Gojzerice

• 8 replies
  • 540 views
*

Offline 7boky7

• **
  • 14
  • 0
  • Spol: Muški
Gojzerice
« u: 15 Rujan , 2018, 15:10 »
Imate li iskstva s gojzericama iz ponude alpina shopa? pošto mi je to jedina trgovina s kakvim-takvim izborom u blizini (Osijek) uzeo bih kod njih nešto jer ne bih kupovao preko neta, da ih prvo ne isporobam. koristio bih ih glavnom u sezoni jesen/zima...pješačenje/planinarenje u gorju, kampiranje itd. što bi ste preporučili?

zapele za oko su mi slijedeće:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Nik

• *
  • 8
  • 0
Odg: Gojzerice
« Odgovori #1 u: 15 Rujan , 2018, 15:58 »
Alpina radi provjerene cvrste i jako dobre gojze i cipele. Nesto su teze od konkurencije.
Sto god kupio od njih nemres fulati, pogotovo kod obuce u gornjem cjenovnom razredu.

Ja imam ovakve, ali stariji model sa dodatnom zastitom prstiju:

Prosle su planina i planina, a pogotovo kamenjara da je to cudno jedno, koza izreckana, a vibram dzon poprilicno potrosen i jos se drze na okupu. Mana im je naravno masa, pogotovo ako se napiju vode (sporo se suse), ali su zato jako udobne i neunistive.

*

Offline 7boky7

• **
  • 14
  • 0
« Odgovori #2 u: 15 Rujan , 2018, 16:09 »
o pa super, lijepo je čuti iskustvo iz prve ruke, hvala. ne znam koliko će težina igrati ulogu...nosim teške radne cipele sa zaštitnom kapicom osam sati dnevno na poslu i navikao sam na njih...mada je ravna podloga jedno, a planinarenje druga stvar.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #3 u: 16 Rujan , 2018, 20:11 »

imam doticne Tundrice i zadovoljan sam jako sa njima, no medjutim zahtjevaju malo vise paznje jel su full kozne .. pa ih moras mazat i cistit no meni to ne smeta, hodal duze po snijegu i kisi u njima, nisam imal mokre noge .. takodjer slucajno zagazil u lokvu do pol noge tj koljena .. nisu promocile  :D :D znaju bit malo malo na akciji

*

Offline 7boky7

• **
  • 14
  • 0
« Odgovori #4 u: 16 Rujan , 2018, 20:41 »
One su cak i dosta jeftinije...mogao bih i njih pogledati kad svratim u trgovinu. Sto se tice odrzavanja....treba ih mazati nakon svake uporabe ili cak i u odredjenim periodima kad se ne koriste? Nemam bas iskustava sa odrzavanjem kozne obuce.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1733
  • 15
« Odgovori #5 u: 17 Rujan , 2018, 21:39 »
Alpinine gojzerice su na stalnom popustu, odnosno, viša cijena je tu samo propagandno, kako bi vas navukli da je upravo prigoda za uzeti ih. Promatrao sam nekoliko modela koz gotovo dvije godine, uvijek im je cijena na popustu.

Ako znamo da radna snaga u Sloveniji košta 40% više nego u RH, uz vrijednost materijala, koža. i membrane, i potplata, dolazimo do raskoraka između cijene u proizvodnji i trgovini.

Nekako mi se čini da su one vidjele Sloveniju samo ako ste u njima gledali Dnevnik, o novoj vladi u Ljubljani, a da o njima najviše znaju vrijedne ruke majstora s Dalekog istoka...

*

Offline 7boky7

• **
  • 14
  • 0
« Odgovori #6 u: 18 Rujan , 2018, 17:33 »
kolega s posla je vlasnik trgovine s cipelama i on kaže da je njegovo iskustvo visokih cijena u RH u odnosu na druge države velikom većinom zbog raznih nameta koje država stavlja trgovcu (uvozniku).

BTW bio u alpini jučer i na kraju kupio ALPINA NUPSTE...sad samo čekamo kišu i snijeg i pali "vu gorice".

*

Offline Nik

• *
  • 8
  • 0
« Odgovori #7 u: 18 Rujan , 2018, 18:11 »
Prije nego sto zagazis u blato i mokro, kupi neki sprej/sredstvo za impregnaciju kozne obuce s membranom i impregniraj gojze.

*

Offline 7boky7

• **
  • 14
  • 0
« Odgovori #8 u: 18 Rujan , 2018, 18:18 »
hvala na savjetu...ma jasno, proučavao sam već njegu i održavanje :)