Šator VS Tarp/Cerada

• 2 replies
  • 302 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3869
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Šator VS Tarp/Cerada
« u: 08 Ožujak , 2018, 13:15 »
Zanima me vaš stav. Što preferirate kada noćite u prirodi, tarp ili šator i zašto?
Eto ja preferiram šator. Iako je teži i veći u pakiranju, nudi puno veći komfort boravka u prirodi nego cerada ili tarp. Sklonjen si od vanjskih utjecaja i imaš neku udobnost ako vani pere nevrijeme, kiša ili vjetar ili sve zajedno.
Jedino što me smeta je kondenzacija u šatoru, koja kod mojeg ferrino lightent 2 dosta problematična. U većini slučajeva imam kondenzaciju iako su ventilacijski otvori otvoreni.
Tarp pak ima pogodnosti da nema kondenzacije ako je jedna strana otvorena i možeš ga odma uz vatru postaviti što daje više onaj bushcrafterski komofrt. Budući da prespavam cijelu noć, od vatre imam malo komforta jer se ugasi dosta brz. Moj favorit ipak je šator.
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak , 2018, 13:18 od Preppy »

*

Offline rodney

• 103
  • 4
Odg: Šator VS Tarp/Cerada
« Odgovori #1 u: 08 Ožujak , 2018, 21:22 »
Ja tarp nekako koristim samo u slučaju lošeg vremena, bilo uz šator ili uz hamok. Šator volim očito zbog bolje zaštite, ali ne volim jer spavam na podu i težak je (ali to se sve može kupiti novcem  :fucka: ). Ako sam sa kanuom, težina mi ne predstavlja toliki problem. Tarp postavim kad baš baš očekujem loše vrijeme ili kad me već ulovi, inače sam prelijen, ak ne pada, kaj ce mi tarp nad glavom, i tak sam vani. Benger mi zavaljao onaj tarp, sat vremena namotavam špage da ga sastavim   :rofl2:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
Odg: Šator VS Tarp/Cerada
« Odgovori #2 u: 09 Ožujak , 2018, 12:58 »
Meni nekako draži tarp,puno lakši,manji... I multifuncionalan je,mogu ga postaviti kako želim,uključujući "šator" napraviti od njega...

Šator ima svojih čari,ali ja bih ipak uvijek prednost dao tarpu...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...