Susret s divljim životinjama u divljini

• 40 replies
  • 5523 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Susret s divljim životinjama u divljini
« Odgovori #40 u: 13 Studeni , 2018, 09:10 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Citat:
Meni se pokazalo učinkovitim urlanje i zaletavanje u životinju i time joj pokažem da nisam strahu (mada serem u gaće).

Citat:
Ako naiđete na medvjeda u neposrednoj blizini (posebno ako je to ženka s mladunčadi): zaustavite se, ostanite smireni te se polako povlačite prema natrag bez naglih pokreta i vike.
    Ne bacajte kamenje niti bilo kakve predmete prema medvjedu. Medvjed koji se osjeća ugrožen može djelovati u samoobrani, pri čemu se povećava rizik njegove agresivne reakcije.

RIP Preppy...

Ja sam jednom sa ženom išel brat gljive u šumu na medvjeđem teritoriju. Išli mi uzbrdo na nekakvom bregiću i odjednom lomljava granja i jezivo režanje i brundanje iza vrha preko kojeg ne vidimo cca 20-30 m.  Mi stali i sad slušamo, to se ne udaljava, nego ide sim tam sudeći prema lomljavi i šuštanju lišća. Naravno da nismo išli provjerit kaj je to.Pogledali smo se i laganini rikverc sa 120 pulsom. Gljive uvijek mogu pričekat...

Ma nebi ja tako prema medvjedu  :D Prema psima je uvijek pomoglo.