novi komad opreme:
naprtnjača Mammut Trion Element 40.

Zašto je to bio moj izbor (osim popusta od 50%)?

Naramenice izuzetno dobro napravljene - dovoljno su široke iako tako ne izgledaju, imaju jastučić u predjelu vrta tako da ne žulja, postoji poprečni remen za njihovo međusobno vezanje, a osim regulacije po duljini postoji i remen, sa svake strane u vrhu, za regulaciju nagiba težišta ruksaka.

Takav ruksak obično nije težak i uobičajeno je da je remen oko pasa jako tanak. Također, obično su takve naprtnjače niske i široke, tako da i nema neke potrebe za njim. Međutim, ako je naprtnjača malo teža, pri trku skače ko divlji magarac. Zato sam dugo tražio ovakav široki remen koji težinu prebacuje na kukove umjesto na ramena. Remen je jako širok i čvrst, vidi se da je proizvod renomirane tvrtke. Na njemu postoje i dva remenčića kojim se također, sa svake strane, regulira hod ruksaka i težište tereta. Po potrebi skine se, vezan je pomoću čičak trake.

Sam ruksak je alpinističkog kroja, visok i uzak kako ne bi smetao pri penjanju, što mi odgovara zbog nošenja, ali mi ne odgovara pri slaganju stvari jee je teško doći do stvari u dnu.

Jedina zamjerku koju imam, odnosi se na nedostatak još jednog otvora ili pretinca s vanjske strane, pa kada nešto moram vaditi moram ga skinuti s leđa, dok bi u slučaju da ima vanjski pretinac to mogao napraviti netko drugi u hodu, tako da ga ne skidam i ne remetim tempo kretanja (običnio neka hrana ili voda).

S vanjske bočnih strana, na 3/4 visine, postoje remeni s mogućnošću zatezanja i kopčom, tako da mogu služiti za pritezanje naprtnjače i za učvršćenje opreme (ovo mi je osobito drago da mogu jaknu pričvrstiti s vanjske strane, kao vojnici u I.sv. ratu). U produžetku prema vanjskoj strani postoje i čičak trake za opremuili štapove.  Na 1/4 visine postoje čičak trake za pričvršćivanje opreme, jako robusne.

Poklopac ima patentne zatvarače s vanjske i unutarnje strane.

U korjenu poklopca, između naramenica, postoji otvor za cijev hidratacijskog mijeha (camelbak), u unutra i čičak traka za učvršćivanje i poseban pretinac za mijeh.

Prema leđima postoji poseban pretinac s aluminijskom konstrukcijom koja se može izvaditi. Konstrukcija je pričvšćena pomoću posebih čičak trakica.

Unutrašnjost se sastoji od dva tovarna pretica s ranim čičak trakama i preticima.

Nema vlastiti prekrivač za zaštitu od kiše.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #24 u: 31 Srpanj , 2014, 18:58 »
Ups. Ispričavan se nije riječ o Trion Element 40, njega sam zapravo tražio, ali ga nije bilo, riječ je o naprtnjači Marmolada 35.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

U stvarnosti je nešto različita od prikazane na slici.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #25 u: 03 Kolovoz , 2014, 08:45 »
Dobar komad opreme, stvarno izgleda lijepo i udobno

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #26 u: 03 Kolovoz , 2014, 14:26 »
Ide na testiranje u Gorski kotar za 10-tak dana.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #27 u: 03 Kolovoz , 2014, 19:58 »
jedva cekam vas opsezni test i report kasnije  :smiley_emoticons_ugly-dance:  :goodday:

valjda bude i koja slikica ??

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #28 u: 03 Kolovoz , 2014, 20:32 »
Pa, bojim se da ću vas uskratiti objektivne recenzije jer će moja curica nositi istog. :bigg:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #29 u: 03 Kolovoz , 2014, 23:24 »
ehh a ja se vec ponadao kako ce se naci trenutak da se poslika oprema na terenu i malo krajolik, al onda drugom prilikom

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #30 u: 05 Kolovoz , 2014, 23:17 »
Pa, moja curica od nepunih 10 g neće ići sama, ide samnom, samo što u ovoj ekspediciji ja neću biti korisnik spomenute naprtnjače nego ona. A što se tiče reportaže s terena, bit će nešto...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #31 u: 15 Kolovoz , 2014, 15:59 »
Išao sam na hodočašće iz Solina u Sinj i nosio spomenutu naprtnjaču. Pješačenje traje 6 sati (35 km), hoda se po asfaltu (užas za noge). Vrijeme je bilo vruće i nevjerojatno sparno.

