Sjedenje u prirodi

• 24 replies
  • 3327 views
*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Sjedenje u prirodi
« Odgovori #20 u: 05 Travanj , 2018, 15:33 »
Da ozivim temu sjedenja u prirodi. U zadnje vrijeme viježbam "skvatanje", da nebi mislili "skvotanje"  :rofl2:
Čučenje a da cijelo stopalo dodiruje tlo. Mislim da smo o tome već razglabali po forumu negdje samo neznam di. U biti radi se kao o najprirodnijem položaju za ljudsko tjelo. Tako recimo ljudi u Aziji sjede, ali i u arapskim zemljama. Postalo popularno u ruskoj omladini: when slavs squat around, heels touch the ground.

Navodno je jako zdravo za lumbardni dio kralježnice. Iako treba dosta viježbe i rastezanja da se tetive priviknu, ja vidim puno prednosti u tome. Ja tako mogu u međuvremenu oko 5 do 10 minuta sjedit dok me ne počnu boljeti prednje strane potkoljenice.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #21 u: 05 Travanj , 2018, 16:07 »
e tako moja gospoja stalno... kad god nešto radi a da treba čučnuti,ona tako... stopala cijelom površinom na tlu,guzica praktički na tlu... ona nekad tako kad vani pijemo kavu za malim stolićem... nevjerovatno...po sat-dva bez problema... ja probavao i ne mogu...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #22 u: 05 Travanj , 2018, 16:22 »
Vis. Sretna tvoja zena bila. To je zaista dobro uvjezbati, kolko puta se mucim u sumi a nemam kak sjesti nego moram kemijat stolac ili hamok ili sjedit na podlozi.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #23 u: 05 Travanj , 2018, 17:52 »
Ja uvijek obično prvo tražim neki panj ili oboreno deblo i tu pravim kamp... ako nema onda se svakako snalazim,najčešće hammock objesim nisko i to mi stolica...jer tako čučati/sjediti ne mogu nikako...ubise me onda noge i leđa...nikad mi nije bilo jasno kako ona to može...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #24 u: 05 Travanj , 2018, 20:45 »
Ma probo i odustal .. sednem se ko torba na pod i ko ga sisa ... mene bole listovi na nogama tak valjda kak veli Preppy dok se ne naviknu tetive i ti sam

Drazi mi je indijanski nacin

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk