Akvarij filter za prociscivanje vode

• 4 replies
  • 129 views
*

Offline FrankyRC

• **
  • 23
  • 1
Akvarij filter za prociscivanje vode
« u: 20 Prosinac , 2018, 11:56 »
Zanima me jel netko kotistio filter čarapu od akvarija, za procjeđivanje odnosno filtraciju vode. Na netu nisam baš naišao da se koristila za te svrhe. Relativno je jeftina i mislim da je prakticna. Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac , 2018, 12:05 od Preppy »

*

Offline Preppy

• *
  • 3969
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Akvarij filter za filtriranje vode
« Odgovori #1 u: 20 Prosinac , 2018, 12:05 »
Nisam koristio za tu svrhu, ali ako mislis ocistit vodu od partikla prije prokuhavanja, probaj sa zenskim najlonkama.

*

Offline FrankyRC

• **
  • 23
  • 1
Odg: Akvarij filter za prociscivanje vode
« Odgovori #2 u: 20 Prosinac , 2018, 15:04 »
Dosad sam uvijek koristio neku pamucnu maramu, i koji put gazu. Znam za najlonke, koje sam koristio za raznorazne filtere osim igrom slucaja za vodu ne. Bas me zanima ovaj filter nekako mi djeluje najzgodniji  pa me kopka :-)

*

Offline GoranM

• **
  • 19
  • 0
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: 02 Siječanj , 2019, 16:03 »
To moze ukloniti neke fizici vidljive sedimente, ali su otvori debelo preveliki za filtraciju u svrhu ljudske konzumacije. Apsolutno sve bakterije i gomile opasnih parazita su manje od 100 mikrometara koliko je najfiniji filter na datom linku.

Filteri u pravilu idu ispod 1 mikrona, danasnji standardi su vec ispod 0.2, pa i ispod 0.02 (u kom slucaju filtriraju i viruse).

*

Offline FrankyRC

• **
  • 23
  • 1
« Odgovori #4 u: 03 Siječanj , 2019, 16:46 »
nisam mislio na otklanjanje bakterija i virusa, več fizičkih nečistoča. Ovako koristeči maramu svaki put na pranje mora, ovako bi samo filter završio u smeču, a i postoji šansa da se može više puta koristiti