Shelf stable / MRE / Vojna hrana

• 23 replies
  • 1049 views
*

Offline Crombat

• 104
  • 0
  • Spol: Muški
Shelf stable / MRE / Vojna hrana
« u: 06 Ožujak , 2018, 16:34 »
S obzirom da se ne moze prebaciti tema sa preppera ovdje otvorit cu novu temu za hranu ovog tipa na ovom forumu. Isto tako mozete javiti ako vidite neke popuste ili zanimljivosti, kritike ili pohvale za neki obrok ili vrstu mre paketa.

Zadnje sto smo nabavili za Crombat su paketi Slovenske Vojske. Imaju tri menija koji se dijele u A, B i C. Paketi koji su izasli van roka do ove godine se razlikuju od paketa kojima je rok do 2019. jer su Slovenci odlucili promjeniti menije, odnosno hranu. Neko vrijeme su koristili dehidriranu hranu proizvodjaca MSI Germany, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  ali to je trajalo mislim jednu ili mozda 2 godine, prije toga, a i trenutno koriste Travellunch Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi pakete.

Ovo su novi meniji

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Kolega upravo zavrsava recenziranje jednog od ovih paketa na hrvatskom pa cu staviti link ako koga zanima.

Sto se tice ove dehidrirane hrane MSI Germany i Travellunch oboje imaju poprilicno dobru hranu, mozda cak bolju od americkog Mountain House. No meni je za nijansu bolju MSI Germany, velik plus takodjer je i zip lock na vrecici koji mozete iskoristiti da zatvorite vrecicu kad dodate vrucu vodu, dok to Travellunch nema pa se morate sami snalaziti.

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
Odg: Shelf stable / MRE / Vojna hrana
« Odgovori #1 u: 06 Ožujak , 2018, 18:49 »
Danas mi je iz Velike Britanije stigao obrok proizvođača Wayfayer,radi se o chilli con carne & rice.Pakiranje je 300g i obrok je kuhan,po želji se samo zagrije.Možda napravim neku recenziju na sljedećem izletu.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

« Zadnja izmjena: 06 Ožujak , 2018, 18:52 od zvonjola »

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #2 u: 07 Ožujak , 2018, 00:54 »
OK zvonjola zvuci dobro, pretplatio sam se na tvoj kanal

evo snimak slovenskog

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #3 u: 21 Ožujak , 2018, 20:56 »
Ja sam  u medjuvremenu otvorio svoj slovenski Type 8 da to malo pogledam jer je rok do kraja 2019. i promjenjenili su sva tri menija koliko kuzim prosle godine.

Slike su ovdje Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Paket im je fenomenalan. Stvarno ima svega, nista nije komplicirano za razumjeti kaj je kaj. I opet su jela Travellunch za razliku od MSI Germany dehidriranih koje su imali do nedavno u nekom kracem roku godinu/dvije - prije toga isto Travellunch. Oboje imaju odlicnu hranu i deserte tu nema kaj. Glavno jelo sa grijacem vise nije UK proizvodjac nego spanjolska firma koja radi hranu i za UN pakete, mislim i za portugalski itd.

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #4 u: 30 Ožujak , 2018, 16:07 »
Biso je snimio UK paket. Sljedeci paket je njemacki na kanalu pa kineski. Ja sam snimio talijanski, ali nikako da dobijem volju da krenem editirati.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #5 u: 30 Ožujak , 2018, 17:20 »
Bas gledao sinoc hahha .. kak to da vise ne snimate na engleskom ???

Njega obavezno na susret dofuraj haha lik je legenda

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #6 u: 30 Ožujak , 2018, 18:51 »
Neznam nakon nekog vremena smo dosli na to da je svejedno pa odlucili snimati ovako sa titlovima koji su jos ekstra posao za sebe. Mala promjena ako nista drugo.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1726
  • 15
« Odgovori #7 u: 30 Ožujak , 2018, 23:31 »
U proljeće 1992., negdje u okolici Metkovića gdje smo bili stacionirani, nekakva skupina za intervencije po Južnom bojištu, a dobro se tada pucalo, dobili smo UK, da ne kažem engleski, cjelodnevni suhi obrok.

