Odabir ruksaka do 25 litara

• 42 replies
  • 5787 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Odabir ruksaka do 25 litara
« u: 02 Svibanj , 2014, 14:26 »
Trebam neki srednji ruksak za planinarenje, outdoor aktivnosti, i kad idem nekam na put da mogu potrpat stvari u njega, nisam neki tip od cuklanaj kofera na kotacice itd.

Jucer u Ameriacan Shopu zagledo ovaj ruksak, svidio mi se na prvu skroz na skroz ... al sad kad gledam na netu ..  :-?  ne znam bas

Kolko su kvalitetni ti ruksaci ?? Vidim ima i tezinu od 1,25 kg
Dosta glomazno na slici izgleda, ovako ko da pola metra stri iza tebe na ledjima kad bi ga nosio, ko da prikolicu vuces za sobom  :-o

sad kaj bi vi preporucili, ili ic na veci obujam 33 litre ili 40 vidim da imaju jo smodela u ponudi a tu su cijene oko 400injak kuna

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
Re: Odabir ruksaka do 25 litara
« Odgovori #1 u: 02 Svibanj , 2014, 14:46 »
Neznam baš ništa o tim ruksacima. Ja imam Salewa od oko 25 Litara. Bila na sniženju za 20 eura.
Pa izgleda čisto solidan. Malo je velik profil, zgleda ko da imaš televizor zvezan za leđa. Ali ima i MOLLE pa se može kombinirat.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #2 u: 02 Svibanj , 2014, 15:00 »
necu se zurit sa kupovinom, naravno da bi htio sto jeftinije proc ... zato trazit, i pitam

Kakav je taj tvoj ?? imas spec. slike itd. ?

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 02 Svibanj , 2014, 15:12 »
Salewa Lahore 26

Specifikacije? Hmm. Komotan, ima nutra za mjehur za pit, ima raincover. Ima odostraga mrežicu da se ne znojiš. Niš posebnog. Jeftin ali mi već služi godinama za day-hikes.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #4 u: 02 Svibanj , 2014, 15:22 »
Gorštak, i ja sam gledao taj isti u AS. Taj tip patrol ruksaka mi se ne sviđa zbog dva razloga: to su vojničke naprtnjače, predviđeno je da ih nosi vojnik s pancirom i zato su ima naramenice široko postavljene, a drugi razlog je isti - zbog pancira nema potrebe za ventilacijom leđa.

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #5 u: 02 Svibanj , 2014, 15:57 »
Te sve stvari u AS su ti vojne (ovo što je poljičanin rekao, nema ventilacije i naramenice stoje čudno) i preskupe.
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #6 u: 02 Svibanj , 2014, 16:03 »
Siguran sam da AS ima kvalitetnu robu ali je definitivno preskup. Slazem se s time da drze samo vojnu opremu i prvo moje misljenje je da bi uvijek dao priliku vojnoj odjeci (ne cipelama) prije nego planinarskoj. Planinarsko je cesto suskavo, tanko i kricavih boja a vojna je robusnija, sigurniji si u njoj, (bar meni) udobnija je i imas tisucu kombinacija boje...

To je samo moje misljenje, a na ljeto kad pocnem raditi prvo uzimam Odin jaknu i bamboo underlayer u AS. Underlayer, polar fleece i softshell i mozes izaci na -15 da ti bude udobno.
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #7 u: 02 Svibanj , 2014, 16:33 »
Evo, ja ti imam ovakav Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi samo je ACU camo i dosta mi je dobar. Stane hrpa stvari unutra i onda s trakama sa strane malo stisneš da se viri puno iza tebe i to je to. Cijeli je okružen MOLLE-om i imaš prostor za camelbak. Jedino mi ne paše što je ova gurtna za oko pojasa takva kakva je. Bilo bi mi bolje da je podstavljena, ovako se uvija i pomiče.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #8 u: 02 Svibanj , 2014, 22:31 »
Citat: "CroPrepper"
Salewa Lahore 26

Specifikacije? Hmm. Komotan, ima nutra za mjehur za pit, ima raincover. Ima odostraga mrežicu da se ne znojiš. Niš posebnog. Jeftin ali mi već služi godinama za day-hikes.

dobar je, sam tesko da bum ga ja nasel za 150 kuna kak si ga ti kupil ...

Citat: "poljičanin"
Gorštak, i ja sam gledao taj isti u AS. Taj tip patrol ruksaka mi se ne sviđa zbog dva razloga: to su vojničke naprtnjače, predviđeno je da ih nosi vojnik s pancirom i zato su ima naramenice široko postavljene, a drugi razlog je isti - zbog pancira nema potrebe za ventilacijom leđa.

Dali zbog sirih naramenica spada sa ledja, zato mu je minus ?? Volio bi ga isprobat, a ono u ducanu nemre docarat puni ruksak i stajanje na ledjima ... pa mi je malo glupo to

svidja mi se izvedba pretinaca, da se ljepo poslozit stvari i roba, i ostale potrepstine, da znas di je sta, a ne da je sve u jednom, pa da bi dosao do majce npr moras izvadit cijeli ruksak

Ima neka slicna alternativa u ponudi ?? Sta preporucate ??

Citat: "Vikingr"
Siguran sam da AS ima kvalitetnu robu ali je definitivno preskup. Slazem se s time da drze samo vojnu opremu i prvo moje misljenje je da bi uvijek dao priliku vojnoj odjeci (ne cipelama) prije nego planinarskoj. Planinarsko je cesto suskavo, tanko i kricavih boja a vojna je robusnija, sigurniji si u njoj, (bar meni) udobnija je i imas tisucu kombinacija boje...

