Brušenje noževa

• 113 replies
  • 14123 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Brušenje noževa
« Odgovori #100 u: 11 Listopad , 2016, 22:59 »
Htjeli ostriti,a ne platiti...? Da imas dobro naostrene noževe,ne moras puno platiti... Trebas samo znati naostriti nož... Lansky je ok alat...nije neko čudo...radi ono za sto je napravljen...

Imao sam priliku probati Ken Onion Accu Sharper,kako li se vec to sranje zove...onaj na struju...cijena paprena,svi ga hvale...po meni precijenjen i ni približno onakav kako ga svi hvale...nož trebas znati naoštriti,nece ti pomoci nikakvi uređaji...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 3869
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #101 u: 11 Listopad , 2016, 23:38 »
Nemres uspoređivati convex sa običnim bridom. Ko da uspoređuješ papriku s krumpirom. A da znaš oštrit nož kako kažeš, to bi morao znat.

Via TapaTalk
« Zadnja izmjena: 11 Listopad , 2016, 23:41 od Preppy »

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #102 u: 12 Listopad , 2016, 13:41 »
De chill, složimo se da se ne slažemo i ne razumijemo najbolje i to je to  :pivo:

Taj "uređaj", naprava ili kako već da nazovem to...korisno je i slažem se da je lako naoštrit nož s time (lakše, brže i preciznije nego rukom), čovjek je fino pokazao korištenje i donekle mogućnosti toga
Samo eto, da je uzeo nešta tvrđe da se realnije vidi koliko je potrebno rada za nabrusit nož koji ljudi koriste kao nož (nek uzme Spy Enduru ili Bench Griptilian ili tako nešto, a ne butter knife) nekako bi bolje sjelo

Svi takvi sustavi rade na identičnu foru, ako ne želite plaćat ime i ideju lako se to napravi. I onda novce koje bi dali za to možemo potrošit na komplet kvalitetnog kamenja (ili dijamantnih bruseva ili šta već je potrebno kome) i to je to

A ovaj Work Sharp ima moj šogor i njemu koristi super...brusi noževe za kolinje da briju stalno pod istim kutem, ne muči se ručno i brzo je gotov
Meni ta stvar koristi samo ako baš silujem nož i trebam skroz nove bridove pa profiliram s tim i nabrusim nož dalje ručno

Sorry for long post
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #103 u: 12 Listopad , 2016, 14:31 »
:prepiranje: ................  :samar2:
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Preppy

• *
  • 3869
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #104 u: 12 Listopad , 2016, 16:21 »
I ja imam worksharp. Ima dobrih ali i loših strana. Planiram napravit rivju uskoro.

Via TapaTalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #105 u: 12 Listopad , 2016, 19:50 »
Pa konveks napravi svatko tko lose oštri...htjeo ili ne...  Zato i spominjem Ken Onion,bilo je tvrdnji da on ne pravi konveks...a sve sto nema čvrstu podlogu iza pravi konveksan brid...

A zasto ga ne bi mogli usporedivati s drugima??? Netko voli imati konveksnu ostricu...netko ne...stvar izbora...

Ja nigdje nisam rekao da "znam" ostriti...svoje noževe oštrim na svoj način...i naoštrim ih da briju iako nema potrebe za tim...ja zadovoljan...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #106 u: 23 Listopad , 2016, 13:35 »
Ima neko preporuku za neki dobar sistem za ostrenja. Sto jeftinije. Dosta sam nabrijan za spyderco sharpmaker pa ak ima netko iskustva snjim ili da zna gdje ga nabaviti za neku ok cjenu..

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #107 u: 23 Listopad , 2016, 14:17 »
Lansky te u konačnici ispadne najpovoljnije, a solidan je. Spyderco komplet je u startu već poprilično skup, a i drži cijenu.
...omnia mea mecum porto...
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #108 u: 23 Listopad , 2016, 15:52 »
Potpisujem Bengera...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #109 u: 24 Listopad , 2016, 06:15 »
Budem istrazil jos. A nemogu vise tako. Sve mi je postalo tupo doma..

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Chagalj

• **
  • 22
  • 0
« Odgovori #110 u: 14 Siječanj , 2017, 19:39 »
Uzeo nedavno ovo :

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

vrlo glatka keramika za dooštravanje/održavanje oštrice .... nakon par tjedana igranja, rekao bih da naoštri  stvarno jezivo  \m/

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #111 u: 16 Siječanj , 2017, 22:55 »
Evo, da pohvalim Lansky set za oštrenje. Prije pola godine sam naoštrio sve noževe u kući i dan danas solidno drže oštrinu. Svakako preporučam, jer u kratko vrijeme dijamanti i polir keramika stvarno dobro i trajno naoštre svaku oštricu.

...o m m p...

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #112 u: 16 Siječanj , 2017, 23:21 »
Benger imas neki link ili fotku za taj set sto ga imas?
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #113 u: 17 Siječanj , 2017, 07:26 »
Prijatelj google... Lansky diamond deluxe sharpening set.

S tim da ja imam i dodatni keramički (žuto kućište) brus, kojim se oštrica ispolira. Mislim da je to zaslužno za držanje oštrine.

Pošto smo obojica u Zg, da ne gomilaš stvari bezveze, nađemo se za vikend na nekoj jutarnjoj kafici, naoštrim ti par nožova da vidiš tehniku, za ostale ti ga posudim (ako si voljan brusiti sam) pa vratiš za par dana kad naoštriš. Ili daš meni nožove na oštrenje i to te košta dvije pive. Svaka primopredaja po jedna.
Može i u petak od 16 nadalje.

...o m m p...