Pokaži svoje kombinacije za spavanje!

• 6 replies
  • 530 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3869
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Pokaži svoje kombinacije za spavanje!
« u: 23 Listopad , 2017, 16:22 »
Da potaknem neku temu na forumu gdje svi mogu pokazat njihove omiljene kombinacije za spavanje. Slikajte i objasnite mane i prednosti!
  • Koja ti je omiljena vreća za spavanje?
  • Zašto?
  • Koji karimat koristiš?
  • Koji su nedostatki u kombinaciji?
  • Imaš koju vreću / karimat na piku da kupiš?

:pivo:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
Odg: Pokaži svoje kombinacije za spavanje!
« Odgovori #1 u: 23 Listopad , 2017, 19:31 »
Probat ću ja nešto natipkati .. makar nisam baš kompetentan za ocjenjivanje jel nemam ništa za uporediti  :jao:

Koja ti je omiljena vreća za spavanje?

Trenutno imam samo jednu, američku vojnu sa rukavima i zipom na donjem djelu ... volio bih nabaviti neku manje zapremine i topliju tipa mckinley ili snugpak

Zašto?

Zašto ? Da nije teška i ne zauzima toliko puno volumena (kao omanji ruksak) kao ova vojna koju sada koristim.

Koji karimat koristiš?

Također vojni sa gumiranom pdologom.

Koji su nedostatki u kombinaciji?

Nedostatci karimat glomazan, težak i nezgrapan, pre kratak za mojih 190 cm visine, ne izolira tjelo baš najbolje pa se osjeti prodor hladnoče sa tla.
Dobro je šta je jeftin (nasljeđe iz rata) i gumiran sa donje strane pa ne promoči ako je vlažno. Vreča za spavanje također glomazna. Prednost naspram drugih ima rukave i kapuljaču, donji dio se da otvoriti pa možeš komoto sjediti u njoj sa nogama van vreče.

Imaš koju vreću / karimat na piku da kupiš?

Puno toga je na piku ali ni sam neeznam šta konkretno odabrati  :jao: :D

*

Offline rodney

• 103
  • 4
« Odgovori #2 u: 25 Listopad , 2017, 18:26 »
Slično kao i Gorštak, nemam baš puno za usporedbu.
Imam dvije vreće, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi i jednu staru Yassa, vreća je starija od mene, poklonila mi ju pokojna baba od bivše cure :D
Obe su sintetičke, jyskova je oblik mumije a yassa pravokutna i može se rastvorit da bude kao pokrivač. Yassa se da puno bolje komprimirat. Obe su OK za ljeto, proljeće i jesen se obučem + deka. Odoka bih rekao da je mumija možda mrvicu toplija.
Podlogu imam isto iz jysk-a, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi.
Točnije imam dvije, i s njima sam zadovoljan. Dosta su debele (1.2cm), dugačke i široke za mene,  budu u kanuu po par dana da se ne napiju vode  :thumbs:
Što se toplinske izolacije tiče, nemam s čime usporedit ali vjerujem da je koliko para tolko muzike, dakle slabo...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #3 u: 25 Listopad , 2017, 19:53 »
S tim vrecama uvjek drama ... al definitivno trazim nekaj odgovarajuce, jedino me muci odabir mumije ili kvadratnog oblika .. a sad vise naginjem klasicnom kvadratnom jel ima vise komoditeta za noge dole i kad se rastvori koristis polovicu ko prekrivac, a imam naviku noge gurat van prekrivaca/deke/popluna  :D

*

Offline rodney

• 103
  • 4
« Odgovori #4 u: 26 Listopad , 2017, 07:26 »
Kod mumije mi se sviđa i što ima kapuljaču. Možda četvrtastu i prišit dva tri gumba da se može suzit kod nogu po potrebi?

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #5 u: 26 Listopad , 2017, 08:37 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Kod mumije mi se sviđa i što ima kapuljaču. Možda četvrtastu i prišit dva tri gumba da se može suzit kod nogu po potrebi?
Nije losa opcija ... a mislim da sam i cetvrtastu vidio sam kapuljacom

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
« Odgovori #6 u: 26 Listopad , 2017, 12:46 »
Trenutno koristim karimat/spužvu iz Iglu športa,samonapuhavajući madrac i ljetna vreća iz Decathlona,Snugpak Sleeper Lite zimsku vreću i Nature hike jastuk na napuhavanje.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi