Vezice

• 6 replies
  • 690 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1621
  • 14
Vezice
« u: 06 Listopad , 2017, 20:02 »
Naletio sam na ovu zanimljivu sliku, iako je to uglavnom šminka, ima zanimljivh rješenja za gojzerice.

Jedan od većih problema, pri duljem kretanju, je uvijanje i gibanje obuće na nozi, koje će rezultirati pomicanjem vezica, tako da će u jednom djelu biti previše opuštene, u drugom previše stegnute. To zahtjeva povremena bespotrebna zaustavljanja kako bi se gojzerice ponovno pritegle i vezale.

Rješenjima pod A i B zbog višestukog isprpletanja i povećanog trenja, ta pojava će biti daleko manje izražena, tako da neće popuštati.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Vezice
« Odgovori #1 u: 06 Listopad , 2017, 23:56 »
ja uvijek vezem pod H
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline poljičanin

• *
  • 1621
  • 14
« Odgovori #2 u: 07 Listopad , 2017, 08:13 »
I ja uglavnom. JNA čizme sam vezivao kao pod F, to je bilo propisano.

Međutim, ovo pod B mi je osobito interesantno, malo je koplicirano, ali moglo bi iti obećavajuće.

*

Offline Antun

• 299
  • 4
« Odgovori #3 u: 19 Siječanj , 2018, 08:42 »
Ovo pod H je klasika nekakva i vjerujem da gotovo večina ljudi tako veže. Naravno i ja tako vežem. Ovo ostalo je čisto kompliciranje i trganje živaca. Ovaj vez pod H mogu gotovo žmirečki napravit. Siguran sam da tu fali još jedan klasični vez, gdje se jedan dio pertle provuće kroz lijevu gornju rupicu i desnu donju rupicu, a onda se dio pertle  koji je duži i nalazi se na donjem djelu obuće, provlači redom kroz ostatak rupica prema gore. Također je vrlo jednostavno i sigurno.
« Zadnja izmjena: 19 Siječanj , 2018, 08:47 od šumarak »
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1621
  • 14
« Odgovori #4 u: 20 Siječanj , 2018, 23:44 »
Kad smo već kod vezica, ja uglavnom imam jednu u pričuvi, jako dugu. Kada mi se dogodilo da mi je vezica pukla, paracord je bio predebeo za rupice. Od onda ona ide samnom.

*

Offline Antun

• 299
  • 4
« Odgovori #5 u: 21 Siječanj , 2018, 09:04 »
Dobro je to imat u pričuvi. Ja proverim često stanje vezica prije hodnje, tako da ne nosim rezervne, al zato imam nekoliko vrsta špage koja može pomoći
Moj mi je psihijatar rekao da vi ne postojite. Imam dobre ideje, al mi ne dozvoljava da ih ostvarim.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #6 u: 21 Siječanj , 2018, 12:16 »
Sinoc mi na tenisici puko zniranac morat cu i ja pricuvu u EDC ubacit ...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk