Tablete za pročiśčavanje vode

• 9 replies
  • 280 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
  • Spol: Muški
Tablete za pročiśčavanje vode
« u: 28 Veljača , 2018, 21:05 »
Koristi tko tablete da pročisti vodu??
Ako da,koje?? Probao tko Oasis??

Ja sam prije koristio Izosan u malim količinama...te nekakve tablete radene za WHO(World Health Organization)...a cije su bile pojma nemam...ali to sam jako i rijetko koristio...

Sad bih si uzeo opet,ali ne znam koje... Oasis mi se cine ok...cijenovno naravno...pa me zanimaju malo iskustva,ako ima tko...
« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2018, 21:07 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
Odg: Tablete za pročiśčavanje vode
« Odgovori #1 u: 28 Veljača , 2018, 21:08 »
Ja sam izosan koristil za bazen jedino. Ne volim kemijsko pročišćenu vodu pit..

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #2 u: 28 Veljača , 2018, 23:24 »
Koristio sam Oasis i ne valjaju jer se jako osjeti okus klora!Sada sam nabavio Katadyn micropur kod kojih to nije slučaj!Barem tako kažu recenzije!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #3 u: 28 Veljača , 2018, 23:41 »
Izosan prah sam bacal u bunar nakon svake zime kad se voda dizala i dok se pila voda iz bunara ... gledal sam neke u Dechatlonu al realno su skupe cca 160 kn mislim ne trebam tolko tabletica kolko dolazi u pakiranju da spremim u EDC trebam desetak komada ne 100

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #4 u: 28 Veljača , 2018, 23:50 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Izosan prah sam bacal u bunar nakon svake zime kad se voda dizala i dok se pila voda iz bunara ... gledal sam neke u Dechatlonu al realno su skupe cca 160 kn mislim ne trebam tolko tabletica kolko dolazi u pakiranju da spremim u EDC trebam desetak komada ne 100
To su Katadyn,samo su moje manje pakiranje!

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #5 u: 01 Ožujak , 2018, 00:53 »
Katadyn sam vidio...skuplje su...imaju dobre recenzije...

Ali imaju istu djelatnu količinu klora kao i Oasis...u biti skoro sve imaju isto... I Katadyn ima vise vrsta...vidio sam kutije s crvenim i kutije sa žutim po sebi...ali nisam gledao u čemu je razlika...

To za klor,osjeti se ili ne...ostavis duže otvoreno da klor ispari...
I po recenzijama neki kažu da se ne osjeti nista,neki da se prejako osjeti...pa ti budi pametan...
Ove od WHO su se dosta osjetle po kloru,morao si ostaviti da ispari...i to malo duže...

I Gorštak,ovdje mogu uzeti koliko hocu tableta...tj blistera...na jednom blisteru je 10 kom,hocu li 2 ili 10 blistera,to je na meni...
Kad uzmem i budem za Uskrs dolazio u HR, mogu ti poslati,blister-dva...koliko hoces...ne moras bezveze uzimati kutiju s 50-100kom ako ti ne treba
...

A Izosan sam i ja bacao u bunar redovito... Na farmi smo to koristili za pranje tj dezinfekciju muzne opreme...pa sam imao toga besplatno koliko hoces...čak sam i u bazen ga stavljao umjesto klora,manje se osjetio...

Bitno mi je da one dezinficiraju vodu,a o okusu...jbg...to je za nuždu vise manje...  Ako je voda sama po sebi bljak,ni filter ni tableta joj nece okus popraviti...
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak , 2018, 01:02 od Bushcraft Wolf »

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #6 u: 01 Ožujak , 2018, 10:08 »
Šumeću tabletu vitamina u vodu, da se manje osjeti klor i vozi dalje!

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #7 u: 01 Ožujak , 2018, 10:14 »
E vidis toga se nisam sjetio...odlična ideja

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #8 u: 03 Ožujak , 2018, 11:28 »

I Gorštak,ovdje mogu uzeti koliko hocu tableta...tj blistera...na jednom blisteru je 10 kom,hocu li 2 ili 10 blistera,to je na meni...
Kad uzmem i budem za Uskrs dolazio u HR, mogu ti poslati,blister-dva...koliko hoces...ne moras bezveze uzimati kutiju s 50-100kom ako ti ne treba

Moze stari  :thumbs: .. glupo mi bacit tolko para za nekaj kaj "mozda" nebum ni koristil .. ak me kuzis, nek se najde u EDCu al ne 100 komada hahaah

*

Offline Crombat

• 102
  • 0
« Odgovori #9 u: 03 Ožujak , 2018, 21:03 »
meni je to u ruksaku cisto za svaki slucaj pa nisam koristio sve probao sam samo ove pojedinacne koje su ruske tablete za prociscavanje... kako sta naleti samo bacim u ovu vrecicu ako negdje zatreba  :pivo: