Hrana iz prirode

• 39 replies
  • 976 views
*

Offline Antun

• 328
  • 4
  • Spol: Muški
Odg: Hrana iz prirode
« Odgovori #20 u: 26 Travanj , 2018, 14:48 »
To kaj drugi poberu...to je njima na dušu...al znam da ja nisam.  Trudim se da ostavim iza sebe svojim potomcima nekaj od prirode. Nisam ko neki s drugih foruma da porežem pol šume da bi skupljao lajkiće po yutubeu...Zbog takvih debila će moja unučad imat zabranu ulaska u šumu.
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #21 u: 26 Travanj , 2018, 15:23 »
Je istina. Slazem se u potpunosti. Ali nista to nece promjeniti jer je kolektivni um na nivou jednostaničnjaka. Kad vidim kolko smeća pobacaju po šumama, gubim nadu u svijest naših ljudi.

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #22 u: 26 Travanj , 2018, 17:31 »
Ovo s dozvolom nije novost, to je na snazi već duže vrijeme. Znam jer smo išli sakupljati puževe s djecom pa nam je lugar tražio dozvolu. Sva sreća, malo mjesto i svatko svakoga zna pa nam je progledao kroz prste taj puta.
I mislim da je u redu iz dva razloga. Prvo, spriječit će se pustošenje šuma od nedrvnih proizvoda a drugo, to je njihovo - mogu s tim što hoće. Tj, ako su i u koncesiji (vlasništvo RH) plaćaju tu koncesiju pa zašto dozvoliti nekome da se besplatno koristi njihovim "vlasništvom".
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #23 u: 26 Travanj , 2018, 17:53 »
Ček nije mi jasno...dakle Hrv.šume imaju koncesiju na šumama u hrvatskoj....šta same sebi plačaju koncesiju?  S druge strane da nema idiota koji nemilice ruše šume i ne iskorištavaju njihove plodove do devastacije...nebi trebala nikakva dozvola. Osim toga ja sam državljanin RH i valjda si mogu u svojoj zemlji nabrati par puževa.
« Zadnja izmjena: 26 Travanj , 2018, 17:56 od Antun »
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #24 u: 26 Travanj , 2018, 18:30 »
A opet tebi je progledano kroz prste,a ja bi trebao platiti dozvolu...

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #25 u: 26 Travanj , 2018, 18:33 »
Pa tebi nemre kroz prste gledat kad ti fale jbt.
Pa hrvatske šume je državna firma kao i hž il hep. A šume su državne pa valjda onda to ide na koncesiju.

Via Tapatalk
« Zadnja izmjena: 26 Travanj , 2018, 18:35 od Preppy »

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #26 u: 26 Travanj , 2018, 19:18 »
Pa hrv.  šume su vlasnici šuma u RH i gospodare njima. One mogu dati tebi šumu u koncesiju, al ne i sebi. Ak sam ja dobro skužio...ili?
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 26 Travanj , 2018, 19:21 od Antun »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #27 u: 26 Travanj , 2018, 20:49 »
HR Šume upravljaju šumama u ime Hrvatske države...državna su firma... Oni ne plaćaju nikakvu koncesiju,oni mogu šumu/šume dati i koncesiju firmama,obrtima ili privatnim osobama...

I ovo s dozvolama nije novo,to već dugo postoji... I to je malo žešća glupost... Šume i njihovi plodovi su dio RH i pripadaju svim njenim građanima,a nisu očevina pojedinih menadžera pa da oni naplaćuju dozvole da bi si mogli na kraju godine lijepi binus isplatiti...

A idiota koji beru sve redom ima svuda...i takve nece nikakva dozvola spriječiti u tome...već po običaju najebu pošteni...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #28 u: 26 Travanj , 2018, 21:04 »
Upravo tako...

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #29 u: 27 Travanj , 2018, 09:31 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
... pa da oni naplaćuju dozvole da bi ...

