Najskuplji vojni šator za jednu osobu na svijetu!

• 4 replies
  • 461 views
*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
  • Spol: Muški
Najskuplji vojni šator za jednu osobu na svijetu!
« u: 21 Kolovoz , 2017, 13:55 »
Da. Ovo je predstavljanje najskupljeg vojnog šatora za jednu osobu na svijetu! Cijena je 2,300 USD (po osobi) :)
Zove se Nemo The ALCS 1P SE (advanced linking combat system)

Konačna cijena je veća od navedene na webu jer se, pazi sad ovo, coveri plaćaju zasebno. Maskirni 250usd i bijeli 250usd.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Nije u slobodnoj prodaje vic jedino postoje primjerci koji su prokrijumčareni na slobodno tržište.
Materijal je Goretex, tezina mislim oko 4,5kg, mogu se spojiti dva zajedno u cjelinu i to je to...
Po meni pre pre previše love. Neko dere po vojnom proračunu dok može...

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline poljičanin

• *
  • 1622
  • 15
Odg: Najskuplji vojni šator za jednu osobu na svijetu!
« Odgovori #1 u: 22 Kolovoz , 2017, 15:47 »
Teško je procjeniti koliko nešto stvarno vrijedi, dok to sam ne testiraš u ekstremnim uvjetima. A i onda je pitanje koliko si objektivan. Za naša primanja to su možda tri mjesečne plaće, i to se svakako čini mnogo, ali za nekoga komu su ponuđene mogućnosti stvarno značajne, to onda i nije neki novac.

Kada mi, sa stajališta planinara i ljudi koji odlaze u prirodu, to gledamo, čini nam se previše. Kriteriji koje mi gledamo su težina, volumen, izolacija...

Kada vojska to radi, ima još hrpu dopunskih kriterija koji tebi ne padaju na pamet. Ne zanima te koliki i kakav radarski odraz za SAR-radare ovaj šator ostavlja, ne zanima te kako izgleda u UV ili IC spektru, ne zanima te maskira li ovaj šator termovizijski odraz, mogućnost korištenja u uvjetima kontaminacije. A za specijalne postrojbe to su elementi koji znače život. Kada uložiš nekoliko milijuna dolara u jednog specijalaca, onda je ovo beznačajna cifra, ako mu ti na taj način povećavaš preživljavanje u rizičnim uvjetima.

Svaka od spomenutih razina zaštite jako puno košta, a nama bi samo bila otegotna okolnost, višak kilaže koji nema nikakvu svrhu. Zbog toga je teško, bez pravih informacija, donositi prosudbu o stvarnoj vrijednosti opreme.

« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz , 2017, 17:52 od poljičanin »

*

Offline margo

• *
  • 106
  • 0
« Odgovori #2 u: 23 Kolovoz , 2017, 14:27 »
Da ih ima u slobodnoj prodaji i da si mogu priustit jedan (citaj 10) sigurno bi ga uzel. Kako je navel poljicanin neke stvari u svom postu, neka ga ko zna, meni se dopal na prvu.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #3 u: 23 Kolovoz , 2017, 15:25 »
da, vjerojatno ima nesto od ovoga sto je polji naveo. Ali za civilnu upotrebu, šator za jednu osobu da je tezak 4.5kg je potpuno nepotrebno i nezamislivo. Ali mi se svidja jako oblik i bilo bi ga fora imati, priznam :)
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline poljičanin

• *
  • 1622
  • 15
« Odgovori #4 u: 08 Rujan , 2017, 11:54 »
Evo šatori koji koštaju još i više: :LOL: :LOL: :LOL: