Suspenders tj uprtači...

• 13 replies
  • 670 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
  • Spol: Muški
Suspenders tj uprtači...
« u: 14 Ožujak , 2018, 16:09 »
Koristi li tko za nosenje opreme na kraćim izletima ili kao dodatak uz ruksak??? Ja bih si uzeo ALICE suspenders,pa me zanima ako ima tko iskustva s tim??? Dolazi s dvije torbice za M16 okvire,dvije torbice za kompas ili prvi zavoj i čuturicom s torbicom... Joś tražim torbicu za municiju za M60... S tim bih imao potpun komplet...

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 3968
  • 19
  • Osnivač
Odg: Suspenders tj uprtači...
« Odgovori #1 u: 14 Ožujak , 2018, 16:35 »
Vidio sam Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  da ih nosi često pa bi on mogao iz prve ruke podjelit dojam.
Ako misliš nosit s ruksakom ja mislim da ti bude jako nekomodno na ramenima.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #2 u: 14 Ožujak , 2018, 16:51 »
E upravo me to i zanima... Nosio bi ih samostalno...i uz dodatak haversacka,naručio sam si britansku torbu za gas masku... Ali po uputama ujaka Sama,zamišljeno je da se nosi s ruksakom i u slucaju borbenog djelovanja ruksak odbacujes,a na tebi ostaje osnovna oprema,potrebna za borbeno djelovanje...samo meni nekako cudno imati praktički dvoje naramenice na sebi...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 19:29 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Preppy

• *
  • 3968
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 14 Ožujak , 2018, 17:24 »
Vojnici obicno jos nose i pancirku pa te naramenice pa preko toga ruksak. Mislim da se sva tezina raspodjeli preko pancirke. Dok sam bio aktivan u airsoftu sam cesto nosio borbeni prsluk i ruksak i bilo je nekomotno i stalno se ramenice ruksaka poskliznule preko ramenica prsluka a nisi ih jednostavno mogao staviti natrag jer su zapinjale.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #4 u: 14 Ožujak , 2018, 19:42 »
Ne znam bas koliko su pancirke bile u standarnoj opremi 1973 pa da je zamisljeno da ide preko pancirke...i u svim mogućim uputama i priručnicima sto sam nasao o LCE ,MLCE i ALICE opremi nigdje ne navode pancirke u opremi koju je vojnik zaduživao...

To s prslukom i ruksakom znam...isprobao sam i kod mene ne šljaka...previse smeta i žulja me...

Bilo kako bilo,peobat ćemo kad stigne... Pa ćemo vidjeti...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 19:45 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Preppy

• *
  • 3968
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 14 Ožujak , 2018, 19:57 »
A buš probao pa nas prosvijetli. Meni osobno je to bzvz, ništa ne može zamijeniti ruksak.  :ples:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #6 u: 14 Ožujak , 2018, 20:03 »
Pa ne mislim zamjeniti ruksak...nego recimo napravis kamp i hoces "istraživati" okolicu,necu vuci sve sa sobom,uzmem neku osnovnu oprenu sa sobom i piči...

Ili npr hocu u setnju i nesto skuhati u prirodi...nabacim to na sebe i imam sve za dan,a ne vucem ruksak...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #7 u: 14 Ožujak , 2018, 20:09 »
Znam za flak vest... Koji većinom nisu nosili...jer to u biti nije prava pancirka,već šrapnel vesta,nije bas previse učinkovita kod direktnih pogodaka... I u većini filmova o vijetnamskom ratu vojnici nose ALICE sisteme,koji su tek se počeli uvoditi 1973...tako da to nije neko mjerilo povijesne točnosti...

U ALICE priručnicima znaci sve su ilustracije bez pancirki,niti se igdje spominje...a li nije to ni bitno...cudno mi kako su oni zamislili da nosis naramenice preko naramenica...ali bumo vidjeli...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 20:12 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #8 u: 14 Ožujak , 2018, 20:24 »
I ovaj video gore o opremi u vijetnamskom ratu,tu se radi o LCE i MLCE opremi...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #9 u: 14 Ožujak , 2018, 20:45 »
U biti isti vrag sto kažeš... Uprtači ko uprtači...pancirka me ne zanima,necu je sigurno vući sa sobom...hahaha

Nego zanima me ima li tko iskusta s tim,da koristi kako sam ja to zamislio,znači u dnevnim šetnjama za nosenje opreme... I jel bi se moglo nositi u kombinaciji s ruksakom,a da ti ne ubije ramena...

A ALICE ruksak je komad opreme koji volis ili mrzis...imam ga...large verziju... Pokusavam povoljno naći  i medium,ali većina ih je bez okvira,a sam okvir je preskup...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #10 u: 14 Ožujak , 2018, 21:23 »
Dodao sam si  na ALICE pack  chest strap... A vidjet ćemo kako sjedi sve to skupa... Ovo da na suspendere dodam chest strap,dobra ideja,budem isprobao...

A sto se tice SAS-a,znam da na Fan Dance-u nose cca 30 kg opreme uz brdo i niz brdo na ruti od 24km...u roku od 4h prelaze to...jebeno...

A ova slika britanca s ruksakom i uprtačima je upravo to sto sam zamislio... Ruksak...i dio osnovne opreme na uprtačima... U kampu ruksak ostavljam,a osnovne stvari imam za daljne lutanje...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak , 2018, 21:27 od Bushcraft Wolf »