Kroko M117, 45 litara

• 36 replies
  • 1595 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
  • Spol: Muški
Odg: Kroko M117, 45 litara
« Odgovori #20 u: 27 Veljača , 2018, 23:28 »
Meni to izgleda kao MARPAT
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #21 u: 28 Veljača , 2018, 05:53 »
Pa kad san se dogovaral za torbice i meni se ucinilo da nemaju hv digi zelenu saru. Onda san se raspitival pa su mi rekli da nasi imaju dvi vrste uniformi tj. od dva proizvodjaca kroko i cropat i da je razlika u sari i to mala, ako lazu oni lazen i ja. Kako tip ne trazi puno za torbice odlucil san ih uzet, a kad dodu vidit cu sve iz prve ruke pa cu van javit.

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #22 u: 28 Veljača , 2018, 05:59 »
Na oko,po slikama,se čine različite... Ove torbice mi vise vuku na MARPAT... kad stignu usporedno poslikaj ruksak i torbice...sad i mene baš zanima... Ali bilo kako bilo,razlika u šari nece nikoga ubiti...bitno da služi svrsi..

Samo CROPAT je naziv za našu šaru,digi camo uzorak...a ne proizvođač... CROatian PATtern...
Ali da ne radi samo KROKO,to stoji... Znam da se recimo od Čateksa mogu kupi restlovi platna u CROPAT uzorku...
« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2018, 06:06 od Bushcraft Wolf »

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #23 u: 28 Veljača , 2018, 13:00 »
Moja greska fala na ispravku Wolf, u vezi sare i proizvodjaca. Nego kako kazes bitno da su funkcionalne bilo bi dobro, samo estecki, da se i sara poklopi jer preferiran hv od odore do oruzija. Kad dodu poslikat cu pa ce se sve vidit.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #24 u: 28 Veljača , 2018, 14:07 »
Napunio sam M100 i M117 odjećom i usporedio ih.

M117 je širi, od tijela M100, nekih 2,5 cm sa svake strane, ali je to jo uvijek uže od M100 sa džepovima (pogotovo ako su puni stvari).

M100 je vrećast, pa se punjenjem širi u dubinu, dok M117 ima definiran obris, pa se ne širi toliko u dubinu kao M100.

Na M117 osobita je prednost slaganje stvari u njega. Stvari se slažu kao kod kofera, pa je sve dostupno čim se otvori čitav patenti zatvarač. Nema rudarenja i kopanja po ruksaku, sve je u svakom trenutku lako dohvatljivo. Zapravo, treba ti neko vrijeme da se navikneš na takav luksuz.

*

Offline Crombat

• 104
  • 0
« Odgovori #25 u: 28 Veljača , 2018, 16:12 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Pa kad san se dogovaral za torbice i meni se ucinilo da nemaju hv digi zelenu saru. Onda san se raspitival pa su mi rekli da nasi imaju dvi vrste uniformi tj. od dva proizvodjaca kroko i cropat i da je razlika u sari i to mala, ako lazu oni lazen i ja. Kako tip ne trazi puno za torbice odlucil san ih uzet, a kad dodu vidit cu sve iz prve ruke pa cu van javit.

Smuljali su ti neku bezveznu pricu. Ove torbice izgledaju kao vertikalni woodland digital, to jest AOR/NWU.

I sve su uniforme KROKO. To da ih neki drugi siju i rade materijal za njega je druga prica. I nemaju razlike, postoje samo kvalitetne i lose serije koje su znali izgubiti boju na suncu ili nakon par pranja.

Posalji fotku kad ih fiksiras na ruksak.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #26 u: 28 Veljača , 2018, 20:43 »
Kroko,kao i svi,uzimaju podizvođače...da ispune ugovore... Kroko je glavni dobavljač i nositelj ugovora s HV...ako ima više posla proslijedi ga podizvođaču...normalna stvar...
Ja sam bio iz Čateksa šogoru uzimao platno...restlovi od šivanja uniformi...ali ne bitno tko šiva...uzorak bi trebao biti isti...digitaliziran je...nema odstupanja u proizvodnji platna...može samo biti kvalitetnije ili lośije platno i varijacije u postojanosti boja...

Ljudi su nekad š...i,pa podvaljuju muda pod bubrege...jbg...

Ali bilo kako bilo,puno užitka s novim ruksakom...i nek te dobro i dugo služi...

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #27 u: 01 Ožujak , 2018, 09:47 »
Fala wolf na lipin zeljama, a to koliko ce me sluzit pokazat ce vrime, trebal bi podurat jer ruku na srce ipak ja ne prolazin vojnicke tretmane

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #28 u: 01 Ožujak , 2018, 09:52 »
Kad natrpas oko 18 kila u njega i prejdes nekoliko kilometri po brdima bus videl jel je dobar il ne   :D Sudeci po ovim informacijama ovdje ce bit super. Sretno!

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #29 u: 01 Ožujak , 2018, 19:07 »
Decki sve cete znat, sad sto radi posla sto radi vrimena ne mogu nikud, ali prvon prilikon cu ga testirat i podnest izvjestaj

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #30 u: 19 Ožujak , 2018, 20:41 »
Stigle torbice evo par slika sa i bez  ruksaka

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

na ovoj je bez dodatne torbice od naprid

a tu je sa torbicom

sto se tice razlike u sari i nije strasno, ja zadovoljan. Misljenja i savjeti dobro dosli, sad iman toliko mista i pretinaca da ni sam ne znan cin cu ih napunit, s obziron da mi je prijasnji ruksak bil koma.

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #31 u: 19 Ožujak , 2018, 20:44 »
Super izgleda. S vremenom budeš koristio svaki pretinac za svoj predmet. Ja na svojem isto na početku uvijek tražio kud sam kaj stavio haha.

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #32 u: 19 Ožujak , 2018, 20:53 »
Odličan je, čekamo rivju sa terena kak buš zadovoljan  :grdiples:

*

Offline margo

• *
  • 107
  • 0
« Odgovori #33 u: 19 Ožujak , 2018, 20:56 »
I ja jedva cekan izac van al cekan go ako prije ne uspijen uvatit slobodnog vrimena

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #34 u: 19 Ožujak , 2018, 21:27 »
Dobro izgleda...razlika nije neka da smeta...tj da bode u oci...

Čekamo slike s terena...

*

Offline fitzgerald11

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #35 u: 01 Kolovoz , 2018, 21:17 »
Ovaj bočni đep sa kopčom ti je originalna torbica za IFAK i vidi se da je naša šara,ostale tri torbice nisu cropat.inače vidim da jako hvalite ruksak M117,ja baš i nisam zadovoljan jer ga skoro svakodnevno koristim i nosim ga preko borbenog prsluka tako da i nije baš udoban za nošenje
Materijali su više nego odlični i izrada opčenito.
Kroko nije izmislio ništa revolucionarno nego je samo iskopirao Camelbak ruksake koji su mnogo udobniji za nošenje.

Poslano sa mog Redmi 4 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #36 u: 02 Kolovoz , 2018, 06:25 »
Ovaj bočni đep sa kopčom ti je originalna torbica za IFAK i vidi se da je naša šara,ostale tri torbice nisu cropat.inače vidim da jako hvalite ruksak M117,ja baš i nisam zadovoljan jer ga skoro svakodnevno koristim i nosim ga preko borbenog prsluka tako da i nije baš udoban za nošenje
Materijali su više nego odlični i izrada opčenito.
Kroko nije izmislio ništa revolucionarno nego je samo iskopirao Camelbak ruksake koji su mnogo udobniji za nošenje.

Poslano sa mog Redmi 4 koristeći Tapatalk

Teško da bi ikakva naprtnjača preko borbenog prsluka bila zgodna za nošenje, sudaraju se određeni zahtjevi jedan preko drugog. Kod borbenog prsluka imamo zahtjev dostupnosti streljiva u spremnicima, bombe itd, koji su zbog toga rapoređeni oko tijela, u luku od oko 240 stupnjeva. Bilo kakva naprtnjača, ako će zadovoljiti uvjete stabilnosti u kontaktu s tijelom, mora zauzeti luk od preko 200 stupnjeva, gledano kroz popreni presjek ljudskog tijela. Dakle, u konfliktu su nekih 50-a stupnjeva sa svake strane, preklapaju se jedan preko drugog: kratko rečeno smetaju.

S druge strane, na Forumu promatramo M117 kao ruksak za planinarenje, koji pri tome ima slijedeće dobre značajke:
1. široke naramenice;
2. Širok pojas oko struka i kruti remen koji se ne izvlači tijekom nošenja;
3. zadovoljavajući volumen + mogućnost nadogradnje volumena pomoću molle sustava;
4. iznimna dostupnost sadržaja u odnosu na naprtnjače koje se pune samo odozgo;
5. spremnik za mijeh za vodu;
6. robusnost i pouzdanost;
7. prilagodljivost sustava za nošenje;
8. krutu konstrukciju;
9. stabilnost tereta pri nošenju.

Loše strane: mogla bi biti i bolja ventilacija leđa.