To je samo moje misljenje, a na ljeto kad pocnem raditi prvo uzimam Odin jaknu i bamboo underlayer u AS. Underlayer, polar fleece i softshell i mozes izaci na -15 da ti bude udobno.

Cjena i je i nije bitna, uzevsi u obzir tih 400 kuna, uzmem na dve-tri rate i bok, ali sam miran onda sa ruksakom barem 10 godina,a ak tak gledas onda nije puno uzevsi u obzir da ovaj kojeg sad nosim, da je taj jos iz srednje skole, a zavrsio sam ju prije sto godina  :facepalmxd: ... pocel se raspadat po malo, i dno se razlizalo, rupe se pojavile ...

Zrtvoval bi i investiral u ruksak tih 400 kuna, ako je dobar da sluzi slucajevima za koje bi ga koristio

Citat: "Okibex"
Evo, ja ti imam ovakav Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi samo je ACU camo i dosta mi je dobar. Stane hrpa stvari unutra i onda s trakama sa strane malo stisneš da se viri puno iza tebe i to je to. Cijeli je okružen MOLLE-om i imaš prostor za camelbak. Jedino mi ne paše što je ova gurtna za oko pojasa takva kakva je. Bilo bi mi bolje da je podstavljena, ovako se uvija i pomiče.

nije los, kakav je sa pretincima .. daj ga poslikaj da vidim sve slike detaljno

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #9 u: 02 Svibanj , 2014, 22:35 »
ili ovako nesto isto iz ASa

350 kn ... ima vise dezena to sad nije bitno

ili ovaj new force 33 litreni

370 kuna ...

mislim da cu opet morat u AS, malo detaljnije proucit te ruksake  :facepalmxd:  ovak mi je pre veliki izbor, i sam ne znam koji bi najbolji bil

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #10 u: 02 Svibanj , 2014, 22:40 »
Sverko koji je ruksak ovo na tvom videu ??

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #11 u: 02 Svibanj , 2014, 22:41 »
Prejebeni su mi ti ruksaci  :smiley_emoticons_ugly-dance:
Negdje sam cuo da taj Highlander oprema dio britanske vojske.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
Re: Odg: Odabir ruksaka do 25 litara
« Odgovori #12 u: 02 Svibanj , 2014, 22:43 »
Citat: "Gorštak"

Imaš 1 veliki pretinac sa džepom za hidrataciju i unutra stane laptop od 17" i punjač za njega, a u ostatak ruksaka stane odjeća za tjedan dana (koristim ga za put doma i na faks)
Sliknem ga sutra tokom dana da vidiš, ako hoćeš

Sent from my Xperia P

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #13 u: 02 Svibanj , 2014, 22:47 »

ma i meni su napeti ... i pazi da odaberem ruksak onda bi stao pak i razmisljo koji dezen, dali crni, ili woodland, ili zeleno malsinasti  :facepalmxd:  previse izbora nije dobro nikako

Citat: "Okibex"

Imaš 1 veliki pretinac sa džepom za hidrataciju i unutra stane laptop od 17" i punjač za njega, a u ostatak ruksaka stane odjeća za tjedan dana (koristim ga za put doma i na faks)
Sliknem ga sutra tokom dana da vidiš, ako hoćeš

Sent from my Xperia P

Nema frke, dapace poslikaj nam ga, i napravi recenziju ruksaka ... testiral si ga, pa mislim da bi mogao neki dobar  textic slozit  :goodday:

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #14 u: 03 Svibanj , 2014, 01:13 »
Ja preporucujem flecktarn :)
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #15 u: 03 Svibanj , 2014, 01:18 »
Koji je taj sad?? Link?

using Tapatalk

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #16 u: 03 Svibanj , 2014, 06:32 »
Flectarn je uzorak kamuflaže, šara

Sent from my Xperia P

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #17 u: 03 Svibanj , 2014, 08:52 »
Evo me decki :D Ovaj ruksak od 33 litre multcam imam u planu uzeti... Onaj moj ruksak ti je sličan onom highlanderu, težak je kad je prazan... kilu i nesto bas se osjeti... kupio sam ga na sajmu u PORDeNONE ugl tako se zove grad i na jednom štandu imali su replike za airsoft i to i ja ugledah torbu za 25€ i uzeo sam je odmah jos sam i mjehur dobio :D Ugl što se tiče moje torbe--- Nije za veće ljude jer one trake što dođu ispod sa doljnje strane torbesu dosta kratke ali imaš one kako se zovu, klipsne na naraenicama.... naramenice nisu previse udobne jer su tanke... kada se torba napuni i kada se okrećeš nema previse smisla sve lamata okolo čak i akao stisneš sve što možeš stisnuti moj model je prilično izdržljiv.. neznam koliko drži.....
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #18 u: 03 Svibanj , 2014, 08:54 »
ili ovako nesto isto iz ASa

350 kn ... ima vise dezena to sad nije bitno

ili ovaj new force 33 litreni

370 kuna ...

mislim da cu opet morat u AS, malo detaljnije proucit te ruksake  :facepalmxd:  ovak mi je pre veliki izbor, i sam ne znam koji bi najbolji bil
Ja bih si uzeo takog da postoji od 40 l
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #19 u: 06 Svibanj , 2014, 23:27 »

Britanci koriste Highlandere i Bergene. Normalno, privatno si mogu nabavit bilo šta, al od države dobivaju te 2 marke, ovisno u kojem su rodu vojske, ovisi što vojska odluči da im treba.