Grijanje šatora

• 18 replies
  • 196 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Grijanje šatora
« u: 26 Studeni , 2018, 13:11 »
Naletio sam na zanimljiv način grijanja šatora:

Ali mi nije jasno što priča nit kako to funkcionira.  :zbunjen: Jel se to okomita cijev sama po sebi grije i po tome usisava zrak odozdola dok vrući zrak ide u šator?  :zbunjen: :zbunjen2:

*

Offline Antun

• 352
  • 5
Odg: Grijanje šatora
« Odgovori #1 u: 26 Studeni , 2018, 17:33 »
Po meni je to kak i na šporetu. Dole su vratašca (na šporetu) otvorena vrata, jači "cug", zatvoriš vrata, manji "cug".
No mene brine druga stvar. Ta metalna cijev, kroz koju struji vrući zrak, se vjerojatno i zagrijava. E, sad vruća cijev na plastični cif od šatora??? A zasigurno pobijegne i malo dima u šator...i ak to tak dobro grije, zakaj frajer u zimskoj vreči ima jaknu i hlače na sebi?
« Zadnja izmjena: 26 Studeni , 2018, 17:35 od Antun »
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Antun

• 352
  • 5
« Odgovori #2 u: 26 Studeni , 2018, 17:45 »
meni je ovo nekak interesantnije...samo bi ja izbušio gore na teglici oko šarafa par rupica. Tako da topli zrak može strujati okolo. Svječe pi imale više kisika, bolje gorjele i davale više topline.

ili ovak nekaj...
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 26 Studeni , 2018, 17:56 od Antun »
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 26 Studeni , 2018, 18:23 »
Ovo sa svijećama sam već vidio. Jel to opće funkcionira kak vele? Jbt ovaj grijač košta 600kn.... Nema šanse

Via Tapatalk

*

Offline outsider76

• **
  • 37
  • 0
« Odgovori #4 u: 26 Studeni , 2018, 19:47 »
Ovo sa svijećama i posudama je sasvim super ali samo za manje prostore kao što je u biti i nastalo za grijanje jedrilice tako da se potpuno isplati za šator zbog malog prostora kao i na barkama koje imaju kabinu ...

*

Offline Antun

• 352
  • 5
« Odgovori #5 u: 26 Studeni , 2018, 20:21 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ovo sa svijećama sam već vidio. Jel to opće funkcionira kak vele? Jbt ovaj grijač košta 600kn.... Nema šanse

Via Tapatalk

A treba probati. Ja vjerujem da funkcionira

*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #6 u: 27 Studeni , 2018, 09:54 »
Ja sam naletio na ovakve modele:

Znači ima sa jednom teglom na vrhu, ima i sa više.

Uglavnom, svijeća zagrije teglu a tegla ima površinu koja grije zrak u okolici. Sad ne kužim koji je smisao imati više tegli, jednu u drugoj?

« Zadnja izmjena: 27 Studeni , 2018, 09:55 od Preppy »

*

Offline Antun

• 352
  • 5
« Odgovori #7 u: 27 Studeni , 2018, 09:57 »
Ni ja...al zgleda komplicirano i teško za nositi...dovoljna je jedna mislim

*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 27 Studeni , 2018, 10:10 »
Trebal bi gore više rupa izbušit da topli zrak ima kam izlazit koji se zagrijava u međuprostoru.

*

Offline outsider76

• **
  • 37
  • 0
« Odgovori #9 u: 27 Studeni , 2018, 13:24 »
Nije dovoljna samo jedna posuda potrebne su minimalno minimalno dvije jer onda akumulira više topline dok sa jednom se zagrije ali jako se brzo ohladi isprobano... Ovo sa tri je originalno kako je lik koji je to izmislio sebi napravio na jedrilici... Dobra stvar ali jako nespretna za nošenje meni su pukle pri povratku ..

*

Offline FrankyRC

• **
  • 16
  • 0
« Odgovori #10 u: 27 Studeni , 2018, 15:57 »
Po meni su ove naprave nepotrebno komplicirianje života. Šator se na najobičnijom sviječom stavljenom u neku limenku il sl. ( da ne zapali šator) u čas ugrije, a još uz to ako imamo kuhalo  sreči nema kraja. U tren oka smo u "sauni" :-)

*

Offline poljičanin

• *
  • 1769
  • 16
« Odgovori #11 u: 27 Studeni , 2018, 17:23 »

Malo je nezgrapno, ali nije osobito teško, manje je lomljivo i svijetli.

*

Offline Antun

• 352
  • 5
« Odgovori #12 u: 27 Studeni , 2018, 17:49 »
Ili ovako nešto...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1769
  • 16
« Odgovori #13 u: 27 Studeni , 2018, 18:51 »
Kolika boca ovo pogoni, ovo:

...ili ovo:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 887
  • 10
« Odgovori #14 u: 27 Studeni , 2018, 19:16 »
Malo morbidno...ali lampioni,lampaši,kako ih već rko zove...oni za groblje...

Na pecanju smo s tim šatore grijali... Upalis 3-4 kom i solidno ugriju šator...s plinskim grijalicama je problem,moras ostavljati uvijek nesto otvoreno...ili kako je to moj kolega slikovito rekao "otvaraj ta vrata ili ima da se ujutro probudimo mrtvi"...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Antun

• 352
  • 5
« Odgovori #15 u: 27 Studeni , 2018, 19:22 »
Kolika boca ovo pogoni, ovo:

...ili ovo:

Nemam pojma...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1769
  • 16
« Odgovori #16 u: 27 Studeni , 2018, 21:48 »

Ovakvi fenjerići u Jyska koštaju 15-tak kn, a u njih ide po jedna svijećica, dva bi mogla dovoljno dobro ugrijati, a sigurni su u slučaju prevrtanja.

*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #17 u: 27 Studeni , 2018, 22:16 »
Imam ja petrolejku ali nebi ništa koristio u šatoru kaj se može prevrnuti... Uf lampioni... Zaista morbidno haha

Via Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 887
  • 10
« Odgovori #18 u: 27 Studeni , 2018, 22:56 »
Morbidno...ali šljaka... I lagano je za nositi,nije lomljivo...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...