Preradit Solarni USB punjač za punjenje 12V baterija

• 32 replies
  • 1329 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Preradit Solarni USB punjač za punjenje 12V baterija
« u: 23 Ožujak , 2018, 14:59 »
Evo, budući da i to mene već jedno vrijeme pika a i bushcraft wolf o tome pričal danas...
Imam Ankerov 14W solarni panel koji nudi 2 USB priključka sa dva puta 1A. Neznam kako oni klasificiraju na 14W, jer je to 10W, znači 4W gubitka. Nema veze.

Kao prvo, mislim uzet dva USB priključka Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijaviparalelno sa diodama koje spriječavaju da počinje punit sam sebe (hvala Šumarak za info) i tako bi morao moći izvuči svih 2A.
Sa step up konverterom ću pretvorit 5V na 14.8V (Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi) koje trebaš za punjenje olovnih baterija (12V / 6 il 7 Ah). I tako bi trebalo bit:
10W = 5V x 2A
14.8V = 675mAh.

To je naravno bez računanja gubitaka. Naravno da bi to jako dugo trajalo da se baterija napuni, sad neznam kolko, ali vjerojatno cijeli dan. Ali bi bilo dobro da se nadopunjava baterija za radio uređaj tokom korištenja na terenu.

I još sam si uzeo watt meter Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi da mjerim rezultate.

Sad samo čekam da mi sve stigne iz Kine pa izvještavam o rezultatima i jel to opće funkcionira.

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
Odg: Preradit Solarni USB punjač za punjenje 12V baterija
« Odgovori #1 u: 23 Ožujak , 2018, 15:24 »
Raskopao sam punjač jer ima u sebi ovu kao elektroniku za punjenje preko USB. Izgleda kao konvertor i iskreno se nadam da je panel izvorno 12V. Čekam sunce da izmjerim napon donekle, ak je 12V onda ću napraviti spojnice za usb punjač i punjač za konvertor 14.8V.

Via Tapatalk

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #2 u: 23 Ožujak , 2018, 19:29 »
Ajde sretno s kemijanjem. Mislim da stepup konverterom nebuš dobio nekaj, al možda griješim. Koja je vrijednost gornjeg desnog elektrolita?
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #3 u: 24 Ožujak , 2018, 08:49 »

ako su ti paneli 12V uzmi ovako nešto. Kontrolirano punjenje baterija, USB slotovi za punjenje moba, izlaz 12V za rasvjetu ili pretvarač napona 12/220V
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 24 Ožujak , 2018, 09:38 »
Paneli su oko 7V...pušiona

Via Tapatalk

*

Offline rodney

• 108
  • 4
« Odgovori #5 u: 24 Ožujak , 2018, 09:39 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Koja je vrijednost gornjeg desnog elektrolita?
Kako imaš obraza uopće pitat neki broj? Mjerenja i brojevi su privatna stvar svakog pojedinca, u to se ne ulazi na forumima. Inače si lik, brijač i sl.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ak želiš znati više o brojevima i bateriji elektrolitu imaš google... :thumbs:
koji ste vi brijači... :-o

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ak imas "dva" panela po 7v, zakaj ih ne staviš u seriju? tj, sad su ti vjerujem  u konfi 2s2p, a ti stavis 4s1p
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak , 2018, 09:45 od rodney »

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #6 u: 24 Ožujak , 2018, 09:50 »
Koja je vrijednost gornjeg desnog elektrolita?
Kako imaš obraza uopće pitat neki broj? Mjerenja i brojevi su privatna stvar svakog pojedinca, u to se ne ulazi na forumima. Inače si lik, brijač i sl.
Ak želiš znati više o brojevima i bateriji elektrolitu imaš google... :thumbs:
koji ste vi brijači... :-o

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ak imas "dva" panela po 7v, zakaj ih ne staviš u seriju? tj, sad su ti vjerujem  u konfi 2s2p, a ti stavis 4s1p

Ja mogu pitati što god zaželim. Odkuda tebi pravo da pričaš o mom obrazu?
Preppy spajanjem u seriju dobiti češ samo veći napon.
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak , 2018, 09:52 od šumarak »

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 24 Ožujak , 2018, 09:51 »
Hmm.. Dobro pitanje. Moral bum izgleda sve raskopat.

Tj. Kad pogledam malo, moral bi rezati korduru a to više ne budem mogao popraviti tak da ću koristiti konvertor. Na isto mi dođe (plus jen posto gubitka valjda).

Via Tapatalk
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak , 2018, 10:00 od Preppy »

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #8 u: 24 Ožujak , 2018, 11:12 »

evo ti ideja...

tu imaš hrpu toga...
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak , 2018, 11:15 od šumarak »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #9 u: 24 Ožujak , 2018, 13:15 »
jao meni u kaj se ovo pretvorilo u forum elektronike i računalstva  :jao: :fucka: :fucka: :smrc:

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #10 u: 24 Ožujak , 2018, 13:22 »
a jbg. elektronika je sastavni dio života

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #11 u: 24 Ožujak , 2018, 13:29 »
kako kome Mors Kochanskom nije  :LOL: :LOL: njemu je vise  :sjekira: :ribolov: :hammock: :vatrica:

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 24 Ožujak , 2018, 13:29 »
jao meni u kaj se ovo pretvorilo u forum elektronike i računalstva  :jao: :fucka: :fucka: :smrc:
Tebe bi to trebalo zanimati jer kad kampiraš visiš non stop na mobitelu i punjaču...

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #13 u: 24 Ožujak , 2018, 13:34 »
Imam frenda koji se brine za to  :fucka: :fucka: kad nema struje nema .. moze se i bez mobitela i tehnike  :grdiples: :pivo:

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #14 u: 27 Ožujak , 2018, 21:16 »
Dok čekam konvertor za dizanje napona i solarni kontroler, danas sam produžio kablove na koje budu došli xt60 konektori. Tak da na terenu mogu šaltat između punjenja usb-a i većih baterija (u teoriji).

Via Tapatalk

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #15 u: 28 Ožujak , 2018, 14:54 »
Daj neke brojke...očeš da Rodney poludi opet???? hahahahahahah

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #16 u: 28 Ožujak , 2018, 15:06 »
Haha.. sve ću laboratorijski snimit kad mi sve stigne iz kine.. konvertori, kontroleri i sve to ne..  :opa:

*

Offline Antun

• 328
  • 4
« Odgovori #17 u: 28 Ožujak , 2018, 15:07 »
E tako treba... :LOL:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #18 u: 29 Ožujak , 2018, 20:02 »
Jos bu ovo super ispalo Preppy .. bus se bacil u proizvodnju

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #19 u: 31 Ožujak , 2018, 11:23 »
Je...bas me zanima jel bu kaj s toga. Stigli konektori. 5 eur 10 parova.

Via Tapatalk