Planinarski klubovi

• 3 replies
  • 274 views
*

Offline bartul_9

• **
  • 31
  • 1
  • Spol: Muški
Planinarski klubovi
« u: 18 Rujan , 2018, 15:09 »
Razmisljao sam se kad dodem kuci upisati u neki planinarski klub. Vidip sam da imaju zanimljive tecajeve, a mene zanimaju bas ovi slobodno penjanje na stjeni i slicno, mada bi volio s vremenom proc i kroz ostale tecajeve da se naucim planinarit i pravilno koristit opremu. Vidio sam i da neki klubovi nude popuste u planinarskim domovima Hrvatske i susjednih zemalja za sitnu clanarinu od 100 kn godisnje. Razmisljao sam otic do planinarskog kluba Mosor jer mi izgleda najvevi i najstariji u nasem kraju. Vidio sam o da organiziraju izlete i druzenja tako da bi svakako bilo lijepo i tamo otic ponekad.

Jel imao neko iskustva sa tim, jel ste clanovi nekog kluba? Jel se isplati otic na ove tecajeve? Hvala na odgovoru.
Ride till i die.

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
Odg: Planinarski klubovi
« Odgovori #1 u: 18 Rujan , 2018, 15:29 »
Ja sam ti u planinarskom društvu i bio u odboru ali sam odustao od toga jer mi takav način uživanja u prirodi ne odgovara. Ali..
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi je nedavno položio za planinara pa ti on sigurno može više o tome ispričati.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #2 u: 18 Rujan , 2018, 15:49 »
Ja sam član Upravnog odbora Planinarskog društva ''Grafičar'' iz Zagreba.
Prva stvar koju bi trebao svatko položiti je Opća planinarska škola. Naša recimo traje 9 vikenda kroz period od 2.5 mjeseca.
Opća škola je bitna jer se prođu sve osnove koje su ti potrebne za dobre temelje znanja u svim granama planinarenja. Od hijerarhije Saveza, od osnova čvorova, od osnova penjanja na feratama uz osiguranje, od planinarske etike itd... Isto tako diploma Opće planinarske škole (koju je odobrio Savez) je osnova za sve daljnje tečajeve i školovanja (za vodiča npr itd...). raspitaj se u lokalnom Društvu što ti nude.
Naravno, tu je i element da kroz školu upoznaš ljude sa kojima bi se penjao jer je to kasnije važno jer stavljaš svoj život u tuđe ruke i uzimaš tuđi u svoje.
Našu školu 2018 sam snimio i nalazi se na zasebnoj Playlisti na mom Outdoor kanalu pa možeš pogledati ako te zanima.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Ako mogu pomoći, pitaj slobodno.
« Zadnja izmjena: 18 Rujan , 2018, 22:06 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline bartul_9

• **
  • 31
  • 1
« Odgovori #3 u: 18 Rujan , 2018, 16:36 »
Odlicno, predivan odgovor. Budem kasnije malo pogledao video, a ako bude kakvih pitanja posaljem pm.
Ride till i die.