Suspenders tj uprtači...

• 13 replies
  • 586 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
Suspenders tj uprtači...
« u: 14 Ožujak , 2018, 16:09 »
Koristi li tko za nosenje opreme na kraćim izletima ili kao dodatak uz ruksak??? Ja bih si uzeo ALICE suspenders,pa me zanima ako ima tko iskustva s tim??? Dolazi s dvije torbice za M16 okvire,dvije torbice za kompas ili prvi zavoj i čuturicom s torbicom... Joś tražim torbicu za municiju za M60... S tim bih imao potpun komplet...

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
Odg: Suspenders tj uprtači...
« Odgovori #1 u: 14 Ožujak , 2018, 16:35 »
Vidio sam Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  da ih nosi često pa bi on mogao iz prve ruke podjelit dojam.
Ako misliš nosit s ruksakom ja mislim da ti bude jako nekomodno na ramenima.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #2 u: 14 Ožujak , 2018, 16:51 »
E upravo me to i zanima... Nosio bi ih samostalno...i uz dodatak haversacka,naručio sam si britansku torbu za gas masku... Ali po uputama ujaka Sama,zamišljeno je da se nosi s ruksakom i u slucaju borbenog djelovanja ruksak odbacujes,a na tebi ostaje osnovna oprema,potrebna za borbeno djelovanje...samo meni nekako cudno imati praktički dvoje naramenice na sebi...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 19:29 od Bushcraft Wolf »

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 14 Ožujak , 2018, 17:24 »
Vojnici obicno jos nose i pancirku pa te naramenice pa preko toga ruksak. Mislim da se sva tezina raspodjeli preko pancirke. Dok sam bio aktivan u airsoftu sam cesto nosio borbeni prsluk i ruksak i bilo je nekomotno i stalno se ramenice ruksaka poskliznule preko ramenica prsluka a nisi ih jednostavno mogao staviti natrag jer su zapinjale.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #4 u: 14 Ožujak , 2018, 19:42 »
Ne znam bas koliko su pancirke bile u standarnoj opremi 1973 pa da je zamisljeno da ide preko pancirke...i u svim mogućim uputama i priručnicima sto sam nasao o LCE ,MLCE i ALICE opremi nigdje ne navode pancirke u opremi koju je vojnik zaduživao...

To s prslukom i ruksakom znam...isprobao sam i kod mene ne šljaka...previse smeta i žulja me...

Bilo kako bilo,peobat ćemo kad stigne... Pa ćemo vidjeti...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 19:45 od Bushcraft Wolf »

*

Online Preppy

• *
  • 3910
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 14 Ožujak , 2018, 19:57 »
A buš probao pa nas prosvijetli. Meni osobno je to bzvz, ništa ne može zamijeniti ruksak.  :ples:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #6 u: 14 Ožujak , 2018, 20:03 »
Pa ne mislim zamjeniti ruksak...nego recimo napravis kamp i hoces "istraživati" okolicu,necu vuci sve sa sobom,uzmem neku osnovnu oprenu sa sobom i piči...

Ili npr hocu u setnju i nesto skuhati u prirodi...nabacim to na sebe i imam sve za dan,a ne vucem ruksak...

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #7 u: 14 Ožujak , 2018, 20:06 »
Imao si i tad pancirke samo guglaj flak vest ili M69 flak jacket cak ih vidis i u Full Metal Jacket samo sto ih je dosta vojnika prestalo nositi. Imas slican primjer i u Grenadi PASGT vest novijeg tipa isto

Rusi imaju slican sistem SMERSH sto je nesto skuplja opcija.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #8 u: 14 Ožujak , 2018, 20:09 »
Znam za flak vest... Koji većinom nisu nosili...jer to u biti nije prava pancirka,već šrapnel vesta,nije bas previse učinkovita kod direktnih pogodaka... I u većini filmova o vijetnamskom ratu vojnici nose ALICE sisteme,koji su tek se počeli uvoditi 1973...tako da to nije neko mjerilo povijesne točnosti...

U ALICE priručnicima znaci sve su ilustracije bez pancirki,niti se igdje spominje...a li nije to ni bitno...cudno mi kako su oni zamislili da nosis naramenice preko naramenica...ali bumo vidjeli...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 20:12 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #9 u: 14 Ožujak , 2018, 20:24 »
I ovaj video gore o opremi u vijetnamskom ratu,tu se radi o LCE i MLCE opremi...

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #10 u: 14 Ožujak , 2018, 20:38 »
koje su drasticne razlike te opreme s obzirom da tebe zanima samo kako naramenice kombinirati sa naramenicama?

svi ti sistemi su se koristili sa pancirkama bilo m69 ili sa pasgt sistemom i da li je to pancirka ili topli bezrukavnik sasvim svejedno, imas i alice ruksake pa i hrpu slika gdje ljudi nose svakakve kombinacije

lce/mlce ili alice stavio sam to jer lik ima pancirku, odnosno flak vest odnosno srapnel vest odnosno nije ni bitno kao sto nije bitno ni da li je filmu radnja godinu dvije prije nego su poceli koristiti sistem koji oni imaju u tom filmu

imas hrpu slika od britanaca gdje nose ogromne ruksake preko pancirki ili preko neke vrste bojnog prsluka kao i amerikanaca, a to je ono kaj tebe zanima pretpostavljam a ne odbacivanje lce/mlce kombinacija zato kaj je tvoj alice

evo pogledaj lika u iraku pocetkom invazije sta sve ima na sebi

i kultni alice ruksak

tak da ne kuzim koji problem odnosno dilemu imas... lce, mlce, alice razlike, pancirke i lbe sistem ili pancirke i ruksak sistem ili kaj?

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #11 u: 14 Ožujak , 2018, 20:45 »
U biti isti vrag sto kažeš... Uprtači ko uprtači...pancirka me ne zanima,necu je sigurno vući sa sobom...hahaha

Nego zanima me ima li tko iskusta s tim,da koristi kako sam ja to zamislio,znači u dnevnim šetnjama za nosenje opreme... I jel bi se moglo nositi u kombinaciji s ruksakom,a da ti ne ubije ramena...

A ALICE ruksak je komad opreme koji volis ili mrzis...imam ga...large verziju... Pokusavam povoljno naći  i medium,ali većina ih je bez okvira,a sam okvir je preskup...

*

Offline Crombat

• 105
  • 0
« Odgovori #12 u: 14 Ožujak , 2018, 21:06 »
Po meni je veca vjerojatnost da ce ti ubiti ramena nego ne, ali gledaj na to kao da ruksak imas na sebi privremenu od tocke a do tocke b nakon cega ga ostavljas i gubis taj problem sa duplim naramenicama koje ne da ce sklizati nego ce ti razvaliti i rame i ledja jer ces se vjerojatno meskoljiti i prebacivati teret skakanjem. Ali ako u startu poslozis stvari kak treba i ako ti ruksak ima onaj prsni strap za osiguranje mislim da ne bi trebao imati nekih problema osim mozda neugodnosti dok se ne naviknes, po meni je bitno da ti prsni strap drzi naramenice ruksaka na mjestu, a onda ce ti uprtaci ispod biti koliko toliko na mjestu nego da ti sve sklize jer ti naramenice ruksaka ne osigurava prsni strap

ovo je po meni npr problematicno koristenje gdje ti sve ovisi u kojem polozaju hodas i drzis ramena vjerojatno te nakon odredjenog vremena bole misici za koje nisi znao da ih imas 

Po meni je ta ideja kaj imas prva liga sa uprtacima i opremom sva ova ostala dilema je ionako podlozna hrpi varijacija pa i osobnim afinitetima. Nekome ce to biti uzas netko ce pitati kaj ste vi toliko filozofirali oko ovog ne kuzim problem. Moj savjet bi bio da probas napraviti neku homemade varijantu spajanja oprtaca na prsima da ih povezes sa paracordom ili necim da ih osiguras da ne sklizu

Britanac sa ok rasporedjenim stvarima i manjim ruksakom

PLCE sistem kakav je koristio SAS gdje se tezina nesto bolje rasporedi, ali sire naramenice, dio oko ledja pojacan pa te i grije vise... a znas i sam kakve ruksake je SAS znao nositi

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #13 u: 14 Ožujak , 2018, 21:23 »
Dodao sam si  na ALICE pack  chest strap... A vidjet ćemo kako sjedi sve to skupa... Ovo da na suspendere dodam chest strap,dobra ideja,budem isprobao...

A sto se tice SAS-a,znam da na Fan Dance-u nose cca 30 kg opreme uz brdo i niz brdo na ruti od 24km...u roku od 4h prelaze to...jebeno...

A ova slika britanca s ruksakom i uprtačima je upravo to sto sam zamislio... Ruksak...i dio osnovne opreme na uprtačima... U kampu ruksak ostavljam,a osnovne stvari imam za daljne lutanje...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 21:27 od Bushcraft Wolf »