Iskustva s Mammutovom Marrmoladom 35: naramenice su dovoljno široke, ali da su malo i šire - en bi smetalo. Nisam zadovoljan ventiliranjem leđa - moglo je to biti i bolje. Konstrukcija uskog i visokog ruksaka se osvećuje pri spremanju i vađenju stvari iz njega. Iznimno dobro stoji, kao da je dio tijela. Ukupna moja ocjena: 4,3 od 5.

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
Re: AW: Odabir ruksaka do 25 litara
« Odgovori #32 u: 15 Kolovoz , 2014, 18:21 »
Citat: "poljičanin"
Išao sam na hodočašće iz Solina u Sinj i nosio spomenutu naprtnjaču. Pješačenje traje 6 sati (35 km), hoda se po asfaltu (užas za noge). Vrijeme je bilo vruće i nevjerojatno sparno.

Iskustva s Mammutovom Marrmoladom 35: naramenice su dovoljno široke, ali da su malo i šire - en bi smetalo. Nisam zadovoljan ventiliranjem leđa - moglo je to biti i bolje. Konstrukcija uskog i visokog ruksaka se osvećuje pri spremanju i vađenju stvari iz njega. Iznimno dobro stoji, kao da je dio tijela. Ukupna moja ocjena: 4,3 od 5.
Nema otvor odostraga na sredini ruksaka za vađenje stvari iz sredine bez razmetavanja istog?

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #33 u: 15 Kolovoz , 2014, 18:24 »
Na žalost - NE.

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #34 u: 18 Kolovoz , 2014, 08:45 »
Sa 25 litara nemaš kaj previše premetati robe.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
Odg: Odabir ruksaka do 25 litara
« Odgovori #35 u: 04 Ožujak , 2015, 08:37 »
Ovi pro force od koliko litara postoje? Uzeo bih si nekog manjeg.. Cca 20-33l i da je u multicamu...
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #36 u: 04 Ožujak , 2015, 12:15 »
Evo mali test da se nadovežem na ovu temu!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #37 u: 24 Svibanj , 2015, 22:13 »
Ova tema je otvorena s patrol ruksakom, pa ću je ja tu nastaviti.

Imam gomilu ruksaka za planinarenje, uglavnom ozbiljnih ruksaka, koje mi je onda žao koristiti u neozbiljnim situacijama, kda se vuku po podu, šutaju nogama po autobusima i kombijima, po trajektima.

Kako nisam ljubitelj patrol ruksaka zbog nepostojanja ventilacije na leđima, kada ruksak koristim kao putnu torbu, tu mi ventilacija i ne treba, pa bi i patrol ruksak dobro došao.

Na njuškalu sam pronašao patrol ruksak za 220 kn, prodavatelj ih nudi u nekoliko dezena, pa je očito kako ima na raspolaganju veće količine, a tih 220 kn su mi prihvatljiva cjena. Ne očekujem neku kvalitetu, pretpostavljam tipični kineski poluproizvod, ali za tu cjenu...

Molim za komentare i eventualna iskustva.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #38 u: 25 Svibanj , 2015, 23:59 »
interesantan model taman za jednodnevne-dvodnevne izlete ... to je neki ducan navodno kolko vidim prek moba

ako ga uzmes javi kakav je,kupio bi ga i ja :)

Via Tapatalk

*

Offline loser

• **
  • 72
  • 0
« Odgovori #39 u: 27 Svibanj , 2015, 19:21 »
Kupio sam takav pred dva - tri mjeseca, nosim ga svakodnevno na posao, a bio je i na tri jednodnevna izleta. Na sniženju oko 22 dolara. Kvaliteta sukladna cijeni i zemlji porijekla ;) Šalim se, nije uopće loš, jedino mi  spoj naramenica i ruksaka djeluje "nježno", unutrašnjost je prikladnija knjigama i bilježnicama negoli opremi za boravak u prirodi (nije strašno). Naravno tu je i sveprisutan "kineski" vonj, ali on nestane nakon par dana. Takozvani "chest strap" je kineskih gabarita, pa iako nemam prsa kao "The Rock" mogu ga zakopčati tek kad izvučem traku do maksimuma.  Naramenice široke i mekane, patenti rade glatko. Sve u svemu, jako sam zadovoljan, nadam se da će me dugo služiti...