Kompatibilnosti Baofeng i antene

• 4 replies
  • 200 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Kompatibilnosti Baofeng i antene
« u: 12 Lipanj , 2018, 09:42 »
Mislim da je ovo zanimljiva tema i ima dosta sadržaja za raspravu. Već se prepucavam sa Gorštakom jedno vrijeme jer mu antene koje sam mu nabavio ne rade na njegovom Baofengu. A ne rade niti na Antunovom. Iz nekog čuda rade na mojem.
Radi se o jednoj Diamond mobilnoj anteni i Nagoya 771 te NA-24J. Jučer su kao oni dva imali miting sa starim radioamaterima iz Zagreba i svi se bune da im Nagoye ne rade na predaji.
Kladim se da su i oni kupili te Baofenge od jednog lika koji ih prodaje na Njuškalu. A kruže priče po HAM forumima da se u međuvremenu već prodaju i kopije Baofenga. Budući da je Baofeng i sam po sebi kopija u nekom obliku, radi se o kopiji kopije.
Evo, meni sve antene rade i mogu otvorit repetitore u fizikalnom dometu. Znači prijam i predaja rade bez problema. Ja sam svoje uređaje kupio preko baofengtech.com u Americi.

Jeli ima još tko kakva opažanja po tom pitanju?

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
Odg: Kompatibilnosti Baofeng i antene
« Odgovori #1 u: 12 Lipanj , 2018, 14:21 »
Preppy ja sam isto kupio od tog tipa iz Zg za 350 kn baofeng f8+ i radi odlično nagoya na njemu te ostale antene.

*

Offline Gorštak

• 3278
  • 10
« Odgovori #2 u: 12 Lipanj , 2018, 18:41 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Preppy ja sam isto kupio od tog tipa iz Zg za 350 kn baofeng f8+ i radi odlično nagoya na njemu te ostale antene.

U kojem smislu radi odlično '?

Da pojasnim problematiku ... dakle imam dotični F8+, kolega Antun ima uv5r i doticni F8+ ... trenutne dvije antene koje su kod mene Nagoya NA-24J i DIAMOND MR73S mobilka za auto (ako treba navedem i specifikacije) ...

Sinoć smo imali više satno druženje na Bandu sa kolegama 9A6EZN 9A3SNO 9A1RC 9A4DY 9A3FBD te naravno Antun 9A3AZY i kolega Tomo 9A3ATW
Ukratko Antun i ja smo neko vrijeme već isprobavali antene njegov QTH Sesvete moj Laščina iznad Kvatrića pozicija odlična jel je otvoreno na Zapad Istok i Jug sa svih strana prema gradu i nema barijera ispred mene .. iza mene se vidi i R6 vrh Sljemena tj repetitor Medvednica. Sa original antenom uredno lovim R5 Kozaru u republici srpskoj, R4 Cazin, Kutina neki slovenski nezz točno i ove lokalne nebum nabrajal ... sa kojom got od gore navedenih antena ove dalje repetitore nije moguče uloviti R5 nikako, a niti R4 Cazin preko kojeg sam sa original antenicom tzv "pendrekom" uredno uspostavil vezu sa kolegom koji je na Grobniku kod Rijeke.

Ugl da skratim priču tako se jućer javio kolega Silvio 9A3SNO upoznali se, i dotakli teme Baofenga i antena načuo je razgovor ... i dečko osobno i sam kaže, ima uv5r i f8+ nakupovao se antena 5-6 komada potrošio brdo para, i na kraju uvjek "drek" efekt ... niti jedna antena se nije pokazala dobrom, da bi kroz razgovor sa drugim kolegama radio amaterima također došao do zaključka da su ta dva modela baofenga mrtvi za vanjske antene, i da zaravo najbolje rade na originalku koja dolazi sa njime ... ponukani time, isprobavali smo jućer Diamondicu preko koje večinu vremena pričar prek repetitora dok čubim vani na balkonu, i prebacili se na 17 kanal simpleksa i eto .. voila efekt oni mene čuju perfektno odlično konkretno kolega 9a4dy 9a6ezn i 9a3sno dok eto ja njih na dotične antene ne čujem i nismo u mogučnosti uspostavit vezu, sve dok se ne prebacim na original ... prek repetitora samo (R6) na Dajmondicu grmim svi me čuju odlično ja čujem sve, ali simplex nula bodova ... na nju mi ni R5 i R4 ne odgovaraju na original DA ... pa onda očito je neki vrag s antenama nemre uređaj bit tolko smeće i kopija kak veli Preppy ak na original šljaka, na ove vanjske antene NE ...

*

Offline 9alpha

• 104
  • 6
« Odgovori #3 u: 12 Lipanj , 2018, 18:47 »
Meni rade super znači ima bolji prijem s njom i predaju. Dali se možda sjecas pozivnog kolege iz Rijeke?

*

Offline Preppy

• *
  • 3856
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 12 Lipanj , 2018, 19:52 »
Nisam rekel da je smeće nego da je vjerojatno kopija. Zaista mi nije jasno. Ak buš ikad dosel na neko druženje, budemo isprobali i usporedili moj uv5r i f8hp s tvojim.

Via Tapatalk