čaše i šalice za outdoor aktivnosti

• 14 replies
  • 593 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
čaše i šalice za outdoor aktivnosti
« u: 31 Ožujak , 2018, 00:17 »
U pravilu koristim nekakve inox šalice, u njima se može ugrijati voda za kavu, čaj...

Kako smo danas jako vezani za svoja računala, ja nemam nekli kalsični EDC, ali imam patrol ruksak za laptop. E, ali u njemu nema što nema: osim računala, napajanja i miša, u drugi preticima imam:

1. za računalo: sve moguće USB kablove i prijelaze, mrežni kabel, adapter za memorijske kartice, USB TV s antenom, punjače za mobitel, dopunski HDD, sredstvo za čišćenje ekrana, USB stick, slušalice, produžni kabel od 2 m, samogradnja

2. alat: komplet gedora, komplet malih bitova i odvijač, kliješta, instrument za elektotehniku, odvijače, izolir traku, malo lemilo i kositar, ispitivač

3. za svakodneve aktivnosti: pribor za jelo, nož, mali komplet flastera, naglavna lampa, toaletni papir, vlažne maramice, gel za pranje ruku, kutijica stevije u tableticama

Svako normalan i dobronamjeran će se zabrinuti za moje mentalno zdravlje nakon što ovo pročita, ali kako često boravim u terenskim uvjetima, sve nabrojeno je u nekom trenutku zatrebali i nisam imao pri ruci, a onda naučena lekcija i više se ne ponavlja.

Kakve ovo ima veze s temom? Zanima me da li netko ima iskustva s ovom plastičnom čašom na slici, kako podnosi visoke temperature? Zgodna je jer ne zauzima mnogo mjesta kad se preklopi, imao sam je svojevremeno na raspolaganju, ali me nije zanimala, a sad...

Upravo takva bi mi dobrodošla za komplet laptopa, opet naučena lekcija, nedostajala mi je kad mi je bilo najpotrebnije.

Preklopljena:

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: čaše i šalice za outdoor aktivnosti
« Odgovori #1 u: 31 Ožujak , 2018, 00:39 »
a možeš si naliti vreli čaj i piti. ali bude malo mlohava kad je vruća. :)
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #2 u: 31 Ožujak , 2018, 08:59 »
Meni nije fora uopce nije lijepo pit iz nje .. ko da pijes iz gumene cizme,poklonil sam ju dalje

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #3 u: 31 Ožujak , 2018, 09:02 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Meni nije fora uopce nije lijepo pit iz nje .. ko da pijes iz gumene cizme,poklonil sam ju dalje

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
znači takve sve na noge i ideš vinograd kopat.....hahahaha
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 31 Ožujak , 2018, 11:05 »
Polji ja mislim da te gumene šalice ne valjaju ništa. Smatram da kad naliješ unutra kipuću ili vruću vodu, da će se miris i okus i ostale tvari "otapat" u vodi.
Uzmeš metalnu a da ne zauzima prostor natrpaš kablove unutra.

Via Tapatalk

*

Offline Human

• **
  • 51
  • 0
« Odgovori #5 u: 31 Ožujak , 2018, 15:21 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Polji ja mislim da te gumene šalice ne valjaju ništa. Smatram da kad naliješ unutra kipuću ili vruću vodu, da će se miris i okus i ostale tvari "otapat" u vodi.
Uzmeš metalnu a da ne zauzima prostor natrpaš kablove unutra.

Via Tapatalk
Puno sam kave popio iz takvih gumenih šalica. Sad, kolko je bila vruća, nisam mjerio.
Skuhana u lončiću, Turska kava. Pričekano minutu-dvije da se slegne i onda potočeno u takve šalice.

Jel se što otapalo i koliko se otapalo, nisam mjerio.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #6 u: 31 Ožujak , 2018, 21:33 »
Na ASMC-ovoj stranici piše da se može koristit za vruće napitke. Koliko je to zdravo...

Više mi je interesantna informacija o pretvorbi čaše u čizmu.

Ima li tko još kakvu sličnu ideju?

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #7 u: 31 Ožujak , 2018, 21:37 »

A ima li tko iskustva s ovim?

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #8 u: 31 Ožujak , 2018, 21:56 »
Ja sam dobio gumenu preklopnu casu u paketu za higijenu ruske vojske i na poklopcu cak ima gumb za ispustanje pare ili pritiska ako je unutra nesto vrelo...bar pretpostavljam da je za to  :kavica:

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #9 u: 31 Ožujak , 2018, 22:57 »
Moram reći da mi se sviđa ovaj ruski set. Gledao sam vaš video o tome.

Via Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #10 u: 01 Travanj , 2018, 00:10 »

A ima li tko iskustva s ovim?

Da, ja ju imam. Kupio sam ju 1996 u Danskoj na izviđačkom logorovanju. To je kao plastična verzija kukse ustvari.
Meni je zgodna jer se nosi izvana na ruksaku a ne klepeće jako. (iako bi lončić trebao bučiti kad planinariš...)
Još je čitava nakon 22 godine korištenja. :)

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #11 u: 01 Travanj , 2018, 00:15 »
meni je drvo i železo uvijek prije plastike. ja koristim emajlirani lonček od 3dcl...
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #12 u: 01 Travanj , 2018, 00:20 »
Morali te bumo rešit tog emajla .. bum ti poklonil zebra mug, od rosfraja  :pivo:

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #13 u: 01 Travanj , 2018, 08:06 »
MOS ti meni nju pokloniti hvala ti...al skupljala bu prašinu dokle god imam emajlirani lončeh....hahahaha

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #14 u: 01 Travanj , 2018, 23:11 »
Kako moj ruksak za laptop svugdje šeta, iako nerado, opredjelio sam se za nemetalnu sklopivu čašu.

Malo sam čačkao po bespućima interneta, svašta se tu može pronaći zanimljivo:

i neke matalne: