Izrada kanvas šatora

• 19 replies
  • 1181 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Izrada kanvas šatora
« u: 23 Studeni , 2017, 11:14 »
Svaku zimu me prime želja da prejdem sa šatorom nekam u planine i provodim nekoliko dana u snijegu i hladnoći. Naravno, sa šatorom koji je grijan. Po internetu viđam ljude koji si priušte kanvas (pamučne) šatore i takozvane tent stove, male pečnice koje su namjenjene za korištenje unutar šatora.

Imam veliki Husky šator ali je napravljen sa najlonskih materijala i mislim da nebi bilo pametno u njemu koristiti pečnicu, također je visina šatora toliko malena da bi morao klečati cijeli dan. A smatram da to nije baš neki užitak.

Ovi obični kanvas šatori su dosta skupi, od tisuću eura na dalje. Nikako mi nije jasno kako se ta cijena pravda. Našao sam šopove tekstila na internetu koji prodaju tekstil za šatore.

Otprilike 100 kuna po dužnom metru materijala, širine 160cm Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Teško ocjeniti koju debljinu materijala uzeti kada nemaš ništa u ruci da isprobaš.

Plan mi napravit nešto u obliku:

Mislim, nije neka znanost to zašiti, ali budući da su teblji i teži materijali trebat će mi i jača šivača mašina. Ima susjeda čini mi se jednu industrijsku u podrumu. Samo me zanimaju vaša mišljenja, ima tko kakvu ideju nekoj jeftinijoj i jednostavnijoj alternativi? Gledam i ove vojničke šatore tekstilne, ali su preskupi.

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
Odg: Izrada kanvas šatora
« Odgovori #1 u: 23 Studeni , 2017, 16:33 »
Ovaj lik si sam napravio, izgleda dosta dobro

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #2 u: 24 Studeni , 2017, 17:13 »
Ne mogu sada naći fotke (nisu digitalne vec moram skenirati čim nadjem) šatora kakvog smo mi imali. Okrugli cca 4m u promjeru. Gore na sredini je imau rupu da se moze zapaliti cak i otvorena vatra unutra. Ne velika, onako mala... Imali smo dva komada. Takvi nisu nikako preporučljivi za DIY jer treba šiti okruglo krov od puno malih komada itd... Bolje je držati se oblika izviđačkog šatora ''IZVIĐAČ''. Nema dno, a lako se podiže. A za materijal,,, ko ga zna. Mozda da odes u trgovinu pa opipas malo?
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline rodney

• 104
  • 4
« Odgovori #3 u: 24 Studeni , 2017, 18:41 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi neš možda? (nije moj oglas  :D)

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #4 u: 24 Studeni , 2017, 21:47 »
Nadam se da ga budes izrealizirao do kraja .. i da bumo nabacil neki ON u njemu, ja gruntam o peci da se bacim u izradu hahah

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 27 Studeni , 2017, 10:25 »
Hmm platno od suncobrana bi mozda i cak bilo dobro, jer meni vani kad je suncobran otvoren ne premace kisa. Lakeman, da, ti pricas o Tipi. Nebi ja to uspio zasiti nikad haha.. Mozda bi stao u jednu stran  :jao:

Nasao zanimljiv video od ovog Lonnija:

Lik iz obicne cerade iz bauhausa napravio tipi i modificirao za pecnicu.
Fora izgleda, ali mene bi brinuo ugljicni monoksid unutra, jer nije nigdje napravio rupu za ventilaciju.

Najvise me privlaci obicni  onakav sator izvidac, tj. kako sam gore napisao sa krovom od dvije kosine i da se u njemu moze stajati.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #6 u: 27 Studeni , 2017, 12:34 »
Ne mislim na tipi. ovo je sator sa zidovima pa onda krov. samo je okrugli.

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 27 Studeni , 2017, 14:16 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Aha nesta tipa ovo?

