Generator na drva

• 30 replies
  • 4294 views
*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
Re: Generator na drva
« Odgovori #20 u: 09 Siječanj , 2015, 14:03 »
NBe izgleda lose, prek moba sam sitno mi za citat ... dimenzije i tezina su ?? ne zgleda malo
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
Re: Generator na drva
« Odgovori #21 u: 09 Siječanj , 2015, 14:26 »
Za detalje imaš link u dnu posta.
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
Odg: Generator na drva
« Odgovori #22 u: 01 Studeni , 2016, 15:33 »
Još jedan BioLite-ov proizvod:

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #23 u: 01 Studeni , 2016, 18:20 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Još jedan BioLite-ov proizvod:

...

Gledao sam recenziju jednog slicnog i nedostatak je bio taj da sve je lagano za koristiti dok je drvo krasno, ravno i ''skolski'' pripremljeno. Čim su grane kvrgave, nepravilne i slično, javlja se problem lozenja. Ali naravno, nije to sad negativna stavka, vec samo observacija...
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Antun

• 319
  • 4
« Odgovori #24 u: 18 Siječanj , 2018, 20:35 »
Kaj se tiće punjenja moba i GPS-a ovo je bolja solucija. Radi i po kiši i vjetru...jedino kaj zuji, a ima i lampicu...
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #25 u: 18 Siječanj , 2018, 21:26 »
Kaj je bilo s onim projektom kaj ti je alternator od auta trebal ??? Si zgrunfal to do kraja uopce ??

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #26 u: 18 Siječanj , 2018, 23:03 »
Kaj se tiće punjenja moba i GPS-a ovo je bolja solucija. Radi i po kiši i vjetru...jedino kaj zuji, a ima i lampicu...

Spominjali smo to čudo po forumu, svakako je i učinkovitije od one peći, ali ona peć ima prednost što je pasivna, u smislu da je ne treba mehanički napajati snagom vlastitih mišića (istina, je leđa jer je treba nosati). Iako su i jedno i drugo više interesantne stvari da o njima možemo piskarati po forumu, nego što je njihova uporabna vrijednost. Opet, u nevolji bi to vrijedilo zlata.

*

Offline Antun

• 319
  • 4
« Odgovori #27 u: 19 Siječanj , 2018, 07:54 »
Mislim da je lakše okrenuti 100 puta ručkicu nego nositi kvrgu u ruksaku. Mada vjerujem da ta peč i nije pretjerano teška.
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #28 u: 19 Siječanj , 2018, 09:31 »
Nekom prigodom sam se, budala, oslonio na lampu s ručnim generatorom (istina, nisam ni mislio ostati do mraka, ali, eto dogodilo se), ovako nešto:

Kako se mogla puniti i preko USB punjača, a napunio sam je možda mjesec dana ranije, bio sam uvjeren kako će to neko vrijeme raditi. E, pa je, 2 minute. I onda sam slijedećih sat vremena svjetlio s njom po škrapama. Prvih 3 - 4 - 5 minuta još kako tako, ali onda dalje katastrofa. 10 sekundi nakon prestanaka vrtnje ona bi se izgasila, a da ne pričam kako se ne možeš pridržati za stjenu jer moraš vrtiti. Zato sam skeptičan koliko dugo bi trebalo vrtiti da se baterija nešto napuni.

Nakon tog iskustva, samo za ljutu nevolju. Doduše i poklonio sam tu lampu. Sad od takvih imam samo onu malu koja ide na privjesak iz Dechatlona.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #29 u: 19 Siječanj , 2018, 09:32 »
A i ništa manje nisam skeptičan koliko bi trebalo onoj generator-peći da napuni mobitel.

*

Offline Antun

• 319
  • 4
« Odgovori #30 u: 19 Siječanj , 2018, 10:03 »
To znači da ta baterija ima vrlo mali kapacitet i li jr njena unutarnja baterija krepala. Jesi možda razmišljao o zamjeni unutarnje baterije?
Ja baš sad nešto kemijam s čelijama iz stare batreije od laptopa...pokušavam ih oživiti