Hanwag

• 6 replies
  • 312 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1726
  • 15
Hanwag
« u: 12 Srpanj , 2018, 18:31 »
Čovjek uči dok je živ!

Pojavi se lik s Hanwag gojzericama, model Alaska GTX, prodaje ih jer su mu broj male.

Koliko?

Eto, ko tebi, 1500 kn.

??? Za tvrtku nikad čuo!

Kaže: njemačke.

Uzmem kutiju, na kutiji: Made in Croatia! Ko je ovde lud? A kad ne znaš, pitajGoogle-a!

Otvorim njihov katalog, kad cjena koju mi čovjek traži, više nego poštena (s tim da mi se ne uklapa u proračun), u Njemačkoj koštaju 270 €:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Niti sam za tvrtku ikad čuo, niti sam njihove proizvode negdje u našim trgovinama vidio.

Idemo se još malo raspitati na prije spomenuto izvoru:

Tvrtka consors d.o.o. osnovana je 1995. godine u Ladanju Donjem nedaleko od Varaždina. Proizvodnju klasične građanske obuće počeli smo u unajmljenim prostorima, a strojeve nam je na korištenje dao tadašnji partner iz Austrije. Nakon tri godine smanjile su se narudžbe iz inozemstva pa smo počeli proizvoditi i za domaće tržište, no zbog velikih problema s naplatom od toga smo odustali. Nastavili smo proizvoditi za više austrijskih i njemačkih tvrtki. Tako je došlo i do suradnje s firmom Hanwag g.m.b.h. iz njemačkog Vierkirchen, a od 2004. prekinuli smo proizvodnju za ostale partnere i od tada započinje rast tvrtke – kaže direktor Josip Šumečki. Consors proizvodi vodonepropusnu GORE-TEX obuću najviše kvalitete, specijaliziranu za alpinizam, treking i slobodno vrijeme. – Da bismo dobili GORE-TEX certifikat, bila su potrebna velika ulaganja u opremu, obuku djelatnika, svladavanje tehnologije i kontrole. Od tada, kada smo zapošljavali 93 djelatnika, do danas, kad nas je zaposleno 230, prošlo je osam godina ulaganja u strojni park, edukaciju novozaposlenih, dogradnju pogona šivaone, izgradnje skladišta repromaterijala i gotove robe, rekonstrukciju pogona montaže – kaže Šumečki. Samo u posljednje tri godine uložili su više od 10 milijuna kuna. Lani su proizveli 300 tisuća pari obuće, a toliko će proizvesti i ove godine, ponajprije za inozemno tržište. – Posebno se moramo pohvaliti kvalitetnim i marljivim radnicima koji nam dolaze iz okolnih mjesta. Sami obučavamo nove djelatnike – objašnjava Šumečki.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi - Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

E, sad kad smo sve locirali i utvrdili, jedno pitanje za kolege s Foruma: ima li tko blizu Varaždina, da malo svrati do spomenute tvornice i priupita imaju li robu s greškom i koliko bi takva roba koštala?

*

Offline poljičanin

• *
  • 1726
  • 15
Odg: Hanwag
« Odgovori #1 u: 12 Srpanj , 2018, 18:39 »
Po specijaliziran forumima Hanwag drže iz za jedog od top 10 svjetskih proizvođača specijalizirane obuće za outdoor aktivnosti.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
  • Spol: Muški
« Odgovori #2 u: 12 Srpanj , 2018, 20:36 »
Kaj to nije pogon Haixa kod Varazdina????

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 13 Srpanj , 2018, 09:10 »
Nije. Hanwag je zapadno od Haixa. Zanimljivo, to je vec druga tvrtka iz Njemacke koja proizvodi kraj Varazdina.

*

Offline Antun

• 325
  • 4
« Odgovori #4 u: 13 Srpanj , 2018, 13:59 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Nije. Hanwag je zapadno od Haixa. Zanimljivo, to je vec druga tvrtka iz Njemacke koja proizvodi kraj Varazdina.

Jeftina radna snaga...radno vrijeme od ve do ve....uzmimo primjerice Kaufland. Njemačka tvrtka u Hrvatskoj radno vrijeme 365 dana u godini.  PON. - PET, SUB: 07:00 - 22:00
NED: 07:00 - 21:00 plača bruto je  4200 kn. U Njemačkoj se ne radi ni subotom ni nedjeljom niti praznikom, a plaće su znatno veće...
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline rodney

• 107
  • 4
« Odgovori #5 u: 13 Srpanj , 2018, 20:43 »
...
Osobno ne smatram da su male plaće razlog, u Hrvatistanu su debelo niže plaće nego u EU, ali su nameti, nesigurni zakonski okviri i nebuloze "pravne" države prevelika prepreka za ikakvo ozbiljno ulaganje u HR. Razmislite sami, pa svaka firma bi prešla tu da su niži troškovi poslovanja, ali kod nas nisu, usprkos mizernim plaćicama.

*

Offline fitzgerald11

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #6 u: 01 Kolovoz , 2018, 15:41 »
Pozdrav ekipi...evo ovako vlasnik sam Hanwag GTX gojzerica i za njih imam riječi hvale.kupljene su preko njemačke trgovine ASMC i plačene 200€ (bile su jedan tren i za 170).redovna cijena oko 260€.
Inače ove moje su proizvedene u njemačkoj.
Testirane su na temperaturama do -25° i bez jako dobre čarape ili warmera su kao i ostale čizme.
Vodonepropusnost odlična a zbog Gorotexa noge nisu mokre i budu čarape suhe.
Đon je Vibram i jako su dobre na smrznuto snjegu,blatu.
Jedina mala mana sto ih treba dosta dugo nositi dok se ne razgaze
Inače jako puno njemačkih vojnika se odlučuje na Hanwag čizme

Poslano sa mog Redmi 4 koristeći Tapatalk