Flešbekovi

• 6 replies
  • 423 views
*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
  • Spol: Muški
Flešbekovi
« u: 22 Veljača , 2018, 14:40 »
Evo, pošto me duže vrijeme nema i samo povremeno vrebam po forumu, odlučio sam napraviti barem nešto  :fucka:

Dakle, putovanje kroz vrijeme, post o svim mojim noževima od početka. Pa krenimo odmah  :grdiples: \m/

Prvi je bio CRKT thunderbolt 2, piknuo sam ga kod Hriste za 200 i kusur kuna prije skoro 10 godina. Bio je crni, tanto, tactical i pre**ben.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Sljedeći je bio mali slatki Elan M020 Camo, poznat jednom forumašu ovdje.
Ništa previše za reći o njemu, staaalno sam ga nosio sa sobom, kao svaki kinez je bio jeftin i pouzdan.

Imao sam tu i 2 Victorinox Spartana, piknuo ih na Ebay-u za sitne dolare.
Jednog sam nakon par mjeseci EDC-a izgubio, drugog još koristi moj šogor

Ahhh, zamjena za novčanik, a.k.a CRKT H.U.G, money clip nožić.
Savršena stvar, u klipsu gurneš osobnu, kreditnu i keš i sve skupa u džep.

Nastavljam trend malih noževa sa Spyderco Grasshopperom i 10-ak malih Victorinox Classic SD
Nemam puno za reći ni o njima, fensi sitni nožići.

Ajooooj, a gle ovo. Benchmade Volli, ovog mi je najviše žao od svih koje nemam. Prva serija, broj 310 od prvih 1000. Prvi moj kontakt sa S30V, došao je zastrašujuće oštar i nikad ga nisam uspio nabrusiti nazad na tu oštrinu. Dosta dugo sam ga nosio po džepovima, ali mi je brzo počela smetati drška, nekako je preoštra

Iiiii prvi ozbiljniji od te tvrtke, Spyderco Tenacious
S njim sam se najviše namučio, htio sam da bude ogledalo. Skoro sam i uspio, tako da je bio brutalan EDC sa cca 7 cm mirror oštrice i 8Cr13MoV čelikom (volim taj čelik izgleda  :kavica: )

Poslije njega sam u prolazu u ZG negdje pokupio Boker Magnum Tank
Ništa posebno osim kutije, zapravo. 440C oštrica, čudno otvaranje i nepovjerljiva kočnica. Za 200-tinjak kn očekivano

E, a ovo mi je drugi kojeg mi je najviše žao što ga nemam više, više se ne proizvodi nažalost.
Benchmade Bone Collector
Aahhh, ta drška od oraha i D2 oštrica. Brutalan nož, došao iz kutije oštar kao i Volli, bez opruga za otvaranje pa se možeš igrati sa axis lockom, drvena drška na kojoj točno vidiš koliko još potamni od korištenja oblikovana kao rebra...ali nož je ipak mrcina, težak i širok u džepu. S njim mi to nije smetalo  :vikingr:

Neko vrijeme sam bio miran i dobar. Fokusirao se na školu, prijatelje i obitelj, čak i prodao ili poklonio većinu noževa.

I onda sam si kupio Spyderco Delicu i Enduru u kompletu.
Endura mi je instantno postala najbolji nož. Mislim stvarno, skoro 10cm japanskog VG10 čelika, najzabavnija backlock kočnica na tržištu i nože ima ispod 100 grama sa odličnom drškom? Savršeno.
Na kraju sam ju morao prodati skupa s Delicom  :smrc:
A Delica isto tako, savršen nožić za svaki dan.

Ovog Gerbera se baš ne sjećam, dobio sam ga na poklon. Mislim da je bio na Ina benzinskima.

Bio je tu i Cold Steel Rifleman's Hawk
Bolesna stvar, najzabavnija sjekira. Otišao kolegi u Sloveniju uz malo strahovanja kod slanja preko granice. (Savjet: recite teti u pošti nek napiše da je neki alat  :thumbs: )

Evo tu odmah par komada. Sad sam se sjetio da vjerojatno masu ovih slika ima tu na forumu, al nema veze  :prsti:

Tu su od ovih koje nemam gore: Buck Vantage, Benchmade Barrage, Mora Companion, Cold Steel Outdoorsman Lite, Wenger EvoGrip 10 i no name leptir

Ufff, idemo redom.
Buck Vantage, prvi fliper. Sramim se koliko mi je dugo trebalo da ga naučim otvarati dovoljno brzo i fluidno da ne izgledam kao da ću se porezati. Oštrica je od 420HC čelika, sa Bosovom TO tako da je bio poprilično dobar. Drška od nekog paperstone materijala, koliko sam skužio neka plastika samo.

Bench Barrage mi je isto bio odličan. Čelik je 154CM, imaš ga 9.5 cm, imaš oprugu za otvaranje (koja se jako lako izvadi) i imaš axis lock. Tad je još bio ispod 1000kn, sad se više ne isplati nažalost.

Moru Companion svi znate.

Outdoorsman lite je dosta dobar nož za oko 200kn. Solidan njemački čelik, dobra dužina oštrice i jeftina futrola. Po mom mišljenju, dobar poklon za kolegu lovca kojem nije bitan vrhunski nož.

Wenger Evogtip mi je među top 3 švicarca, predobra je drška i ima sve potrebno za EDC.

A leptir je leptir, koristio sam ga samo za igranje, nikad ni nije bio oštar...najboljih 5$ koje sam ikad potrošio, iskreno.

Ovaj CRKT RSK Mk2 (puno random slova, jelda) sam dobio na poklon iz Replikarta (nije reklama) i baš mi je bio slatki.

Ovdje su Svord Peasant mini, H&K (ne znam koji je model, nož je u Terminatoru 3) i Schrade survival blabla

Ovaj mali Svord je minimalizam preklopnih noževa...bez kočnice, oštrica je od N/A ugljičnog čelika i 2 šarafa kroz plastiku za dršku. Uvijek mi je bio oštar kao britva makar se relativno brzo i tupio. Mislim da je sa većim modelom omjer uloženo-dobiveno na razini starijih Mora noževa.

H&K još imam, koristim ga kao pajser/radni nož na selu i još se dobro drži. Debel je, težak i oštar  :opa:

Ovaj Schrade sam izgubio negdje doma, moram ga pronaći jer je isto super mali nožić. Cijeli je od komada 1095 čelika i super mi je za bacanje

Evo i Kershaw Knockout, prvi od Kershawa, ali ne i zadnji  :bravo:
Poprilično velik i zastrašujuć nož, nikad nije bio u gradu zbog toga

Iiiii zadnje čega imam fotkanoga je i trenutna rotacija

Tu su: Victorinox Original Traveller, Kershaw Nura 3.5, Kershaw CQC-4KXL Emerson, Benchmade Torrent, Spyderco ParaMilitary2 i sa strane su Kershaw DIY i Zero Tolerance 0350BW

Ovaj Vic je mrcina. Ima sve ovo vidljivo i uz to kemijsku (i pincetu i čačkalicu i iglu, naravno) i mali lcd sa satom, alarmom, termometrom, barometrom i altimetrom.

Kershaw Nura je najjeftiniji nož sa kugličnim ležajevima, bar kod nas i prezabavno je otvaranje.

CQC ima ovaj Emersonov sistem za otvaranje iz džepa pa se ljudi malo boje kad ga izvadiš (that's what she said  :streber: ) pa zato isto nikad nije bio izvan šume.

Bench Torrent imam već dosta dugo i super je nož za odijelo recimo.

Mali Kershaw DIY sam kupio iz sprdnje više-manje i osvojio me ipak. Super je nožić i plavi je pa je svima sladak  :neznam:

A za ZT nemam riječi, to je tenk od noža, možeš ubit čovjeka ako ga pogodiš s njim zatvorenim.

Eto ekipa, nadam se da vam se bude ovo bar malo svidjelo. Isprike što je post malo zbrda-zdola, sva pitanja i kritike i pohvale su uvijek dobrodošli.

P.S.- sa zadnje slike Spy, Benchmade i ZT su za prodaju ispod cijene, javite se  :pivo:
« Zadnja izmjena: 22 Veljača , 2018, 14:46 od Okibex »
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
Odg: Flešbekovi
« Odgovori #1 u: 22 Veljača , 2018, 18:38 »
ovi Spyevi su mi fkt malo cudni s tom rupom, ruznjikavo interesantni .. al u principu ne preferira foldere, fiksni su fiksni ali volim pogledat kak se veli  :D :thumbs:

Nego ni jednog leathermana ??  :smrc:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #2 u: 23 Veljača , 2018, 14:41 »
Meni osobno se više sviđaju te rupe nego thumb studovi nekih noževa  :LOL: svakom njegovo, zato postoji toliko različitih dizajna  :pivo:

A od Leathermana imam Sok (Juice, jel) CS4 i ovaj otvarač/pajser, mislim da ga zovu Brewster

Šogor ima Surge, al nekako mi se Wave čini najbolji za mene  :grdiples:

*

Offline blinddog

• *
  • 432
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #3 u: 24 Veljača , 2018, 13:34 »
Sad je onaj mali kinez Enlan M020 Camo malo promijenio izgled.

Nakon nekoliko stotina kilograma narezane kobasice, kulena i slanine, dobro i izgleda. Dobro mi drži oštrinu iako osim ovih prehrambenih artikala ne reže ništa drugo. Tu i tamo neku kartonsku kutiju treba otvoriti ali prvenstvena mu je namjena prehrambena.
Oki, tebi jedino zamjeram što sam zbog tebe došao do kilaže od 100+ kilograma!
Jel te barem malo sram?
 :thumbs:
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #4 u: 25 Veljača , 2018, 15:38 »
Nije me sram, j**eš muško bez 100 kila  :LOL: :pivo:

A mali kinez sad izgleda predobro, drago mi je da je još živ  :thumbs:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #5 u: 26 Veljača , 2018, 19:23 »
Kako se pokazao vantage.. Yanima me on. Cjene.. Citao sam na drugom forumu u vezi ovog noza, bas me interesira...
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #6 u: 27 Veljača , 2018, 18:15 »
Vantage je super nož, lagan i taman za edc. Cijena je čini mi se oko 30-40$, a pro verzija s kojom dobiješ S30V je bliže 100$.