Zapravo ne suhi obrok, nego...  to je bio cjelodnevno obrok za 10 ili 12 ljudi, e sad se ne mogu sjetiti koliko, ma nije ni važno.

Iznenadilo me to što je sve bilo u konzervama, tako je u konzervi bilo i 10-tak običnih čokoladica, ma sve je bilo u konzervama. Zbog toga je na kutiju dolazio i jedan izvrstan otvarč za konzerve, godimama me još služio. Takopđer, još je bilo iznenađujuće to što čitava desetina dobiva kutiju, nije bilo baš moguće uzeti pola kutije obroka. Što je poprilično neracionalno jer desetina u pravilu nikad nije kompletna, bolovanja, slobodnio dani, godišnji...  a ti svjedno dobiješ obroke za 10 ljudi.

Kao i kod ostalih CSO do kojih sam došao u to vrijeme, sve je tamo bilo dobro i interesantno osim jela, ona su za naš ukus neprobavljiva, bez okusa i mirisa.

Sad kad vidim njihov ovaj novi obrok, vidi se napredak u racionalizaciji, ali mi se ne čini nešto bolji od onog masovnog za 10 ljudi.

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #8 u: 02 Travanj , 2018, 14:45 »
Evo ga dojč

*

Offline Antun

• 325
  • 4
« Odgovori #9 u: 02 Travanj , 2018, 14:50 »
Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt,
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #10 u: 03 Travanj , 2018, 00:21 »
Malo rijetke stvari koje postoje na nasim prostorima - survival candy  :pivo:

*

Offline Antun

• 325
  • 4
« Odgovori #11 u: 03 Travanj , 2018, 08:10 »
i tu se miješaju ameri...okus kole....fuj
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #12 u: 03 Travanj , 2018, 17:44 »
Nisu ameri nista tu krivi

Citat:
Tijekom razvijanja bombona vojnicima je ponuđeno da između više okusa odaberu one koji im se sviđaju. Oni su izabrali okus zelene jabuke, naranče i kole.

*

Offline Antun

• 325
  • 4
« Odgovori #13 u: 03 Travanj , 2018, 17:49 »
a ko je izmislio kolu?

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #14 u: 03 Travanj , 2018, 18:48 »
a ko je izmislio kolu?
Tarkan
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #15 u: 21 Travanj , 2018, 20:54 »
Zeljava i SDO mix

*

Offline Antun

• 325
  • 4
« Odgovori #16 u: 22 Travanj , 2018, 00:12 »
Konzerve nemaju rok trajanja. Može pisati najbolje upotrbiti do datuma otisnutog na ambalaži ali ne i krajnji rok upotrebe. Taj datum što si vidi je godina proizvodnje konzerve. Sječam se tihSDO-a iz prve ruke.1990 godine sam jeo konzerve u SDO-u iz 1966godine. Sardine, narezak, pašteta...čak je bila i tubica s kavom i medom i nekakvi bomboni glukoze...
« Zadnja izmjena: 22 Travanj , 2018, 06:35 od Antun »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #17 u: 22 Travanj , 2018, 10:45 »
Mogo je barem probat .. bolje da ju niste otvarali neg cuvali ko memorabiliju .. steta bacat ccc

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #18 u: 22 Travanj , 2018, 20:10 »
Cuvalo se dovoljno vremena, eto od 1991. do sada. Ovaj zadnji koji je ostao zagubljen donedavno pa sam ga dao Bisotu da snimi je vidljivo naje* u zadnje dvije godine, barem kutija.

Ovdje se na slikama vidi kako je to izgledalo tad 2016. kad sam snimio onaj prvi SDO video za kanal Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #19 u: 02 Svibanj , 2018, 21:09 »
evo i talijanski prvi put na kanalu