Dozvole se ne naplaćuju.
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #30 u: 27 Travanj , 2018, 09:42 »
Kao sta kaze kolega Lejkman

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #31 u: 27 Travanj , 2018, 09:49 »

...Za osobnu upotrebu građani su, primjerice, dnevno mogli skupiti do dva kilograma šparoga, kilogram medvjeđeg luka. Naknada za skupljanje bilja bila je uračunata u dozvolu koja za jedan dan skupljanja biljaka košta 10 kuna, za vikend 20 kuna, tjedan skupljanja 70, a za mjesec 150 kuna....

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #32 u: 27 Travanj , 2018, 11:36 »
evo i karta gospodarenja HR šuma

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #33 u: 27 Travanj , 2018, 14:10 »
Vlasnik OVE dozvole ju nije platio.
Novinarski članci su drugo..

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #34 u: 27 Travanj , 2018, 15:56 »
da...piše 17.04. 2018g. ukunuli su plačanje naknade od 20.02.2018g.
« Zadnja izmjena: 27 Travanj , 2018, 15:58 od Antun »

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #35 u: 27 Travanj , 2018, 16:00 »
...No, prema najavi Tomislava Tolušića, ministra poljoprivrede, Hrvatske šume do kraja siječnja trebale bi izmijeniti svoje akte te građanima omogućiti da šumske plodove za osobne potrebe ubiru bez ikakve naknade, kao što su mnogi to i do sada činili riskirajući da ih šumari kazne.

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #36 u: 27 Travanj , 2018, 18:27 »
HŠ imaju u svom vlasništvu nešto šuma, nešto je u državnom vlasništvu pa HŠ plaćaju koncesiju da bi gospodarili njima.
Tako je s državnim vlasništvom, ako gospodariš državnim vlasništvom plati koncesiju.
Primjer: država je isključivi vlasnik prava na poboljšanja zdravlja svog stanovništva. Ako liječnik želi imati ordinaciju - plaća koncesiju i za ordinaciju i za medicinsku sestru. Ustanove za zdravstvenu njegu plaćaju po jednoj medicinskoj sestri 249,00 kn mjesečno Osječko baranjskoj županiji da bi sestra uopće dobila dozvoju da ide obaviti fizikalnu terapiju nekome bolesniku na kućnoj njezi.
Želite otvoriti punionicu vode u boci??? Nema problema. Platite koncesiju za zahvat određenih količina vode iz izvora ili vodovoda, točite vodu u bocu i onda prodajete 1000 litara za 2000 kn. A sama voda košta oko 20 kn po m3.
Prema pravilniku za stolne vode, ako na boci piše STOLNA VODA onda je to najobičnija voda iz vodovoda.

Nego da se vratimo na temu, klopa iz prirode.
Nisam ljubitelj ni puževa (gade mi se) a ni gljiva, kupine mi prekisele, maline mi super. Jedino volim manje količine sušenih vrganja, čisto zbog mirisa jer su mi pečeni premasni. Šampinjoni iliti pečurke, samo malo u nekom umaku.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #37 u: 28 Travanj , 2018, 07:56 »
Ako su HŠ državna firma i plačaju koncesiju na šume...onda država sama sebi naplačuje koncesiju....suludo

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #38 u: 28 Travanj , 2018, 13:14 »
Berete šta? Ja san si nabrao jaglačića za čaj. i šparoge i blušć i hmelja i medvjeđog luka i svega ima sad..
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #39 u: 28 Travanj , 2018, 16:03 »
Tom logikom se i ja vodim...i tako sam ja skužio... HŠ su državna firma i gospodare hrvatskim šumama u ime države... Svojih suma nemaju tj u svom vlasnistvu...to znam sigurno...

Npr Sunčane Šume su druga stvar,one su uzele crkvene šume u koncesiju...i oni su privatna firma...

Dok HŠ su državna...da plaćaju koncesiju,prakticki sami sebi...to bi bilo kao da HŽ plaća koncesiju pruge ili HAC koncesiju autoceste...nema mi logike tu...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...