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 27 Studeni , 2017, 17:05 »
Malo sam računao kolko materijala bi išlo na 3x4 šator. Sve skupa 250 € bez poštarine i bez svojeg truda i posla.. Još ću izračunati za tipi.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #9 u: 29 Studeni , 2017, 21:28 »
tipiiiiiiiiiiiiii jos da snjeg padne

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #10 u: 04 Prosinac , 2017, 10:48 »
Sve u svemu ne isplati se ici radit iz svojeg materijala neke projekte. Vidio sam jos likove koji impregniraju pamucne plahte sa mjesavinom laninog ulja i sintetickog razrijedivaca, te puste  da se posusi. Dobis veoma vodootporan materijal pogodan za satore i tarpove.
Na kraju krajeva, najjeftinija opcija bi bila napraviti tipi sa bauhaus-ceradom. S obzirom na volumen pakiranja i tezinu, to takitak samo ulazi u obzir kod kampiranja sa vozilom ili ako vuces sa sobom na snijegu.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #11 u: 07 Prosinac , 2017, 18:18 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Aha nesta tipa ovo?

da to, samo bez dna.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #12 u: 22 Siječanj , 2018, 02:06 »
Razmišljm o kupnji poljskog vojnog lavvu šatora...u biti to su dva šatorska krila ... I gledam malo po yotube-u o tome...i naletim na ovaj video...video ima i drugi dio...

I odmah se sjetjm ove teme...e sad dva kompleta lavvu u DE nađeš za nekih 25-30€/komplet plus poštarina...znači 50-60€ za oba kompleta,jedan za osnovni dio drugi za platno...Sad moram saznati koliko bi me izaślo šivanje u HR  da mi to netko sašije...podnicu ne bih radio...ako ne bude šivanje preskupo,na sljedećoj plaći uzimam sve potrebno...

I da,ova peć,kutija za '50.Bmg košta u HR oko 150-200 kuna... Šogor bi mi mogao to izraditi,radi u ĐĐ kao varioc...

Eto Preppy,zanimljivo riješenje za ne previse love...

Poslano sa mog ZTE Blade L5 koristeći Tapatalk

The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #13 u: 22 Siječanj , 2018, 02:09 »
Evo i drugi dio...tu se vidi peć o kojoj pričam...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #14 u: 22 Siječanj , 2018, 23:27 »
Pitanje... Jel zna tko jel bi se za dimnjak mogla koristiti ona fleksibilna alu cijev??? Koriste ju za ventilacije i nape... Nekako mi se čini da bi to puno olaksalo ovu peć...a i pojeftinilo... Dimovod fi 80mm na ebayu je oko 50€... A tri metra te cijevi je cca 6€...a i razlika u težini je velika...
Jedino ju moras nekako učvrstiti da stoji...ali to nije problem...

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #15 u: 23 Siječanj , 2018, 09:05 »
Neznam ukoliko visoke temperature nebi pojele taj tanki aluminij  :neznam:

*

Online Antun

• 321
  • 4
« Odgovori #16 u: 23 Siječanj , 2018, 09:07 »
ooooo da itekak bi zgorila. već bi netko napravio da nije tako.
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #17 u: 23 Siječanj , 2018, 15:45 »
Pa to i mene muči... Znam da podnosi temperaturu,ali da li može to podnijeti... Danas ću lavvu naručiti...pa ćemo vidjeti i skemijati za peć...

*

Online Antun

• 321
  • 4
« Odgovori #18 u: 23 Siječanj , 2018, 16:05 »
Sretno s kemijanjem. Nisam siguran koliku temperaturu podnosi...trebalo bi to nači na netu u specifikacijama...probal bum ja nazvati frenda kaj radi ventilacije za objekte i koriste tu cijev, pa javim.
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Online Antun

• 321
  • 4
« Odgovori #19 u: 23 Siječanj , 2018, 16:15 »
kako obečao tako i napravio. zval sam ga i objasnio kaj bi s tim napravil. Odgovor je bio da možeš, al samo jednokratno. cjev bu zgorila vrlo brzo i skurila šator jer nije predviđena za tako visoke temperature. E sad ja sam se sjetio da sam jednom raskapal kampkučicu koja je imala plinsku peć i isto takvu cijev za dimnjak...vjerojatno je ta ili deblja ili neznam. :kokice:

e  a, sad sam se sjetio još nečega. nekada su usisavači imali onu metalnu cijev koja se može rastaviti u više komada. jedan ti je komad oko 60cm(mislim) možeš ih sastaviti koliko hočeš u dužinu i probaj...nisu preteški...i naravno ako ti fi odgovara
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj , 2018, 16:22 od šumarak »